Środa 07.02.2018 18:15

Czarnecki został ODWOŁANY z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego! "Pierwszy taki przypadek w historii"

Ryszard Czarnecki Róża Thun Parlament Europejski

Czarnecki został ODWOŁANY z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego! "Pierwszy taki przypadek w historii"Fot. ONSOdkąd do władzy doszło sceptycznie nastawione do integracji europejskiej Prawo i Sprawiedliwość, pozycja polski w Parlamencie Europejskim nie jest szczególnie dobra. Niestety, teraz uległa jeszcze większemu pogorszeniu.

Na wniosek czterech frakcji działających w Europarlamencie, odbyło się tam głosowanie nad odwołaniem ze stanowiska wiceszefa Ryszarda Czarneckiego z PiS.

Odwołanie polityka jest efektem jego wypowiedzi dla Niezależna.pl. W rozmowie z prawicowym serwisem Czarnecki porównał Różę Thun, eurodeputowaną PO, do... szmalcowników z czasów II wojny światowej. Europoseł PiS chciał skrytykować w ten sposób jej występ w reportażu jednej z niemieckich telewizji.

Czarnecki, słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań, zapewnia, że nie był zaskoczony wynikiem głosowania, w którym za jego odwołaniem opowiedziało się aż 447 eurodeputowanych. Polityk zapewnia też, że nie ma zamiaru przepraszać Thun za swoje słowa:

Niczego nie żałuję. Będą nadal krytycznie oceniał tych polityków, którzy biegają z donosami do obcych mediów, gdzie skarżą się na własny kraj - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 po głosowaniu. Miałem szereg sugestii, żebym się pokajał, to tego wniosku by nie było. Mając do wyboru zaprzeczenie wartościom w które wierzę i własnym poglądom, a lojalnością wobec własnego kraju, wybrałem to drugie. To żadne bohaterstwo, wielu Polaków zrobiłoby to samo.

Róża Thun już zapowiedziała, że zamierza pozwać Czarneckiego do sądu. Jego odwołanie z tak wysokiej funkcji to pierwszy tego typu przypadek w historii Parlamentu Europejskiego. 

Naprawdę ma powody do dumy?

Fot. ONSFot. ONSFot. ONS
Fot. ONS
Fot. ONS

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (889)

Odpowiedz
24 24
zgłoś
gość 07.02.2018 18:33
Gość: Powiedział prawdę o ZDRAJCZYNI NARODU! Jak można donosić na własny kraj ?! W jakich czasach żyjemy???
bo jak sie zle dzieje, to trzeba glosno mowic o krzywdach; to jak z pedofilia, nie odezwiesz sie tylko zamiciesz pod ydwan zeby wstydu nie bylo na dzielni ? malomiasteczkowa mentalnosc zacofanego pisiora
Odpowiedz
19 29
zgłoś
gość 07.02.2018 18:34
żeby przedstawiciele obcych narodów musieli uczyć takiego, że nie sra się we własne gniazdo...
Odpowiedz
12 7
zgłoś
Gość 07.02.2018 18:34
gość: CHCEMY LEGALNEJ ABORCJI
A daj zyc z aborcja co chcesz to rób twoja sprawa
Odpowiedz
23 17
zgłoś
gość 07.02.2018 18:34
Doigrał sie obatel.
Odpowiedz
45 34
zgłoś
gość 07.02.2018 18:34
Powiedział prawdę, polscy europarlamentarzyści krytykujący i skarżący się na rząd polski, głosujący przeciwko swojemu krajowi to dla mnie dnoo
Ładowanie komentarzy…