Trwa ładowanie...
Przejdź na

Gretkowska o zakazie aborcji: "Kobieta jest jak TABERNAKULUM NA DWÓCH NOGACH! Dziewczyny, obudźcie się!"

410
Podziel się

Feministka stwierdziła, że nie oburza ją aborcyjna okładka "Wysokich Obcasów". "To, co w Europie jest absolutnie normalne, u nas zawłaszczone w społeczne ramy".

Gretkowska o zakazie aborcji: "Kobieta jest jak TABERNAKULUM NA DWÓCH NOGACH! Dziewczyny, obudźcie się!"
bCYcmeSZ

Mogło się wydawać, że dyskusja o aborcji na chwilę umilkła, póki tygodnik Wysokie Obcasy nie postanowił przyjrzeć się działalności "Aborcyjnego Dream Teamu", który pojawił się na okładce ostatniego numeru dodatku do Gazety Wyborczej. Bohaterki jedynki WO przedstawiły usunięcie dziecka jako ulgę, której towarzyszą róż i brokat, a hasło "Aborcja jest OK" poruszyło gwiazdy i z każdej strony sceny politycznej.

bCYcmeTb

Jak można się było spodziewać, aborcyjna okładka Wysokich Obcasów przyciągnęła uwagę Manueli Gretkowskiej, pisarki i feministki, która oprócz angażowania się w kłótnie z Małgorzatą Rozenek nie lubi Kościoła i ograniczania praw kobiet. Gretkowska napisała na Facebooku, że w przekazie nie oburza jej brokat i róż, a "sutanny o kroju czarnych ciążowych sukienek, noszone przez księży mianujących się władcami kobiecych sumień". Swoją myśl kontynuowała w audycji A teraz na poważnie na antenie radia TOK FM.

To, co w Europie jest absolutnie normalne, u nas zawłaszczone w społeczne ramy - mówiła. Nie rozumiem tego zamieszania. To jeden z najważniejszych reportaży, które powstały w Polsce od dawna. (...) Narzucono nam sposób myślenia Kościoła. Rozumiem, że dla kogoś komórka jajowa z plemnikiem jest życiem. I ma do tego absolutnie prawo. Natomiast przemocą jest narzucanie prawa religijnego ludziom, które myślą naukowo albo są ateistami.

Gretkowska uważa, że aborcja stała się elementem religijnym, a ciężarne kobiety traktuje się jak tabernakula. Jeśli kobieta dokona aborcji, zbluźni.

Aborcja stała się elementem religijnym, a kobieta jest tabernakulum chodzącym na dwóch nogach. I jeżeli usunie ciążę, dokonuje nie tylko złamania prawa, ale też blasfemii - powiedziała. Bo czym jest antykoncepcja: farmakologiczna czy mechaniczna? Powoduje, że duch święty nie zadziała. Aborcja też powoduje, że abortujemy Ducha Świętego - kpiła na antenie.

bCYcmeTh

Jeśli dla Ciebie aborcja jest morderstwem - ok, ale nie zabraniaj żyć innym w wolności. Dziewczyny, obudźcie się - zaapelowała.

bCYcmeTi
bCYcmeTC
KOMENTARZE
(410)
Gość
3 lata temu
No i ma rację! Kobiety powinny mieć wybór
gość
3 lata temu
My mentalnie jesteśmy na etapie średniowiecza, a raczej rządzący i osoby o skrajnie prawicowych poglądach. Chcieliby swoje poglądy wcisnąć wszędzie gdzie się da. Jak to jest, że zwolennicy zakazu aborcji dbają o ledwo co zapłodnioną komórkę, nie myśląc o tym, co się stanie z niepełnosprawnym dzieckiem po jego narodzinach. Dlaczego Pani Kaja Godek o to nie walczy?
Gość
3 lata temu
Ma racje !!!! Pozwólmy żyć innym tak jak chcą nie narzucajmy im swojego zdania
bCYcmeTD
Maryja Magdal...
3 lata temu
W faszystowskim kraju kobiety to tło.
Gość
3 lata temu
Jestem ateistka a nie usunelabym swojego dziecka a jest wiele wierzacych robiacych po cichu aborcje. Religia nie ma tu nic do rzeczy.
Najnowsze komentarze (410)
gość
2 lata temu
Ustawa o ochronie życia Przed-Poczętego Warszawa rok 2025 Dzieckiem Przed-Poczętym nazywamy Duszę zamierzającą zejść na ziemię do ciała, której uniemożliwia się to poprzez stosowanie środków antykoncepcyjnych 1. Kto zabija Dziecko Przed-Poczęte stosując antykoncepcję nazwany jest MORDERCĄ Dzieci Przed-Poczętych 2. Morderca Dzieci Przed-Poczętych podlega karze więzienia do lat 3 3. Kto współdziała w ZBRODNI ZABIJANIA Dzieci Przed-Poczętych poprzez sprzedawanie środków antykoncepcyjnych podlega karze więzienia do lat 10 4. Kto rozpowszechnia wiedzę służącą zabijaniu Dzieci Przed-Poczętych (wiedza o antykoncepcji) podlega karze więzienia do lat 5ciu. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2025 roku.
gość
3 lata temu
Aborcja nigdy nie jest OK! Ale obecne prawo jest OK! Kto będzie utrzymywał masę ludzi chorych na Zespół Downa, gdy zmieni się prawo? Druga sprawa- niech księża przestaną się wpiepszać do środków antykoncepcyjnych! Bo nikogo nie zabijam zabezpieczając się przed ciążą i chrorobami! NAjbardziej interesująca jest dla nich babska dóppa, bo mają zakaz przecież!
gość
3 lata temu
Dobrze zryty beret poza tym ta kobieta chciała żeby 6-cio latki uczęszczały na wychowanie seksualne w szkołach.
gość
3 lata temu
Nieszczęśliwa, pełna nienawiści do świata kobieta, żyjąca w swej mydlanej bańce chorej literackiej wyobraźni...
gość
3 lata temu
Nie ma nic gorszego od religijnych fanatyczek, które wyrzygują na feminizm, zupełnie nie będąc świadomym o co chodzi. Godzą się na to, by zygota była ważniejsza od kobiety- ich sprawa. ALe JA się z tym nie zgadzam! Te wszystkie "świętojeb..iwe" mohery, które w młodości dalekie były od nauk religijnych, na starość przestraszyły się piekła i ze zdwojoną dewocją atakują ludzi. Chore baby i faceci, którzy chcą ustawiać życie innym. Precz z łapami od mojego brzucha.
gość
3 lata temu
Obecne dziewczyny martwią się co wrzucić na Twittera czy FB. Sen z oczu im spędza czy powiększyć sobie usta, czy przedłużyć rzęsy. Kto by się tam przejmował niszczeniem Konstytucji, czy tym, że kobiety w tym kraju cofnięto do roli reproduktorek. Połowa nie wie nawet co dokładnie dzieje się w ich kraju... ale chcą, czy nie... przebudzenie będzie ponure. Niestety.
gość
3 lata temu
Gretkowska! Ropa zmieszana z nasieniem byka z ciebie wycieka. Odpowiesz jeszce kiedyś ale juz bedzie za póxno.
gość
3 lata temu
tobie nie da rady zrobić dziecka bo jesteś stara i pusta
bCYcmeTv
gość
3 lata temu
Szkoda że nie było aborcji jak jej matka była z nią w ciąży kolejnej baby z parciem na zaistnienie nie byłoby na świecie
gość
3 lata temu
Wygląda na to,że męski plemnik jest ważniejszy niż życie kobiet.
gość
3 lata temu
Włochy to taki religijny kraj, a aborcji można dokonać na życzenie, ze względów społecznych, anonimowo.Badania wstępne też robią anonimowo.
Gość
3 lata temu
Zgadzam się z nią.
kobieta
3 lata temu
Widocznie musi znow o sobie przypomniec , biedna "literatka"! Ale sama to corke urodzila , jakos nie chciala wyskrobac!!!
Gość
3 lata temu
Zgadzam sie z tym, ze przemoca wciska sie nam "jedyne i odpowiednie poglady" na temat tego, jaka powinna byc kobieta... Nie kazda chce miec dziecko, nie kazda jest opiekuncza, nie kazda ma instynkt macierzynski, nie kazda marzy jedynie o tym, zeby wziac slub... Ja np. Sluchajac wywodow o tym, jak powinna zachowywac sie kobieta czuje, ze nie moge byc po prostu soba... Smutno sie robi.
...
Następna strona
bCYcmeTX