Wtorek 23.01.2018 22:30

Modelka w hidżabie zrezygnowała z kampanii L'Oréal! Publikowała antysemickie tweety

Amena Khan L’Oréal

Modelka w hidżabie zrezygnowała z kampanii L'Oréal! Publikowała antysemickie tweety

Do swojej najnowszej kampanii reklamowej produktów do włosów firma L’Oréal postanowiła zaprosić modelki o wszystkich możliwych typach urody. Jedną z zatrudnionych w brytyjskiej reklamie została muzułmańska blogerka lifestylowa, Amena Khan. 30-latka przekonywała przed kamerą, że lubi dbać o włosy tak jak każda kobieta, mimo że przez większość czasu skrywa je pod hidżabem.

Pewnie się zastanawiasz, jaki sens ma pielęgnacja włosów, których nie widać. Zupełnie tak, jakby każdy odsłaniający włosy dbał o nie tylko dlatego, żeby podobać się innym. W rzeczywistości chodzi o to, by samemu czuć się dobrze. Piękne włosy to nieodłączny element naszego wyglądu. Dla mnie są częścią kobiecości. Uwielbiam je układać, pielęgnować i kiedy ładnie pachną - zapewniała.

Przypomnijmy: L'Oreal zatrudnił do reklamy modelkę W HIDŻABIE! "Uważa się, że muzułmanki nie dbają o wygląd"

Okazuje się, że popularna blogerka musiała zrezygnować z funkcji "twarzy L'Oréal", gdy na światło dzienne wypłynęła seria obraźliwych tweetów z 2014 roku, w których Khan "nawołuje do antysemityzmu", krytykując Izrael za wojnę w strefie Gazy. Po wybuchu skandalu tweety zostały natychmiastowo skasowane, a Amena dostała wiele wiadomości krytykujących jej postawę, w tym groźby. We wczorajszym poście instagramowym modelka przeprosiła za swoje słowa.

Bardzo żałuję za tweety, które opublikowałam w 2014 i z całego serca przepraszam za smutek i zgorszenie, które wywołały. Walczę o różnorodność na świecie i nie chcę nikogo dyskryminować. Postanowiłam je skasować, gdyż nie są zgodne z moimi dzisiejszymi przekonaniami. Niedawno wzięłam udział w kampanii, która celebrowała poczucie przynależności. Biorąc pod uwagę bieżące wydarzenia, z bólem serca musiałam zrezygnować z tego projektu, gdyż odciągają one uwagę od pozytywnej wiadomości, którą za sobą niesie.

L’Oréal wystosowało oświadczenie, w którym popiera decyzję Khan o zrezygnowaniu z kampanii.

Niedawno dowiedzieliśmy się o serii tweetów, które zamieściła Khan - czytamy w oświadczeniu. Doceniamy, że Amena przeprosiła za negatywny przekaz, którego się dopuściła. L'Oréal Paris nie chce mieć nic wspólnego z szerzeniem nietolerancji i nawoływaniem do nienawiści. Zgadzamy się z jej decyzją o zrezygnowaniu z kampanii.

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (234)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 234
Odpowiedz
525 122
zgłoś
Gość2122 23.01.2018 22:31
No i dobrze bez jaj ze więcej jeszcze będą promować ciapakow i tego typu co nas wybijaja
Odpowiedz
1269 43
zgłoś
Gość 23.01.2018 22:31
Zakryte włosy i wyzywający, mocny makijaż - skromność pełną parą!
Odpowiedz
621 63
zgłoś
Gość 23.01.2018 22:32
Kultury nie oszukasz, tacy sa
Odpowiedz
16 41
zgłoś
gość 23.01.2018 22:32
Zarząd http sp. z o.o. przeprasza Panią Dorotę Stalińską i Pana Pawła Stalińskiego za naruszenie Ich dóbr osobistych na serwisie internetowym Pudelek.pl, poprzez publikacje fałszywych i obraźliwych informacji na Ich temat oraz naruszenie Ich prywatności w okresie od sierpnia 2010 roku do lutego 2012 roku.
Odpowiedz
14 5
zgłoś
Gość 23.01.2018 22:32
Szokujace
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 234