Środa 07.02.2018 18:15

Czarnecki został ODWOŁANY z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego! "Pierwszy taki przypadek w historii"

Ryszard Czarnecki Róża Thun Parlament Europejski

Czarnecki został ODWOŁANY z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego! "Pierwszy taki przypadek w historii"Fot. ONSOdkąd do władzy doszło sceptycznie nastawione do integracji europejskiej Prawo i Sprawiedliwość, pozycja polski w Parlamencie Europejskim nie jest szczególnie dobra. Niestety, teraz uległa jeszcze większemu pogorszeniu.

Na wniosek czterech frakcji działających w Europarlamencie, odbyło się tam głosowanie nad odwołaniem ze stanowiska wiceszefa Ryszarda Czarneckiego z PiS.

Odwołanie polityka jest efektem jego wypowiedzi dla Niezależna.pl. W rozmowie z prawicowym serwisem Czarnecki porównał Różę Thun, eurodeputowaną PO, do... szmalcowników z czasów II wojny światowej. Europoseł PiS chciał skrytykować w ten sposób jej występ w reportażu jednej z niemieckich telewizji.

Czarnecki, słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań, zapewnia, że nie był zaskoczony wynikiem głosowania, w którym za jego odwołaniem opowiedziało się aż 447 eurodeputowanych. Polityk zapewnia też, że nie ma zamiaru przepraszać Thun za swoje słowa:

Niczego nie żałuję. Będą nadal krytycznie oceniał tych polityków, którzy biegają z donosami do obcych mediów, gdzie skarżą się na własny kraj - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 po głosowaniu. Miałem szereg sugestii, żebym się pokajał, to tego wniosku by nie było. Mając do wyboru zaprzeczenie wartościom w które wierzę i własnym poglądom, a lojalnością wobec własnego kraju, wybrałem to drugie. To żadne bohaterstwo, wielu Polaków zrobiłoby to samo.

Róża Thun już zapowiedziała, że zamierza pozwać Czarneckiego do sądu. Jego odwołanie z tak wysokiej funkcji to pierwszy tego typu przypadek w historii Parlamentu Europejskiego. 

Naprawdę ma powody do dumy?

Fot. ONSFot. ONSFot. ONS
Fot. ONS
Fot. ONS

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (889)

Odpowiedz
17 6
zgłoś
gość 07.02.2018 18:43
Gość:
gość: i dobrze ze tą swinię która od lat zmienia partię byleby byc tylko przy korycie wywalili całe swoje zycie doi kraj ,jednego dnia normalnie uczciwie nie przepracował a jeszcze ciągnie za sobą swoje dwa warchlaki....skoro mozna kogos wyzwać od szmalcowników mozna i od swiń -prawda panie czarnecki?
Prawda 100%
prawda,nawet święta.
Odpowiedz
22 12
zgłoś
Gość 07.02.2018 18:43
Gość: Chodziłam z nim do liceum. Raz nie zdał.
Tłuk polowe poslów z PiS to barany bez wykształcenia..
Odpowiedz
17 11
zgłoś
gość 07.02.2018 18:43
I dobrze, niech nie chlapie ozorem.
Odpowiedz
20 12
zgłoś
Gość 07.02.2018 18:43
Tępy tłuk. Do tego bezwzględny cynik. W liceum powtarzał rok.
Odpowiedz
16 11
zgłoś
gość 07.02.2018 18:43
Na kolanach do Torunia a potem do dziadka prezesa i będzie dobrze :)
Ładowanie komentarzy…