Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prawniczka Wellman dementuje słowa Piekary: "Zażądała 25 tysięcy na cel społeczny"

264
Podziel się

Oburzony Jacek Piekara skarży się w Internecie, że musi zapłacić prezenterce… pół miliona. Przesadził?

Prawniczka Wellman dementuje słowa Piekary: "Zażądała 25 tysięcy na cel społeczny"
bCxQIRkl

Dorota Wellman nigdy nie ukrywała swoich feministycznych poglądów ani niechęci do polityków, uważających Polki za ćwierćinteligentki, nie potrafiące podejmować odpowiedzialnych decyzji. Obrywa jej się za to regularnie od mężczyzn, sympatyzujących z prawicą i popierających plany zaostrzenia już i tak restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej. Prawicowi dziennikarze nie znoszą Wellman za to, ż otwarcie wypowiada się o konieczności obrony praw kobiet w Polsce, które, jej zdaniem, są zagrożone jak nigdy wcześniej.

Rafał Ziemkiewicz, nie mogąc najwyraźniej znaleźć odpowiednich argumentów merytorycznych, z upodobaniem wytyka Dorocie nadwagę, z którą zreszta prezenterka wcale się nie kryje. Chętnie dołączają do niego koledzy o podobnie dyskusyjnej urodzie. Zobacz: Prokop broni Wellman po słowach Ziemkiewicza i Piekary: "Dorośli mężczyźni zachowują się jak SFRUSTROWANI GIMNAZJALIŚCI!"

Wellman zwykle nie zwraca uwagi na zaczepki na takim poziomie, jednak kiedy Jacek Piekara poradził jej na Twitterze, by nie wypowiadała się na temat aborcji, bo jest za stara i za brzydka na to, by zachęcić kogoś do seksu, pozwała go do sądu. Wygrała, zaś rozżalony Piekara poskarżył się w Internecie, że musi jej zapłacić…prawie pół miliona złotych. A konkretnie 470 tysięcy.

bCxQIRkn

Na odpowiedź pełnomocniczki Wellman nie trzeba było długo czekać. Wyjaśniła, że Piekara tak się zapędził w kreowaniu siebie na ofiarę "systemu", że poniosła go wyobraźnia. I to solidnie.

Pani Dorota Wellman nie zażądała absolutnie żadnych pieniędzy dla siebie. Zażądała 25 tys. zł na cel społeczny i przeprosin w dwóch nośnych tytułach prasowych - ujawnia mecenas Anna Kruszewska w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Tweet Jacka Piekary był szeroko komentowany i wykroczył poza ramy samego Twittera. Jego treść była przytaczana przez media, w związku z tym zasięg przeprosin powinien być adekwatny. Tę argumentację podzielił sąd. Na pewno celem pani Doroty Wellman nie jest finansowe niszczenie Jacka Piekary. Celem było uzyskanie przeprosin i przywrócenie ładu w dyskusji mającej miejsce w przestrzeni publicznej. Żądaliśmy przede wszystkim przeprosin na Twitterze i usunięcia tweetu. Ani jedno, ani drugie do dnia dzisiejszego nie zostało wykonane. A to nie kosztuje przecież nic.

Ujawniła także, że Jacek Piekara twierdząc, że nic nie wiedział o procesie też się minął z prawdą. Nie tylko wiedział, lecz nawet prowadził z sądem korespondencję w tej sprawie.

bCxQIRkt

Od samego początku pisma procesowe były doręczane na adres zameldowania Jacka Piekary - wyjaśnia mec. Kruszewska. Nie podejmował tej korespondencji. Dopiero po wszczęciu procedury egzekucyjnej napisał pismo, z którego wynikało, że mieszka pod innym adresem. Nie przedstawił jednak na to żadnego dowodu i przez to nie pozostawił sądowi wyboru. Sąd nie mógł przywrócić terminu na sprzeciw od wyroku zaocznego, bazując tylko na jego słownych stwierdzeniach.

_

_

bCxQIRku

_

bCxQIRkv

_

bCxQIRkO
KOMENTARZE
(264)
Gość
2 lata temu
I tak jest u nas. Facetom wydaje się, że kobieta to tylko uroda i oceniają głośno nawet jak sami wyglądaja niczym kartofle.
Gość
2 lata temu
Może wreszcie pora myśleć co się mówi lub pisze. Stop chamstwu!!!
Gość
2 lata temu
Nie dosc ze seksista i cham, to jeszcze klamca.
bCxQIRkP
gość
2 lata temu
Dlaczego prawica to takie skończone chamy?
lubieplacki
2 lata temu
Dorota jest w porządku. Szanuję
Najnowsze komentarze (264)
Ja
2 lata temu
No i dobrze gnojowi! Dla mnie Pani Doroto jest Pani kimś bardzo ważnym! Jesteśmy prawie rówieśniczkami (ja tylko 3 latka młodsza) Świetnie pamiętam Pani wypowiedź, zabraniają antykoncepcji, pigułki po, daj Boże choć aby nie zabronili HTZ i.....jestem na tym etapie.Normalnie bym zabiła gdyby zabronili.
gość
2 lata temu
l***a
gość
2 lata temu
niech ta zarozumiała l***a nie obraża innych ludzi
gość
2 lata temu
Dobrze, że nie kupowałam jego książek, bo musiałabym wyrzucić, a nigdy książek tak nie traktuję. Człowiek bez szacunku do kobiet, żal.
aaa
2 lata temu
pocisnął ja na twicie ale zeby takie kary walić masakra , nie d ługo bedzie lepiej kogos zabic niz cos napisać
gość
2 lata temu
Ja mam siedemdziesiąt lat i na taką bekę śmierdzącego łoju nigdy bym nie wszedł!
PB
2 lata temu
Ta sytuacja tylko pokazuje patologię w sądach. Gość mówi szczerą prawdę i można jedynie dyskutować nad kwestią jego kultury, a dostaje karę większą niż wielu bandytów. Jak Dorotka chciałaby niby udowodnić w sądzie, że nie jest stara i brzydka? To teraz za pisanie prawdy ludzie mają płacić absurdalne kary? Gość nawet nie użył typowychbobraźliwych słów, po prostu napisał prawdę. Jak tak dalej będzie to chyba strach będzie wypowiadac sie o czymkolwiek bez strachu, że zapłaci się setki tysięcy kary haha :). O ile wczesniej nie interesowało mnie co wyprawia rząd z sądami, o tyle teraz widzę, że zmiany są potrzebne.
lon
2 lata temu
Za przeprosiny zamieszczone w gazecie wyborczej musi zapłacić resztę, jeszcze wyborcza ma tyle zarobić. Transakcja łączona. Niektórzy mogą obrażać bez konsekwencji, innym wolne sądy takie kary wymyślają
bCxQIRkH
Gość
2 lata temu
Piekara supermen☺☺☺☺
gość
2 lata temu
nie nalezy ludzi obrazac. stop chamstwu. kara sluszna.
gość
2 lata temu
Zenada, lewactwo ma gebe pelna frazesow o wolnosci mediow, wolnosci slowa, a jak przyjdzie co do czego do usta ludziom zamyka. Co on takiego napisal? w grzeczny sposob dal do zrozumienia, ze jest aseksualna......przeciez to prawda.
Gość
2 lata temu
Ale klamiecie. Pol miliona, z czego tylko 25tys na cele charytatywne, a przeprosiny maja byc w Wybiorczej, co ma kosztowac, 475tys.!!! To jest towarzystwo wzajemnej adoracji, a g******a niech przestanie klamac, jaki to ona ma do siebie dysyans
Gość
2 lata temu
I dobrze,tych PISiorów trzeba krótko trzymać!Brswo!Niech idą do Rydzyka po wspsrcie😀
Gość
2 lata temu
I dobrze,tych PISiorów trzeba krótko trzymać!Brswo!Niech idą do Rydzyka po wspsrcie😀
...
Następna strona
bCxQIRlj