Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pawłowicz znów naucza kardynała o Jezusie: "Nie był migrantem w groźnym i odpychającym znaczeniu"

179
Podziel się

Z okazji Dnia Migranta i Uchodźcy kardynał Kazimierz Nycz wezwał do przestrzegania zasady chrześcijańskiego miłosierdzia i przypomniał, że Jezus też się tułał z mamą i Józefem. Krystyna ma inne zdanie...

Pawłowicz znów naucza kardynała o Jezusie: "Nie był migrantem w groźnym i odpychającym znaczeniu"
bCxQlGZh

Politykom Prawa i Sprawiedliwości z reguły świetnie współpracuje się z hierarchami kościoła katolickiego, pod warunkiem, że ci nie wspominają za dużo o duchowym wymiarze religii, za to skupiają się bardziej na zaglądaniu ludziom do łóżek, przymilaniu się narodowcom i kibolom i budowaniu sukcesu finansowego.

Niestety, niektórzy hierarchowie co jakiś czas przypominają sobie, że są jednak w pracy i poruszają niewygodne dla PiS-u tematy. Zwłaszcza kardynał Kazimierz Nycz regularnie naraża się posłance Krystynie Pawłowicz, przypominając, że chrześcijańskie miłosierdzie obejmuje także uchodźców. Na szczęście Krystyna zna się na wszystkim, na teologii też, więc już wytłumaczyła kardynałowi, na czym polega jego błąd.

bCxQlGZj

Ale okazało się, że raz nie wystarczył i Nycz znowu niefortunnie wspomniał o naukach papieża Franciszka, który w polskim środowisku prawicowym nie ma wielkiego posłuchu.

Papież Franciszek każdemu z nas przypomina, że spotkanie z migrantem, spotkanie z uchodźcą jest dla każdego chrześcijanina okazją do spotkania z Chrystusem - przypomniał kardynał Nycz w homilii podczas mszy z okazji 104. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. To wcale nie są tylko wielkie słowa one wynikają z istoty Ewangelii.

Przytoczył także cytat z Księgi Wyjścia "Nie uciskajcie cudzoziemców, boście sami kiedyś byli cudzoziemcami". Co gorsza, przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki na konferencji prasowej w siedzibie Episkopatu podzielił się marzeniem, by "ewangelia w kraju katolickim ludźmi kierowała".

bCxQlGZp

Troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa nie może przeważać nad postawą, która powinna być ukierunkowana na pomoc innym osobom - wyjaśnił arcybiskup.

Na szczęście Krystyna w ewangelii orientuje się jak mało kto. Wprawdzie nie odrzuca całkowicie zawartej w Nowym Testamencie informacji, że Jezus przyszedł na świat w obcym mieście, więc także był w pewnym sensie migrantem, ale "nie w odpychającym znaczeniu".

Dziś bronimy Polskę przed naporem bezbożnych nurtów lewackich i będziemy bronić przed antychrześcijańską agresją islamu, która teraz dokonuje się w Europie, i którą wszyscy przecież ze zgrozą obserwujemy - obiecała z błędem gramatycznym w liście otwartym do kardynała Nycza, opublikowanym na portalu W Polityce. Proszę nam w tym pomóc i w tym właśnie błogosławić. Chrystus nie był muzułmaninem ani uchodźcą czy migrantem w obecnym groźnym i odpychającym znaczeniu.

Przestrzega także biskupów przed stosowaniem wobec Polaków "uporczywej moralnej przemocy przy użyciu takiej interpretacji zasad wiary".

bCxQlGZq

Byśmy wbrew jasnemu nakazowi obrony Krzyża, wbrew naszej instynktownej niezgodzie i uzasadnionemu strachowi o nasze życie i bezpieczeństwo - sprowadzali do chrześcijańskiego kraju broniącego się właśnie przed lewacką agresją kulturową - migrantów i uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu i "integrowali się" z nimi.

Rozumiecie jej przekaz?

_

bCxQlGZr
bCxQlGZs

_

bCxQlGZK
KOMENTARZE
(179)
gość
2 lata temu
Pan Jezus po tej ziemi chodzil w sandałach i nauczał a nasi ksieza i biskupi i ojciec z R****k z Torunia sami dobrze wiecie jakimi samochodami jezdza ze glowa mala
gość
2 lata temu
To Jezus nie był Polakiem?! ;)
gość
2 lata temu
Powinna założyć własny kościół .
bCxQlGZL
ed
2 lata temu
opętani są wśród nas
Gość
2 lata temu
Oni są groźni. Zobaczcie c9 dzieje się w Szwecji wojsko musi wkroczyć do akcji bo policja juz sobie nie radzi.. jestem za tym żeby pomagać im na miejscu a nie ściągać do Europy
Najnowsze komentarze (179)
gość
2 lata temu
Ona jak sie urodzila to rodzice kijem dotykali bo nie wiedzieli co to i karmili z procy. A jak sie luzko zapalilo to lopata gasili, zal tych rodzicow ze ich geny to nosi
gość
2 lata temu
Przyjmując 1 araba przyjmiemy 3 tysiące bo on ściągnie swoją rodzinę która u nich liczy przeciętnie około 5-7 tysięcy osób Jest to bliska rodzina bo się żenią w rodzinie w 2 pokoleniu Są to jego siostry i bracia A stare przysłowie mówi , dobry Arab martwy Arab" Oni nigdy nie zaakceptują katolików bo koran mówi biała kobieta to jest k,,,,,,a a biały to niewierny i ich trzeba tępić Proszę przeczytać zieloną księgę koranu to wtedy zrozumiecie do czego oni są zdolni Oni nigdy nie podporządkują się prawu europejskiemu
weu
2 lata temu
Popieram prof. Pawłowicz!!!!
gość
2 lata temu
Niech wszystkie posłanki pisu stosują antykoncepcję ,żeby następne pokolenia nie miały takich p*********w
Gość
2 lata temu
Wedlug wszelkich źródeł historycznych Jezus prawdopodobnie nigdy nie istnial. Obudzcie sie ludzie, zycie bez tych bajek jest o wiele lepsze.
katolik
2 lata temu
Maryja i Józef uciekli z Jezusem aby uniknąć śmierci z ręki Heroda, a nie dlatego, że szukali pracy i dobrobytu, co jest celem imigrantów płynących Afryki.
gość
2 lata temu
błędy gramatyczne ? I kto to mówi? W waszych tekstach roi się od błędów - nie tylko gramatycznych
gość
2 lata temu
tzw. chrześcjaństwo wybiórcze stosuje Krycha - to co pasuje to przyjmuje
bCxQlGZD
gość
2 lata temu
Dziwaczni ludzie, sfrustrowane stare panny i starzy kawalerowie, dawniej tacy spotykali sie w osiedlowym klubie emeryta gdzie swoimi przemyśleniami zatruwali się wzajemnie a teraz taki "Pudel" cytuje jednych z nich!
gość
2 lata temu
Ma całkowitą racje , też nie chce najeżdźców islamskich .
gość
2 lata temu
Pani Pawłowicz ma rację . Biblia nie nakazuje unicestwiać swojego narodu bo ktoś chce poprawić swój byt naszym kosztem !
gość
2 lata temu
Dlaczego nasz bezpieczeństwo mamy olać byle dzicz miała dobrze. Dlaczego mamy zniszczyć przyszłość naszych dzieci by bachory wrogów miały dobrze?!
gość
2 lata temu
Krysia, wciągnij brzucha!!!
gość
2 lata temu
Pani posel Pawlowicz ma racje.Jak kardynal chce mieć imigrantow to niech przyjmie ich do swojego palacu i ich utrzymuje.Ale nawet gdyby ich przyjąl to ich utrzymanie zrzucilby na wiernych.
...
Następna strona
bCxQlHaf