Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kolenda-Zaleska na Balu Dziennikarzy: "Rząd nie będzie nam dyktował, o czym pisać! NIE DAMY SIĘ WZIĄĆ NA SMYCZ!"

517
Podziel się:

Sobotnia impreza stała się okazją do manifestacji politycznej. "Media publiczne przestały być czwartą władzą, która kontroluje rządzących".

Kolenda-Zaleska na Balu Dziennikarzy: "Rząd nie będzie nam dyktował, o czym pisać! NIE DAMY SIĘ WZIĄĆ NA SMYCZ!"

Charytatywne Bale Dziennikarzy organizowane są od prawie dwudziestu lat. Impreza ma na celu integrację środowiska, a dla wielu to także dobra okazja do "zabłyśnięcia" na ściance. To właśnie na Balach Dziennikarzy Monika Olejnik prezentuje oryginalne nakrycia głowy w rodzaju ptaka czy palmy.

Niestety, rok temu Bal nie został zorganizowany, czego powodem był podobno brak zainteresowania ze strony sponsorów finansujących imprezę. Wygląda jednak na to, że tegoroczna impreza w pewnym sensie wynagrodziła brak poprzedniej. Wszystko za sprawą Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, która należy do fundacji współorganizującej Bale. Dziennikarka podczas przemówienia ze sceny nie mogła ukryć emocji, oskarżając polityków o cenzurowanie mediów.

Kolenda-Zaleska mówiła, że podczas Balu w 2016 roku wiele dziennikarzy żegnało się z mediami publicznymi, które reformowała "dobra zmiana".

Dziś już widzimy, dlaczego. Media publiczne przestały być czwartą władzą, która kontroluje rządzących. Nic w tym temacie nie trzeba mówić więcej, wszystko przeczytamy na "paskach" - mówiła. (...) Dlatego na tych wszystkich z pozostałych, z wszystkich pozostałych mediów, spoczywa dzisiaj naprawdę szczególny obowiązek: obrony podstawowych wartości dziennikarstwa, fundamentów naszego zawodu, mówienia prawdy, po prostu.

Ostre słowa padły także po przypomnieniu sytuacji z piątku, kiedy to na konferencję Mateusza Morawieckiego wpuszczono tylko Polskie Radio i Telewizję Polską, mimo że pozostałe media otrzymały zaproszenia.

To wystąpienie przeciw pomysłom, które chcą zdusić naszą niezależność - mówiła Zaleska. Ponieważ rząd chce nam narzucić, o czym będziemy informować, i w jaki sposób będziemy informować, jak mamy pisać i o czym mamy pisać. I na to naszej zgody nigdy nie będzie. Rząd nie będzie nam dyktował, w jaki sposób mamy pisać i o czym mamy pisać, kiedy mamy publikować nasze materiały i jak długo mają trwać dziennikarskie śledztwa. Nie damy się wziąć na smycz. Po prostu mówimy: nie - dodała.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(517)
gość
5 lata temu
Dzisiaj mijają 3 miesiące jak rzuciłem palenie, a paliłem prawie 20 lat.
Gość
5 lata temu
Czekam na ustawę ograniczającą ilość mediów zasilanych z obcego kapitału! Obecnie większość mediów w Polsce jest niemiecka lub amerykańska!
gość
5 lata temu
ona tego nie ogarnia
Gość
5 lata temu
TvN i wszystko jasne, najbardziej propagadowa telewizja , klamliwa, manipulujaca, i codziennie mowi nie prawde!!!
gość
5 lata temu
CO ZA LEWACKIE B****O! Za poprzednich rządów wszystkie media były kontrolowane przez PO! Nie było ani jednej stacji przychylnej opozycji z wyjątkiem telewizji trwam. Tusk kontrolował wszystko żeby na jaw nie wychodziły afery i złodziejstwo.
Najnowsze komentarze (517)
Alina
5 lata temu
B****s!!!!!!!!
Alina
5 lata temu
B****s!!!!!!!!
lola
5 lata temu
Kolenda Zaleska to taka babo-chlop
Dana
5 lata temu
Czas kolęd właśnie się skończył ale pani Kolenda nie odpuszcza. Gdzie szanowna pani była ze śledztwem dziennikarskim jak była afera Amber Gold? Tam was nie było bo był zamieszany syn prermiera a wy nie lubicie się narażać. Gdzie byliście jak niszczono polski przemysł? Teraz ujada pani jak ten wiejski kundelek a może by warto zainteresować się swoją rodziną bo chyba ktoś potrzebuje wsparcia? A pani taka ważna nie ma czasu na takie głupoty jak rodzina.
gość
5 lata temu
stara japa
celia
5 lata temu
Gdyby było tak, jak gada ta baba, to już dawno TVN by zniknął. Jest demokracja, nie ma cenzury więc klepie, co jej ślina na język przyniesie.
henryk
5 lata temu
czy to jest ta pani co autorytetami dla niej są Cimoszewicz , Schetyna Senyszyn , Niesiołowski i t p ?
gość
5 lata temu
czym sie zajmuje Konęda Zalewska?
gość 44
5 lata temu
Kolejna imprezka organizowana po to żeby zadufane w sobie towarzystwo wzajemnej adoracji z wielką pompą przyznało sobie nagrody. Takie gotowanie się we własnym sosie, tylko "mięsko dziennikarskie" już trochę łykowate i śmierdzace jest.
polack
5 lata temu
kto pani dyktowal co ma pani mowic podczas relacji z puczu w sejmie, jezeli nikt to jest pani tylko niepoczytalna a jesli to ktos pani dyktowal to pracuje pani dla wroga.
gość
5 lata temu
tak trzymać, chcemy znać prawdę
gość
5 lata temu
na forum sciana wschodnia, czyli najwieksi beneficjenci 500+?
gość
5 lata temu
ty bardziej
gość
5 lata temu
tak, rząd dyktuje mediom co mają podawać, a zwłaszcza mediom prywatnym takim jak TVN gdzie pracuje ta stara owca.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie