Czarnecki został ODWOŁANY z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego! "Pierwszy taki przypadek w historii"
ryszard czarnecki
07.02.2018 18:15

Czarnecki został ODWOŁANY z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego! "Pierwszy taki przypadek w historii"

Kontrowersyjny polityk PiS stracił prestiżową posadę po udzieleniu wywiadu, w którym przyrównał europosłankę PO do... szmalcowników.

Podziel się
Dodaj komentarz

Odkąd do władzy doszło sceptycznie nastawione do integracji europejskiej Prawo i Sprawiedliwość, pozycja polski w Parlamencie Europejskim nie jest szczególnie dobra. Niestety, teraz uległa jeszcze większemu pogorszeniu.

Na wniosek czterech frakcji działających w Europarlamencie, odbyło się tam głosowanie nad odwołaniem ze stanowiska wiceszefa Ryszarda Czarneckiego z PiS.

Odwołanie polityka jest efektem jego wypowiedzi dla Niezależna.pl. W rozmowie z prawicowym serwisem Czarnecki porównał Różę Thun, eurodeputowaną PO, do... szmalcowników z czasów II wojny światowej. Europoseł PiS chciał skrytykować w ten sposób jej występ w reportażu jednej z niemieckich telewizji.

Czarnecki, słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań, zapewnia, że nie był zaskoczony wynikiem głosowania, w którym za jego odwołaniem opowiedziało się aż 447 eurodeputowanych. Polityk zapewnia też, że nie ma zamiaru przepraszać Thun za swoje słowa:

Niczego nie żałuję. Będą nadal krytycznie oceniał tych polityków, którzy biegają z donosami do obcych mediów, gdzie skarżą się na własny kraj - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 po głosowaniu. Miałem szereg sugestii, żebym się pokajał, to tego wniosku by nie było. Mając do wyboru zaprzeczenie wartościom w które wierzę i własnym poglądom, a lojalnością wobec własnego kraju, wybrałem to drugie. To żadne bohaterstwo, wielu Polaków zrobiłoby to samo.

Róża Thun już zapowiedziała, że zamierza pozwać Czarneckiego do sądu. Jego odwołanie z tak wysokiej funkcji to pierwszy tego typu przypadek w historii Parlamentu Europejskiego.

Naprawdę ma powody do dumy?

komentarze
+1
+1
wow!
ważne
słabe
straszne
Napisz komentarz
Zwiń komentarze
07-02-2018

GośćWypłatka się zmniejszy xD

07-02-2018

gośćProstak. Tak sobie może u cioci na imieninach pozwalać! Dobrze, że go odwołali, o jeden powód do wstydu mniej.

07-02-2018

gośćPIS NIE SZANUJE KOBIET!!!

14-02-2018

gośćWygląda jak nutria, żeby chociaż był mądry. A tu ni mądrości, ni wyglądu....Porażka i obciach.

14-02-2018

gośćZa to Pani Róża potrafi przywalać jak w nocnik po mimo kolców w pewnym miejscu. Myślę, że też sytuacja zabolała.

14-02-2018

gośćSuper men w super kapeluszu, zeby ten kapelusz nie musial mu sluzyc do czego innego.

14-02-2018

gośćha, ha, ha !!! Na drugi raz chlopie zastanow sie co z paszczy puszczasz, bo kazde slowo trzeba przemyslec zanim sie cos takiego powie. A teraz … Czytaj całość

13-02-2018

gośćUnia je ma nic wspólnego z demokracją!!!rządzą jak chcą !!my to już przerabialiśmy !!wyraził swe zdanie nie na obradach unii przecież!!co to za … Czytaj całość

13-02-2018

gośćno i dobrze że bełkota wywalili z funkcji, powinni go wywalic na zbity świński ryj na bruk bez możliwości odszkodowania i pensji !!!!

13-02-2018

gośćno i dobrze że bełkota wywalili z funkcji, powinni go wywalic na zbity świński ryj na bruk bez możliwości odszkodowania i pensji !!!!