Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kinga Rusin o nowym ministrze środowiska: "Czuję się przez niego OSZUKANA! Czyżby tylko Marta Kaczyńska mogła coś zrobić?"

136
Podziel się

Prawo łowieckie, o które walczyła celebrytka, nie zostało znowelizowane po jej myśl. "Konsultacje społeczne okazały się li tylko medialnym cyrkiem".

Kinga Rusin o nowym ministrze środowiska: "Czuję się przez niego OSZUKANA! Czyżby tylko Marta Kaczyńska mogła coś zrobić?"
bCztAhud

Od wielu miesięcy garstka celebrytów na czele z Kingą Rusin i Marcinem Dorocińskim ostrzegali, że posłowie zamierzają znowelizować prawo łowieckie, dostosowując je oczywiście do wymagań myśliwych. Kinga Rusin pojawiła się nawet w Sejmie na obradach specjalnej podkomisji, gdzie przedstawiła postulaty społeczne, a drobna nadzieja "na odwilż" pojawiła się wraz ze zdymisjonowaniem Jana Szyszki. Niestety, w minioną środę zdecydowano, że prawo łowieckie zostanie zliberalizowane, co oznacza m.in. większą swobodę w odstrzale dzikich zwierząt.

Na komentarz dziennikarki nie trzeba było długo czekać. Kinga Rusin udostępniła na Instagramie długi, emocjonalny wpis, w którym skrytykowała nie tyle poprzedniego ministra środowiska, co jego następcę, Henryka Kowalczyka. Mężczyzna obiecywał, że przyjrzy się propozycjom ekologów, a już na pewno, że opóźni głosowanie w podkomisji, by lepiej przygotować nowelizację. Niestety, nic takiego się nie stało:

bCztAhuf

Obiecał, że przedstawi poprawki do minionego wtorku, a jeśli nie uda się nowelizacji poprawić, odłoży głosowania w podkomisji, by móc pracować spokojnie nad tymi bardzo ważnymi przepisami. Obie obietnice złamał - pisze zawiedziona dziennikarka.

(...) Czuję się osobiście oszukana przez Henryka Kowalczyka. Łudziłam się, że zmiana ministra środowiska daje nadzieję na wzięcie pod uwagę opinii przytłaczającej większości Polaków, którzy nie chcą Rzeczypospolitej myśliwych. Przyjęłam jego zaproszenie na konsultacje społeczne do Ministerstwa, które okazały się li tylko medialnym cyrkiem. Padły konkretne obietnice, ale okazały się deklaracjami "pod publiczkę".

Kinga Rusin dodała jeszcze, że zmiana na stanowisku ministra środowiska była tylko pozorna, bo Szyszko i tak rządzi z tylnego siedzenia. Jej zdaniem pomóc może jeszcze tylko Marta Kaczyńska, która jej zdaniem ma "mocne nazwisko".

Cóż, nie bylibyśmy tego tacy pewni. Bratanica prezesa PiS-u zajmuje się ostatnio nieco innymi tematami: Marta Kaczyńska zachęca do jedzenia owadów: "Można znaleźć coś nie tylko zdrowego, LECZ I SMAKOWITEGO"

bCztAhul
bCztAhum
bCztAhuG
KOMENTARZE
(136)
gość
2 lata temu
Anka Lewandowska podczas jednej doby, która trwa zaledwie 24 godz. wychowuje dziecko, gotuje, obsługuje liczne media społecznościowe (blog, facebook,insagram itd.), ĆWICZY, wydaje książki, kalendarze, nadzoruje prace nad swoimi batonikami, sklepami internetowymi itd., jest też tenerem personalnym - podobno. MYŚLĘ ze to wszystko SCIEMA! Wszystko robi szereg ludzi, specjalistów, którzy jej piszą ksiązki, wymyslają przepisy itd. Ja podczas swojej doby tylko spie, pracuje, gotuje, sprzątam i padam na koniec dnia z nóg.
ANNA SZEWCZA...
2 lata temu
Czekam na protesty!! Miarą człowieczeństwa jest jego stosunek do zwierząt!! Nie jesteśmy dzikusami, winni jesteśmy ochraniać zwierzęta,chorych, dzieci i ludzi starszych.
gość
2 lata temu
PiS tak właśnie robi. Mówi, że skonsultuje to z ludźmi, żeby zamknąć ludziom dzioby, a potem i tak robi swoje. Oni zniszczą ten kraj, zobaczycie. A myślałem, że gorzej niż PO go zniszczyło się już nie da. Ale jednak PiS udowadnia, że się da.
bCztAhuH
gość
2 lata temu
Szyszkodnik i PIS!
Gość
2 lata temu
Oni mają nas w nosie! Też mi odkrycie...
Najnowsze komentarze (136)
gość
2 lata temu
kinga ty kórwo i d****o
gość
2 lata temu
bo ma cuchnaca c***e
gość
2 lata temu
ZABIC RUSIN
gość
2 lata temu
ty damulko wszystkich krytykujesz moze chcesz być ministrem?ministrą?
gość
2 lata temu
celebrytka Rusin robi wszystko na pokaz, z kamerami. Dla własnej popularności i wybujałego ego
Gość
2 lata temu
na zdjęciu są lisy, których odstrzał jest konieczny bo jest u ich tyle, że są szkodnikami lasu ( zjadają inne gatunki niszcząc populację)
gość
2 lata temu
jak taka pusta lalunia zna się na zwierzakach ,przecież LIS zaczął ja oszukiwać i niech tak zostanie , zapomniała jak się lansowała w drogich futrach
gość
2 lata temu
AAAA co można powiedzieć o ludziach, którzy strzelają zwierzęciu w plecy, komuś kto tak bardzo chce uratować swoje życie?! Jarają się,że kogoś dopadną, że będzie krew...to nie faceci tylko zakompleksione mośki
bCztAhuz
gość
2 lata temu
hipokrytko zamknij sie juz i nie zabieraj więcej głosu na tematy których po prostu nie znasz i nie ogarniasz
gość
2 lata temu
Może trzeba pokazywać filmy z polowania - jak myśliwi podniecają się juhą, jak psy rozszarpują jeszcze żywe zwierzę, ten strach w oczach zwierząt bo tak bardzo się boją
gość
2 lata temu
I niech myśliwi nie pieprzą o tradycji bo co w większości to potomkowie kłusowników, mam szlacheckie pochodzenie i u mnie dawno przestano polować!!!
gość
2 lata temu
Wszyscy myśliwi na terapie do Lwa-Starowicza!!!!! bo tu jest ich problem
gość
2 lata temu
z pisiorowymi debilnymi prostakami nie ma co dyskutować
gość
2 lata temu
Dość tego,podpisuję się pod głosem Kingi Rusin.Za chwilę banda obleśnych zapijaczonych morderców będzie miała większe prawa niż inne istoty żyjące.Usunąć tych brzuchatych ministrów bo nie mają mózgów tylko grube kieszenie!
...
Następna strona
bCztAhvb