Środa 21.02.2018 18:15

Minister Kowalczyk żali się w radiu: "Ministrowie zarabiają ZA MAŁO”

Henryk Kowalczyk Mateusz Morawiecki Dominik Tarczyński premie dla ministrów

Minister Kowalczyk żali się w radiu: "Ministrowie zarabiają ZA MAŁOPrawo i Sprawiedliwość, podczas kampanii wyborczej gorąco krytykujące upadek moralny urzędników PO, zajadających się ośmiorniczkami u Sowy i rozkradających majątek narodowy na każdym kroku, obiecywało tanie państwo i ograniczenie przywilejów dla władzy. Na razie rezultatem jest przyznanie ministrom gigantycznych premii. Jak donosi Super Express, w grudniu zeszłego roku ich wartość wahała się między 65 a 82 tysiącami złotych.

PRZYPOMNIJMY: Ministrowie przyznali sobie 200 MILIONÓW premii. "Najbardziej hojny był Mateusz Morawiecki"

Co ciekawe, premia została wypłacona tuż po rekonstrukcji rządu, więc otrzymali ją także ministrowie, którzy zaledwie kilka dni wcześniej objęli nowe stanowiska.

Wśród tych szczęśliwców znalazł się minister środowiska Henryk Kowalczyk. Resort po Janie Szyszce objął w grudniu zeszłego roku i od razu na powitanie otrzymał roczną premię wynoszącą 65,1 tysiąca złotych.

W rozmowie z Radiem Zet Kowalczyk zapewnił, że ciężko na nią zapracował.

To był dodatek comiesięczny - przekonywał w radiu. Jeśli pracownik zakładu za godziny nadliczbowe dostaje dodatkowe wynagrodzenie, to ja pracując średnio 14 godzin dziennie, zapracowałem na to. Ministrowie zarabiają za mało. Szczególnie podksekretarze stanu. Nie ma zachowanych proporcji w wynagrodzeniach pracowników ministerstw. Dyrektorzy, jednostki podległe zarabiają więcej, a odpowiedzialność ministrów i wiceministrów jest bardzo duża. 

W tej sytuacji doprawdy trudno zrozumieć, dlaczego ciągle jest tyle chętnych na ministerialne stanowiska. Gwoli ścisłości przypomnijmy, że pensja ministra wynosi 14 - 15 tysięcy złotych miesięcznie, nie licząc oczywiście dodatkowych przywilejów jak rządowa limuzyna z kierowcą czy darmowe wyjazdy za granicę.

Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości, Dominika Tarczyńskiego, bohatersko żyjącego na koszt swojej partnerki, Agi’72, obecna sytuacja, gdy politycy jawnie wyciągają pieniądze z kieszeni podatników, jest korzystna dla wszystkich, bo przynajmniej nie muszą kraść.

Znajomi posła Tarczyńskiego: "BYŁ NIKIM. Agnieszka szybko mu zaimponowała"...

Mówiliśmy o tańszym państwie w perspektywie ośmiorniczek - wyjaśnia rozbrajająco Tarczyński w rozmowie z Super Expressem. Tańsze państwo ma być w tym sensie, że politycy nie okradają podatników, płacąc za swoje luksusy pieniędzmi Polaków. To nie jest kwestia nagrody. To pojęcie jest błędne. Należy mówić, że to część wynagrodzenia za dobrą pracę. To są prywatne pieniądze ministrów i mogą je wydać jak chcą. 


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (280)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 271-280 z 280
Odpowiedz
2 1
zgłoś
gość 22.02.2018 15:55
Mag: Od Tarczynskiego to sie odwalcie. Bardzo nas broni za granica.
Ha ha ha koń by się uśmiał broni czy wstyd robi ,
Odpowiedz
2 1
zgłoś
gość 22.02.2018 16:01
gość:
gość:
gość: Zgadzam sie. Taka odpowiedzialność o obładowane pracą powinno zdecydowanie być lepiej nagradzanie. Popatrzmy na managerów dużych korpo.
o jaki t***lek pisowki :) tak ci kazali pisać?
O , t***l z drużyny złodziei Po PSL , ile dzisiaj za wpis :*
PISZESZ -NIE PIJ -SEKCIARZU
Odpowiedz
3 0
zgłoś
gość 22.02.2018 16:02
PANISKA Z DOJNEJ ZMIANY MAJĄ SIĘ DOBRZE
Odpowiedz
3 0
zgłoś
gość 22.02.2018 17:00
To jest wielka kpina jak im mało za to, że nic ale to zupełnie nic nie robią to niech idą do Biedronki lub Lidla tam zarobią więcej to jest aż żenujące żeby ośmielać się mówić takie nonsensy czy ten Kowalczyk sam siebie nie słyszy czy się nie wstydzi mówić takie bzdury.
Odpowiedz
3 0
zgłoś
gość 22.02.2018 17:00
To jest wielka kpina jak im mało za to, że nic ale to zupełnie nic nie robią to niech idą do Biedronki lub Lidla tam zarobią więcej to jest aż żenujące żeby ośmielać się mówić takie nonsensy czy ten Kowalczyk sam siebie nie słyszy czy się nie wstydzi mówić takie bzdury.
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 271-280 z 280