Trwa ładowanie...
Przejdź na

Homoseksualista ZWOLNIONY Z PRACY W TVP domaga się sprawiedliwości. "Chciał zachować się lojalnie wobec byłego pracodawcy. Telewizja milczy!"

224
Podziel się

W sprawę zaangażowała się Kampania Przeciw Homofobii. Skończy się w sądzie?

Homoseksualista ZWOLNIONY Z PRACY W TVP domaga się sprawiedliwości. "Chciał zachować się lojalnie wobec byłego pracodawcy. Telewizja milczy!"
bCGbRabV

Para homoseksualistów, Jakub i Dawid, mieli swoje medialne pięć minut latem 2016 roku. Opublikowali w sieci wideo do piosenki Roxette Some other summer. Ich muzyczny "coming out" zrobił się popularny dzięki temu, że sam zespół umieścił wideo na swoim oficjalnym profilu. Od tamtej pory Jakub i Dawid nagrali jeszcze kilka innych teledysków i udzielili wielu wywiadów, w których zapewniają, że chcą walczyć o prawa gejów i szeroko pojętą tolerancję w Polsce. W ramach owej walki nagrali kolejny teledysk, tym razem świąteczny, Pokochaj nas w święta.

Okazuje się, że dwa dni po opublikowaniu piosenki Jakub stracił posadę w TVP po 9 latach współpracy. Decyzja miała być podyktowana orientacją seksualną Kuby, który na odchodne usłyszał, że "powinien się cieszyć, że tyle lat się tam uchował". Mężczyzna wystosował oświadczenie, w którym opisał całe zajście.

bCGbRabX

Otóż dwa dni po opublikowaniu naszej świątecznej piosenki "Pokochaj nas w święta", Jakub stracił pracę. Przez 9 lat pracował w Telewizji Polskiej, gdzie zajmował się promocją filmów i seriali. Dwa ostatnie lata były szczególnie trudne, ale na pewno nie spodziewaliśmy się takiego zakończenia.

Gdy w listopadzie, nowi dyrektorzy nie byli jeszcze świadomi naszej działalności i oceniali Kuby umiejętności i dokonania – dostał obietnicę dalszej współpracy. Wszystko zmieniło się, gdy opublikowaliśmy naszą piosenkę. Z dnia na dzień odebrano mu wszystkie dyżury i mailem podziękowano za dalszą pracę bez podawania przyczyny – opisuje jego partner.

W sprawę Jakuba zaangażowała się Kampania Przeciw Homofobii, która zapewniła mu pomoc prawną. Na początku stycznia tego roku Jakub wystosował do TVP wezwanie do polubownego rozwiązania sporu. Powołując się na przepisy przewidujące obowiązek równego traktowania ze względu na orientację seksualną w zatrudnieniu, Jakub poprosił TVP o przystąpienie do rozmów.

Ich celem miała być próba wyjaśnienia i polubownego uregulowania zaistniałej sytuacji, w tym ustalenie sposobu rekompensaty szkody i krzywdy wyrządzonej Jakubowi – tłumaczy podjęte kroki prawne adwokat Paweł Knut, pełnomocnik Jakuba*_. Jakub* chciał zachować się lojalnie wobec byłego już pracodawcy i „dać mu szansę” na pozasądowe zakończenie sprawy. Pismo zostało doręczone, ale pomimo upływu terminu wyznaczonego na odpowiedź, Telewizja milczy. Niestety jesteśmy zmuszeni podjąć kolejne działania prawne mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. O wszystkim będziemy informować na bieżąco wraz z Kampanią Przeciw Homofobii_ – zapowiada Jakub.

bCGbRacd

Poprosiliśmy o komentarz TVP, jednak wciąż nie otrzymaliśmy stosownej odpowiedzi.

bCGbRace
bCGbRacy
KOMENTARZE
(224)
gość
2 lata temu
Nikt nie powinien byc NIGDY zwolniony z pracy z powodu orientacji seksualnej, religii, czy tez koloru skory!! Jezeli solidnie i profesjonalnie wykonywal swoja prace, to powinien byc tylko i wylacznie oceniany i rozliczany ze swojej pracy a nie z tego czy jest homoseksualny, czy tez nie! Dajmy ludziom zyc!!
Gość
2 lata temu
Czasy być tolerancyjnym a nie być. Życie jest tak krótkie, co nas obchodzi orientacja innych?
Gość
2 lata temu
Telewizji TVP nie oglądam, odkąd w wiadomościach wspomnieli, o rocznicy śmierci matki Kaczyńskiego. To już jest naprawdę chore.
bCGbRacz
gość
2 lata temu
TVP to paranoja.
gość
2 lata temu
Co kogo obchodzi z kim sypia? Skoro dobrze wykonuje swoją pracę, to po co wchodzić w z buciorami do jego sypialni. To co się teraz dzieje w kraju, to patologia jakiej nie było przez wieki....
Najnowsze komentarze (224)
Gośćghh
2 lata temu
Jeżeli to był prawdziwy powód zwolnienia to niezła patologia...
X-?
2 lata temu
Zabijcie to coś zanim złoży jaja
Gość
2 lata temu
Patrze na takie nied***bki i niedobrze mi. Gej chce zwrocic uwage na siebie tak jak ci upolitycznieni wczesniej. Zero. Spadaj cwaniaczku. Ciekawe ze wszyscy siedza kolkiem w TVP (tej rezimowej, PISowskiej) a kiedy rozwiaza z nimi umowe to krzycza na prawo i lewo ze ich skrzywdzono. TVN by go wyp. bez dyskusji i nie pieprzyl sie z ciulem.
Gość
2 lata temu
Ludziom sie w d****h poprzewracalo.
ninka
2 lata temu
wezcie sie za robote w polu a nie chcecie za publiczne pieniądze zyc luksusowo kopalnia tez moze byc dobrym polem do zarobkowania
ninka
2 lata temu
a moze niech robią kariere ale nie za abonament publiczny jest tvn czy polsat chetnie przyjmnie zjawiskową pare
Gość
2 lata temu
Oj biedny gej. Genialny wyrzucony. Dlaczego geje jako jedyny powod zawsze widza ze za g******o. Tysiace gejow pracuje na roznych stanowiskach i nikt ich nie zwalnia. Poza tym nie zostal zwolniony tylko nie przedluzono z nim umowy. Klamca i leszcz. Najwyrazniej byl slaby.
Stoppedalizac...
2 lata temu
Obrzydzajace
bCGbRacr
gość
2 lata temu
Ja mu nie wierze, znaleźli po prostu lepszą osobę na to stanowisko. Jako rodzic na pewno nie chciałbym by moje dzieci uczyła isiba takiej orientacji.
gość
2 lata temu
A w takim wypadku dlaczego nikt nie zwalnia gejów i lesbijek z PiS. A jest ich tam co niemiara
gość
2 lata temu
To nie homofobia. Próbujecie przekonywać, że to (homoseksualizm) jest naturalne, a nie jest. Nigdy nie spotkacie się z akceptacją społeczeństwa. Zawsze znajdą się osoby, które pozornie podzielają wasze zdanie, a za plecami mówią ten p..., ta le...
gość
2 lata temu
P****Y Beeee
gość
2 lata temu
żeby facet z facetem fuj nie normalne
Gość
2 lata temu
To ze zostal zwolniony po gejowskim belkocie to JEGO zdanie. Skonczyl mu sie okres umowy i mu bie przedluzyli umowy. WIDAC BYL DO D**Y. Ale gej i m****n tego nie moze pojac. Zawsze sa zwalniani albo nieprzyjmowani ze wzgledu na orientacje sexualna albo kolor skory. Nie miesci im sie w glowach ze po prostu nie nadaja sie!!! A hetero i bislych jak zwalnisja to za co pytam sie??? Za kolor wlosow czy za brzydkie zdjecie w CV???? Nie ! Za to ze sa kiepscy. Ze sa lepsi. I tski byl powod a ten teraz robi z siebie geja meczennika. Rzygac mi sie juz chce od tego. Pelno gejow pracuje w TVP i nikt ich nie zwalnia.Cienias byl o tyle. Niech go TVN przyjmie skoro taki super pracownik. Zobaczymy.
...
Następna strona
bCGbRacT