Trwa ładowanie...
Przejdź na

85-letni Ryszard Kotys ma problemy z pamięcią? "Zgubiłem się na klatce schodowej"

116
Podziel się

Odtwórca roli Paździocha ze "Świata według Kiepskich" przyznaje, że starość bywa trudna. "Jestem smutnym człowiekiem" - mówi.

85-letni Ryszard Kotys ma problemy z pamięcią? "Zgubiłem się na klatce schodowej"
bCPmMvCJ

Ryszard Kotys to ceniony aktor, który na koncie ma ponad 40 ról serialowych i blisko 150 w filmach fabularnych. Jego specjalnością stały się role "czarnych charakterów" i tzw. "typów spod ciemnej gwiazdy". Artysta przez lata występował także na deskach teatrów, m.in. w Gdańsku, Wrocławiu, Opolu i Łodzi, a także sam podejmował się reżyserowania spektakli.

Choć dorobek Kotysa jest imponujący, szersza publiczność kojarzy go głównie z niemal kultowej już roli Mariana Paździocha w Świecie według Kiepskich. Co ciekawe, pierwotnie to właśnie on miał zagrać główną rolę Ferdka jednak autorzy serialu uznali, że obsadzą w tej roli kogoś... młodszego.

Pod koniec grudnia fani byli mocno zaniepokojeni stanem zdrowia Kotysa, który trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc, przez co zniknął na jakiś czas z serialu. Obawiano się nawet, że "Paździoch" nie powróci już na plan.

bCPmMvCL

Na szczęście kłopoty zdrowotne udało się przezwyciężyć i 85-latek mógł wrócić do pracy. W rozmowie z Pomponikiem aktor przyznaje jednak, że coraz bardziej zaawansowany wiek przysparza mu czasem sporych trudności.

Chyba jestem smutnym człowiekiem. Może to wynika ze starości - rozważa Kotys. W gruncie rzeczy jestem poważnym facetem. Nie jestem typem rozrywkowym, choć lubię towarzystwo. Wiele osób uważa, że jestem złośliwie dowcipny i często nikogo nie oszczędzam. Wynika to z mojej powagi. A może i smutku.

Aktor dodaje, że stara się mimo wszystko zachowywać dobrą formę fizyczną.

bCPmMvCR

Dbam o to, by chodzić, a nie jeździć samochodem. Od czasu do czasu wsiadam też na rower. Jako młody człowiek interesowałem się sportem, grałem nawet w klubie w koszykówkę, co jest nieco śmieszne, ponieważ mam jedynie 173 centymetrów wzrostu - mówi Ryszard.

Niestety, z biegiem lat serialowy Marian zaczął tracić orientację w terenie. Przyznaje, że zdarza mu się gubić nawet... na klatce schodowej.

Gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony - wyznaje.

W rozmowie Ryszard zdradził też, że jedną z nielicznych przyjemności odnajduje w gotowaniu dla rodziny, a jego specjalnością są pieczone mięsa i pizza.

bCPmMvCS

To mnie wciąga i odpręża. Kiedyś zacząłem piec mięso, które rodzinie posmakowało. Tak się zaczęło. Od tamtego momentu, gdy żona bywała zajęta, ja zajmowałem się gotowaniem obiadów. Nie były to zupy, raczej drugie dania. Lubiłem na przykład zrobić dziecku pizzę - ujawnia.

Kotys twierdzi też, że od zawsze lubił grać negatywne postaci, bo prywatnie jest "zbyt miękki".

Lubię grać postaci, które nie mają ze mną nic wspólnego, ale stanowią pewien ideał, do którego dążę... Chciałbym być twardszym i bardziej bezwzględnym facetem. Korzystnie wpłynęłoby to na moją psychikę. Typ bezwzględnego gangstera wprawiłby mnie w dobre samopoczucie. Nie jestem macho, a chciałbym nim być - zdradził Kotys.

bCPmMvCT
bCPmMvDm
KOMENTARZE
(116)
gość
3 lata temu
Dużo zdrowia, Panie Ryszardzie! Świetny aktor i wspaniały człowiek, miałam okazję go spotkać. Trudno szukać tak dobrych ludzi. Powodzenia!
Pacjentka
3 lata temu
W życiu nie wygląda na 85 lat. Helena, mam zawał! :D
gość
3 lata temu
Głowa do góry panie Pazdzioch :)
bCPmMvDn
gość
3 lata temu
Kochany człowiek i aktor. Oby mu się poszczęściło z wyborem.
Gość
3 lata temu
Dobrze sie trzyma chłop,bylam w szoku gdy kilka lat temu dowiedziałam sie że ma 80. Życzę zdrowia!
Najnowsze komentarze (116)
Gość
2 lata temu
Takie są koleje życia , ale dziękuję że nadal nas pan potrafi rozbawic . Dużo zdrówka życzę .
Sławek
3 lata temu
Panie Ryszardzie, to o czym Pan mówi to nie problemy z pamięcią a po prostu dezorientacja. Szczerze proponuję zbadać poziom magnezu w erytrocytach. To najbardziej wiarygodne badanie na poziom magnezu.Pozdrawiam
Sławek
3 lata temu
Panie Ryszardzie, to o czym Pan mówi to nie problemy z pamięcią a po prostu dezorientacja. Szczerze proponuję zbadać poziom magnezu w erytrocytach. To najbardziej wiarygodne badanie na poziom magnezu.Pozdrawiam
Gość
3 lata temu
Pazdzioch wymiata,jest cudny....,
Gość
3 lata temu
„Ryszard”? Głupie pudelkowe pismaki! Chyba „Pan Ryszard”!!!
Gość
3 lata temu
Jedyny lek na moje smutki, to serial Świat według Kiepskich. Bez niego nie zasnę. Dużo zdrówka dla Pana i oby Pan dawał nam jeszcze wiele radości w serialu i nie tylko. Jest Pan filarem i nie wolno Panu z serialu odejść.
gość
3 lata temu
pan Kotys przez długie lata był moim sąsiadem super gość a jego żon jeszcze fajniejsza
Gość
3 lata temu
RYSZARD III QRNA WIELKI !!!
bCPmMvDf
gość
3 lata temu
Powiem szczerze że nie wiedziałem że może mieć ponad 80 lat tak na oko wycenił bym na 70 lat albo 69 ;) cóż lata lecą ludzie się starzeją.
Gość
3 lata temu
Uwielbiam Paździoszka😍😍😍😍😍😍
Gość
3 lata temu
A niech z****a
gość
3 lata temu
skoro zgubił się na klatce schodowej to nie problem bo tam oprócz drzwi do jego mieszkania są jedynie drzwi do Kiepskich i do kibelka
Gość
3 lata temu
Duzo zdrowia i niech panzostanie jak najdluzej marianem januszem pazdziochem swietna rola
gość
3 lata temu
Panie Marianie będzie dobrze z pomoca przyjdzie Halinka albo Boczek moż e Ferdek ha ha jak ich lubię jak mam doła oglądam Kiepskich lek jakich mało
...
Następna strona
bCPmMvDH