Sobota 13.01.2018

Żona Sołtysika znów o karmieniu piersią: "Droga czytelniczko, POZWÓL MI ŻYĆ TAK JAK CHCĘ!"

Patrycja Sołtysik Andrzej Sołtysik

Żona Sołtysika znów o karmieniu piersią: "Droga czytelniczko, POZWÓL MI ŻYĆ TAK JAK CHCĘ!"

Andrzej Sołtysik i jego młodsza o ćwierć wieku żona Patrycja w sierpniu 2015 roku zostali rodzicami Stasia. Krótko po narodzinach synka dziennikarz wyznał w wywiadzie dla Vivy, że ojcostwo pozwoliło mu zrozumieć, jak bardzo był wcześniej pogubiony. Rzeczywiście, był czas, kiedy nawet wieloletni przyjaciel Andrzeja, dyrektor programowy TVN-u Edward Miszczak stracił do niego cierpliwość. Kiedy pięć lat temu Sołtysik opuszczał TVN w niejasnych okolicznościach, w kuluarach plotkowano, że powodem były jego humory i nadmierne upodobanie do używek.

Na szczęście to już przeszłość. Dziennikarz nie ukrywa, że impulsem do zmiany stylu życia były dla niego nowy związek oraz narodziny synka.

Żona Sołtysika także jest bardzo przejęta rodzicielstwem. Dwu i półrocznego Stasia nadal karmi piersią, ponieważ uważa, że jest to najzdrowszy sposób odżywiania dziecka w wieku prawie przedszkolnym. Co do tego zdania wśród pediatrów są podzielone. Nie brakuje opinii, że mleko matki po tak długim czasie nie jest już tak bogate w przeciwciała i składniki odżywcze jak na początku. Patrycja jednak uważa karmienie piersią za niezbędny warunek budowania zdrowej relacji z dzieckiem. Jak wyjaśniła, czeka aż syn sam zrezygnuje z naturalnego karmienia: Żona Sołtysika tłumaczy się z karmienia piersią dwulatka: "On tego POTRZEBUJE! Chcę być dla niego przyjaciółką!"

Mama Stasia często wraca do tego tematu. Być może nie jest tak bardzo pewna swojego zdania w tej sprawie, bo ciągle odczuwa potrzebę tłumaczenia się ze swojej decyzji. Ostatnio znów zamieściła emocjonalny wpis na ten temat.

Droga moja Obserwatorko /czytelniczko, piszę do Ciebie bardziej bezpośrednio niż zwykle - zaczyna uroczyście na Instagramie. Bo wiesz... mam wrażenie, że zatarły się ostatnio pewne granice, coś chyba przeoczyłam, albo po prostu się nie zrozumiałyśmy. Niezależnie od tego jak tu trafiłaś i czemu tu zaglądasz, chcę po raz kolejny powiedzieć Ci: mój profil to pamiętnik, taki "zatrzymywacz chwil i momentów". Pokazuję tu fragmenty naszego życia: mojego i Stasia, moje macierzyństwo. Pokazuję nasz świat, moje podejście do wychowania, życia. I wiesz czego nie rozumiem? Czemu tak często próbujesz w to życie wejść z butami, krytykując, pisząc co źle robię, jak powinnam wychowywać dziecko, obrażasz za długie karmienie... czemu dla drugiej kobiety taka jesteś? I wiesz, moje rozgoryczenie jest tym większe, że niestety ta "babska zależność" to norma, po co?

Dlaczego w życiu ciagle utwierdzam się w przekonaniu, że to kobiety dla siebie wzajemnie są najgorsze? Zawsze Ci piszę, bądź specjalistką od swojego dziecka, życia... daj żyć innym po swojemu! Może nie zawsze jest możliwe abyśmy się wspierały, ale chociaż się szanujmy. Proponuje po prostu : zaakceptuj, że ja tak żyję i nie krytykuj, po prostu pozwól mi żyć tak jak ja chcę! Czasem warto odpuścić i zaakceptować lub po prostu tolerować czyjś świat, nawet gdy jest zupełnie inny niż nasz!

Ma rację?

 

Droga moja Obserwatorko /czytelniczko , piszę do Ciebie bardziej bezpośrednio niż zwykle. Bo wiesz ...mam wrażenie, że zatarły się ostatnio pewne granice, coś chyba przeoczyłam, albo po prostu się nie zrozumiałyśmy. Tak więc skoro jesteś tu to zapewne obserwujesz mój profil / lub zdjęcie „zaproponował” Ci Instagram. Niezależnie od tego jak tu trafiłaś i czemu tu zaglądasz, chcę po raz kolejny powiedzieć Ci: mój profil to pamiętnik, taki „zatrzymywcz chwil i momentów”. Pokazuje tu fragmenty naszego życia: mojego i Stasia , moje macierzyństwo. I jest mi naprawdę miło, że nas podglądasz , czasem posłuchasz czy poczytasz co mam do powiedzenia. Pokazuje nasz świat, moje podejście do wychowania, życia . I wiesz czego nie rozumiem ? Czemu tak często próbujesz w to, życie wejść z butami , krytykując, pisząc co źle robię , jak powinnam wychowywać dziecko , obrażasz za długie karmienie ... czemu dla drugiej (w zasadzie obcej kobiety) taka jesteś ? I wiesz, moje rozgoryczenie jest tym większe, że niestety ta „babska zależność” to norma i to nie tylko tu na Ig ... po co ? Dlaczego w życiu ciagle utwierdzam się w przekonaniu, że to kobiety dla siebie wzajemnie są najgorsze ? Zawsze Ci piszę, bądź specjalistką od swojego dziecka, życia ... daj żyć innym po swojemu ! Kobieto, może czasem jedynym co nas łączy to właśnie płeć ale wiesz ... to i tak wiele! Może nie zawsze jest możliwe abyśmy się wspierały ale chociaż się szanujmy. Odwiedzasz mnie tu - to potraktuj to jak odwiedziny : zobacz -na zdjęciu karmię piersią , daje synowi czekoladkę , kupiłam dużo prezentów na Mikołaja, czy też wyglądam bardzo szczupło ... a i zapomniałam o mężu ( jest ode mnie dużo starszy ) , Ok widzisz to ? To obrazki z mojego życia, to mój profil - nie podoba Ci się ( to przejdź dalej w inne odwiedziny ) , nie zgadzasz się z tym co robię, masz inne podejście ? Proponuje po prostu : zaakceptuj, że ja tak żyję i nie krytykuj ( o hejcie nie wspomnę ) po prostu pozwól mi żyć tak jak ja chcę ! Chcesz porozmawiać , podyskutować w kulturalny sposób ? Jasne - chętnie ! Tylko czasem warto odpuścić i zaakceptować lub po prostu tolerować czyjś świat, nawet gdy jest zupełnie inny niż nasz! Pozdrawiam Patrycja

Post udostępniony przez Patrycja Sołtysik (@pati_soltysik)Sty 12, 2018 o 7:24 PST

 

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (701)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 701
Odpowiedz
969 61
zgłoś
gość 13.01.2018 20:17
To po co dzieli się tym pamiętnikiem z całym światem??
Odpowiedz
665 29
zgłoś
Gość 13.01.2018 20:17
Umieszczać zdjęcia online licz się z tym, że ktoś skomentuje! Zawsze można dawać zdjęcia do albumu, jeżeli nie chcesz komentarzy! Tak takie to proste :) hipokryzja
Odpowiedz
41 10
zgłoś
Gość 13.01.2018 20:17
Bedzie sie dzialo w komentarzach...
Odpowiedz
660 26
zgłoś
mewa 13.01.2018 20:18
Jednego nie rozumiem: kiedys to sie pamietnik pisalo dla siebie i tzrymalo pod poduszka. A teraz ta Pani prowadzi pamietnik w internecie, kazdy moze wejsc i czytac a potem ma zal i pretensje, ze inni ludzie nie podzielaja jej podejscia do zycia. Trzeba sie niestety z ym liczyc jak sie wystawia swoje prywatne zycie w internecie.
Odpowiedz
89 42
zgłoś
TBS 13.01.2018 20:18
Kolejna POwariowana celebrytka z Warśawki.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 701