Środa 07.02.2018 08:30

Julia Kamińska: "Chcę mieć wszystko: pracę, rodzinę. Dziwi mnie, że kobiety nie chcą nazywać się feministkami"

Julia Kamińska

Julia Kamińska: "Chcę mieć wszystko: pracę, rodzinę. Dziwi mnie, że kobiety nie chcą nazywać się feministkami"

Julia Kamińska i starszy od niej o 20 lat scenarzysta Piotr Jasek są parą od prawie siedmiu lat. Początkowo było z tym trochę kłopotu, bo rodzice aktorki mieli problem z zaakceptowaniem zięcia w podobnym wieku co oni, jednak ostatecznie jakoś się dogadali. Potem z kolei zaczęli podobno kręcić nosem, że córka, chociaż w serialach co chwila bierze z kimś ślub, to w życiu prywatnym jakoś się jej do tego nie spieszy.

W najnowszym wywiadzie dla Gali Julia nie rozwiewa ich obaw. Ale na pocieszenie sugeruje, że mogłaby poważnie pomyśleć o macierzyństwie.

Nie brakuje mi ślubu. Niczego mi nie brakuje - zapewnia aktorka. Czasem może z zazdrością patrzę na koleżanki, które mają wspaniałe dzieci.

Pod koniec zeszłego roku Julia obchodziła 30. urodziny. Z tej okazji postanowiła zadbać o swoją przyszłość i wszystkie zaoszczędzone pieniądze zainwestowała we własny biznes. Salon piękności Bonjour Madame to miejsce, w którym kobiety będą mogły zadbać o swoją urodę pod okiem profesjonalistów, przy ciasteczkach i prosecco.

Chciałam stworzyć miejsce, gdzie każda kobieta poczuje się jak gwiazda - wyjaśnia w wywiadzie. Znam z autopsji moc metamorfozy, robionej przez profesjonalistów. Do Bonjour Madame można przyjść saute, a wyjść gotową na czerwony dywan. Oprócz najwyższej jakości usług równie ważna jest atmosfera: wystrój, muzyka, Ajfla, czyli pies mojej wspólniczki, ciasteczka, prosecco. Miałam wybór: wydać oszczędności na zachcianki albo spróbować stworzyć coś nowego. Salon to poduszka bezpieczeństwa, na wypadek gdybym chciała mieć dziecko, czy odpocząć od seriali i kina. A ja chcę mieć wszystko: pracę i rodzinę. Wychowały mnie silne, aktywne zawodowo kobiety: mama i babcie. Dziwi mnie, że kobiety nie chcą nazywać się feministkami. Nie tak dawno temu tłumaczyłam koleżance, że po prostu uważamy się za równe mężczyznom. Ani gorsze, ani lepsze - równe. Koleżanka jest dziś dumną feministką. Bo przecież ludzie są sobie równi i zasługują na szacunek i równe traktowanie bez względu na płeć, stan konta czy pochodzenie. To szokujące, że takie banalne stwierdzenie w dzisiejszych czasach, w środku Europy, nie jest czymś oczywistym. 

 


Zgadzacie się z nią?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (224)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 224
Odpowiedz
135 14
zgłoś
Gość 07.02.2018 08:31
Kocham swoją mamę
Odpowiedz
72 102
zgłoś
gość 07.02.2018 08:32
dziwi cie, poniewaz nie rozumiesz ze dzis feministki to nie kobiety walczace o prawo wyborcze tylko o sikanie na stojąco (miedzy innymi)
Odpowiedz
46 78
zgłoś
Gość 07.02.2018 08:32
Następna pseudo-artystka się zabiera za prawienie morałów. Żenada.
Odpowiedz
31 82
zgłoś
Gość 07.02.2018 08:32
Woda sodowa jej do głowy bije
Odpowiedz
44 83
zgłoś
gość 07.02.2018 08:32
feministki walczą golymi cycami, z zcego slyną i ja mam sie z nimi utozsamiac?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 224