Trwa ładowanie...
Przejdź na

Profesor krytykuje Kurskiego zachwycającego się "Despacito": "W naszym kraju nie powinno być miejsca na TAKI UPADEK KULTURY!"

148
Podziel się

"Czy dla wzrostu słupków oglądalności trzeba sprzedawać ludzką godność?" - pyta Maria Ryś. Jacek jej odpowie?

Profesor krytykuje Kurskiego zachwycającego się "Despacito": "W naszym kraju nie powinno być miejsca na TAKI UPADEK KULTURY!"
bCxPQoGJ

Jacek Kurski, wyraźnie podbudowany 800 milionami złotych, które w zeszłym roku dostał od Beaty Szydło, planując koncert sylwestrowy w Zakopanem postanowił pójść szeroko. Zapłacił pół miliona złotych Luisowi Fonsiemu tylko po to, by wpadł na dziesięć minut i poudawał, że śpiewa dwie piosenki, w tym Despacito puszczone z playbacku.

Jak się okazało, był to zupełnie niepotrzebny wydatek, bo oglądalność i tak zapewnił Zenek Martyniuk, za, prawdopodobnie, ułamek tej kwoty.

Nie dość, że Jacek lekką ręka wydał pół miliona złotych z kieszeni podatników, to jeszcze oberwało mu się za to od Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

bCxPQoGL

Profesor Maria Ryś w oficjalnej skardze do Przewodniczącego KRRiT z oburzeniem zwraca uwagę na to, że prezes telewizji publicznej, która w założeniu ma realizować chrześcijańską "misję", sieje zgorszenie, zwłaszcza wśród dzieci.

W wielu środowiskach z wielkim zażenowaniem przyjęto sylwestrową promocję - w pierwszym programie telewizji - piosenki "Despasito". Wiele razy wyświetlany był filmik z tą piosenką - jako zachętą do oglądania jej w Sylwestra - napisała z błędem pani profesor. Z konieczności także na jego oglądanie wielokrotnie były narażone także i dzieci. A filmik jest - najdelikatniej mówiąc - erotycznie wulgarny, wręcz żenujący nie tylko w wykonywanych gestach, ale i słowach: Myślę, że wielu rodaków nie zna słów tej piosenki, ale trudno podejrzewać, że telewizja promuje coś bez świadomości.

Profesor Ryś zapewnia, że zapoznała się dogłębnie z polskim tłuczeniem tego gorszącego utworu i szczególnie nie spodobały jej się fragmenty o "pokazywaniu ustom swoich ulubionych miejsc". Żeby przewodniczącemu KRRiT nie umknęło żadne słowo, przytoczyła w liście tekst piosenki:

Chcę widzieć jak tańczą Twoje włosy, chcę być Twoim rytmem, byś pokazała moim ustom swoje ulubione miejsca. Pozwól mi przekroczyć Twoje strefy bezpieczeństwa, aż będziesz krzyczeć i zapomnisz jak się nazywasz. Powolutku, zróbmy to na plaży w Portoryko, aż fale krzykną: "O Boże!", żeby moje piętno pozostało z Tobą. Kroczek po kroczku, delikatnie, delikatniutko, zbliżamy się do siebie powolutku.

bCxPQoGR

Zdaniem autorki listu, Kurski powinien przeprosić nie tylko za sam pomysł sprowadzenia do Polski Luisa Fonsiego, lecz także za radość ze słupków oglądalności.

W tej sytuacji bardzo boli duma odczuwana ze wzrostu oglądalności sylwestrowej zabawy - pisze surowo profesor Ryś. Czy dla wzrostu słupków oglądalności trzeba sprzedawać ludzką godność? Skoro mamy tzw. "dobrą zmianę", to w naszym kraju nie powinno być przyzwolenia na tak wielki upadek kultury, na promowanie "dzieł" poniżających godność człowieka, szczególnie kobiety. Takie "wpadki" nie powinny mieć miejsca w telewizji, która działa także za podatki od ludzi wierzących. Stąd wszystkim ludziom wierzącym należy się przeproszenie od pierwszego programu telewizji polskiej, publicznego, narodowego medium.

Myślicie, że Jacek faktycznie przeprosi?

bCxPQoGS
bCxPQoGT
bCxPQoHm
KOMENTARZE
(148)
Gość
2 lata temu
Coś mam wrażenie, że koncert fortepianowy to by mas nie przyciągnął
gość
2 lata temu
Proponuję Pani Profesor zapoznać się z tłumaczeniami 99% piosenek aktualnie nagrywanych.
BEZ ŚCIEMY
2 lata temu
Z telewizji trzeba tez umieć coś wybrac sa tacy co oglądają Projekt lady i inny chłam i tacy co wybiorą ambitniejsze programy. Na to człowiek ma mózg i umie dokonac wyboru..
bCxPQoHn
gość
2 lata temu
Wyluzuj Pani Profesor...
Gość
2 lata temu
Niestety takie są gusta ludzi
Najnowsze komentarze (148)
gość
2 lata temu
Pani profesor wytykacie błędy a sami macie literówkę w tym artykule, że już nie napiszę o sformułowaniu: pójść szeroko???
gość
2 lata temu
Ja nie widzę nic złego w tekście tej piosenki. A seks to chyba nie grzech, normalna sprawa. Obrzydliwe to są gwałt, pedofilia, nekrofilia, itp. Może ta pani jest zazdrosna, bo z wyglądem żeńskiej wersji Gargamela to raczej żaden normalny facet na nią nie spojrzy..
monia
2 lata temu
Z całym szacunkiem dla Pani profesor TVP nie ma być telewizją katolicką i chrześcijańską, ale telewizją wszystkich Polaków i tych, którzy będą chcieli ją oglądać. Jeżeli Pani szuka w niej tylko wartości chrześcijańskich to proponuję przerzucić się na telewizję Trwam.
gość
2 lata temu
STARA I MARUDZI
gość
2 lata temu
a moze calkiem zamknijmy tvp sylwestra czy program rozrywkowy i puszczajmy na ekran chopiba, betowena, padarewskiego i teatr i nic wiecej. komu sie odpowiada i nie chce sluchac muzyki niech nie oglada ! mlodzi chca cos ogladac nowego, a stare ludzie pod piec i sie modlic o zdrowie
gość
2 lata temu
Ja też jestem zniesmaczona, należy się Kurskiemu kara
Gość
2 lata temu
Ale to był najlepszy sylwester od bardzo dawna, wiec nie rozumiem tej pani :)
Gość
2 lata temu
Super przebuj jak się komuś nie podoba niech nie słucha a nie tylko krytykuje
bCxPQoHf
gość
2 lata temu
Brawo Pani Profesor Kurski nie ma pojęcia o kulturze Jego interesują tylko słupki oglądalności
gość
2 lata temu
Pani profesor z kościelnej szkoły i wszystko jasne, ale akurat o dzieci to nie jest dobry argument, bo dzieci mają w tyle telewizję. Dzieci używają internetu, telewizja to dla nich skansen. Za to w tych internetach to dopiero się dzieje: popek, cypis, seksedukatorki, ruskie tiekno, kupy z rana i szereg innych atrakcji
gość
2 lata temu
Ta pani nie słuchała 13 Księgi Pana Tadeusza w wykonaniu D. Olbrychskiego . A szkoda !!! To dopiero" upadek" kultury !!!
Gość
2 lata temu
Bardzo konstruktywna krytyka jak na prawicową panią profesor.
gość
2 lata temu
upadek kultury w wydaniu PIS
ewa
2 lata temu
Pani profesor. Pani popier....ły się programy telewizyjne. Telewizja publiczna jest (powinna być) dla wszystkich, bez względu na wyznanie a trwam powinna realizować chrześcijańską misję. Ze względu na tytuł naukowy, proszę myśleć co pani mówi. A co do Kurskiego, to niech szaleje bo to jego ostatnie podrygi w TVP
...
Następna strona
bCxPQoHH