Córka Łapickiego wydaje dzienniki ojca. Najbardziej oberwie się Olbrychskiemu: "JEST NIE DO WYTRZYMANIA"

79
Podziel się

Zuzanna Łapicka była żoną gwiazdora, który zdradził ją z niemiecką aktorką Barbarą Sukową. "Zadzwoniła do Zuzi z pytaniem, czy Daniel jej powiedział o nich"...

Córka Łapickiego wydaje dzienniki ojca. Najbardziej oberwie się Olbrychskiemu: "JEST NIE DO WYTRZYMANIA"

21 lipca 2012 roku zmarł wybitny polski aktor Andrzej Łapicki. Jak się okazało po otwarciu testamentu, tuż przed śmiercią wydziedziczył swoją młodszą o 60 lat żonę Kamilę i wszystko zapisał córce, Zuzannie Łapickiej. Zaledwie kilka dni wcześniej Kamila dysponowała pozostawionym przez niego mieszkaniem jak własnym i błyskawicznie ogołociła go z pamiątek po zmarłym mężu. Ze śmietnika ocalił je fotoreporter tabloidu, a szef Teatru Kamienica Emilian Kamiński zorganizował dla nich specjalną ekspozycję w swoim teatrze: Kamila wyrzuciła rzeczy męża na śmietnik!

Na szczęście Kamila nie zdążyła dobrać się do zapisków Łapickiego, które prowadził przez całe swoje życie. Wraz z resztą majątku przeszły one na własność jedynej córki aktora, Zuzanny, która właśnie postanowiła wydać je w formie książki.

Pamiętniki Łapickiego z lat 1984-2005 Jutro będzie Zemsta ukażą się nakładem wydawnictwa Agora jeszcze w marcu.

W pisaniu dawał upust swoim frustracjom - wspomina córka aktora w rozmowie z miesięcznikiem Pani. A ja nie chciałam go cenzurować. Nie wiem, jak dzienniki zostaną przyjęte, ale jak mówiła Agnieszka Osiecka: "Nie ma co odkładać na później, bo może nie być później". Czasem ojciec wtrącał w rozmowie: "Wszystko, co po mnie zostanie, to dwie, trzy role i zapiski, które robię". Pod koniec życia przypominał mi: "Pamiętaj, zależy mi wyłącznie na dziennikach".

Z pewnością największe zainteresowanie wzbudzą refleksje artysty z ostatnich trzech lat życia, gdy z jakiś tajemniczych powodów postanowił poświęcić dorobek całego życia i wizerunek wybitnego artysty dla taniej celebryckiej sławy i sesji w Vivie za 99 groszy.

Córka aktora rzuca nieco światła na tę zagadkową decyzję. Jak wspomina, wszystko zaczęło się od śmierci jej mamy w 2005 roku. Łapicki uznał wtedy, że jego życie też się skończyło.

Jak powszechnie wiadomo, nie tylko się nie skończyło, ale ku jego zdziwieniu stał się obiektem zainteresowania brukowców, a paparazzi czekali na niego pod domem - przypomina Zuzanna Łapicka. Po śmierci mamy próbowałam się nim opiekować. Dzwoniłam, odwiedzałam, zabierałam go na weekendy, wakacje. Ale to się okazało niewystarczające. Był taki moment, że ojciec zaczął mnie traktować jak swoją żonę, a nie córkę i kategorycznie żądał mojej permanentnej obecności, a ja nie mogłam tego pogodzić z pracą. W końcu zrozumiał, że nie może tego ode mnie oczekiwać, więc postanowił sam o siebie zadbać. A ponieważ w jego ocenie kobieta atrakcyjna była tylko do trzydziestki, stąd też taki, a nie inny wybór. Nie przewidział tylko jednego, bo on paradoksalnie nie znał kobiet, że dziś współczesne dziewczyny nie rezygnują ze swoich ambicji, jak tak robiły kobiety w jego czasach.

Wspomnienia Zuzanny Łapickiej o ojcu ukażą się dwa miesiące po publikacji jego dzienników, w maju tego roku. Opisuje w nich skomplikowane relacje z Łapickim, którego za wszelką cenę chciała zadowolić. Na jego życzenie poślubiła Daniela Olbrychskiego, który ciągle ją zdradzał. Ojcu początkowo to nie przeszkadzało.

Daniel nawet jak się upapra w błocie, to wyjdzie z tego czysty - napisał o zięciu w swoich pamiętnikach. W dniu ślubu panna młoda miała zaledwie 24 lata, aktor był o dziewięć lat starszy. Zuzanna z humorem wspomina, jak panie z pralni dziwnie na nią popatrywały, gdy podawała nazwisko: napierw Łapicka, a po śiubie Olbrychska, żeby odebrać uprane ubrania. Prawdopodobie myslały, że wymyśla sobie sławne nazwiska, żeby się dowartościować.

Patrzyły na mnie jak na wariatkę - wspomina Łapicka. Chyba zastanawiały się: "co jeszcze wymyśli"...

Małżeństwo jednak okazało się tak nieszczęśliwe, że w końcu nawet Łapickiemu zaczęło świtać, że to mógł być nienajlepszy pomysł.

Zuzia kłóci się ciągle z Danielem, który jest nie do wytrzymania, co wiem od 15 lat - I tak Zuzia ma stalowe nerwy. To jest moje prawdziwe zmartwienie. Tydzień nerwów, bo Zuzia wnosi o rozwód. Daniel przesadził z artystką niemiecką Sukovą, która zadzwoniła do Zuzi z pytaniem, czy Daniel jej powiedział o nich. D. nie powiedział, bo jest tchórz, ale za to Zuzia dowiedziała się, że aż do tego stopnia. Bolesne to i nerwy szarpiące. Daniel wrócił, wysłuchał, ale za bardzo nie wrzeszczał. W zasadzie godzi się na rozwód. Zuzia się szamocze, już sprawa w sądzie, byle szybciej była wolna. *Ciągle toczy boje z Danielem, który zwariował. *

Ostatecznie Zuzanna wybaczyła ojcu, że wmanewrował ją w toksyczny związek.

Zmiana oceny Daniela u ojca brała się z miłości do mnie - wyjaśnia w przedmowie do Dzienników Łapickiego. Ojcu zależało na tym, by jego córka była szczęśliwa.

Z Olbrychskim Zuzanna do tej pory pozostaje w serdecznych relacjach.

KOMENTARZE
(79)
Gość
2 lata temu
A co się dzieje teraz z Kamilą?
gość
2 lata temu
Olbrychski to kawał złamasa.Latał z tym k*****m od baby do baby nawet Rodowiczkę p***ł
Gość
2 lata temu
Sam zdradzał większość życia, a komuś wyrzuca..
Gość
2 lata temu
Ta Kamila to się sama załatwiła, myślała, że starszy pan jej zapisze wszystko, a tu taki zonk. Porobila za pielęgniarkę w zamian za okładkę w Vivie
Garderobiany
2 lata temu
Łapicki notorycznie zdradzał swoją żonę....miał romans m.in. z Ewą Błaszczyk...
Najnowsze komentarze (79)
Gość
2 lata temu
Wow a mowia ze nastolatkowie nie maja pojecia o tym jak poprawnie pisac . Ja sama robie bardzo duzo bledow , ale te dzienniki ??? Pisane w ten sposob? Tego sie czytac nie da , poziom 3 klasy podstawowki.
gość
2 lata temu
Zuzia z ojczulkiem wykiwali Kamilę, mamiąc mieszkaniem zrobili z niej pielęgniarę i masażystke starca za friko.
gość
2 lata temu
Trzeba być zwyrodniałym ojcem żeby oddać córkę w ręce obleśnego alkoholika i debila!
Więcej taktu ...
2 lata temu
Jakie to smutne, że dobry i lubiany aktor po śmierci zaczyna "żyć" pudelkowym życiem. Panie Andrzeju, czy naprawdę wszystko musi być "na sprzedaż"? Tylko tyle zostawił pan żonie, że teraz musi ona kupczyć brudami? A fe.
Łapicki urocz...
2 lata temu
Dziwi mnie aż takie oburzenie Łapickiego na zdrady zięcia. Zuzanna podkreśla że przeżył z jej matką tyle lat ale ani słowem się nie zająknie, że zdradzał ją regularnie całe życie. Miał wieloletnie romanse, czasem jednocześnie, Wieloletni9e romanse miał z Beata Tyszkiewicz, Ewą Błaszczyk, Anną Nehrebecką, Irena Karel i wieloma mlecznymi blondynkami. Sam przyznał, że tylko taki typ go pociagał całe życie. Wiele z nich wspom,ina go bardzo dobrez i twierdza,m że romanse były na najwyższym poziomie a Łapicki to uroczy gentelmen ale np. Irena Karel twierdziła, ze ją wykorzytsał, że jest manipulantem itp.
Łapicki urocz...
2 lata temu
Dziwi mnie aż takie oburzenie Łapickiego na zdrady zięcia. Zuzanna podkreśla że przeżył z jej matką tyle lat ale ani słowem się nie zająknie, że zdradzał ją regularnie całe życie. Miał wieloletnie romanse, czasem jednocześnie, nie licząc jednorazowych krótkich przygód ze studentkami. To była tajemnica poliszynela. Wieloletni9e romanse miał z Beata Tyszkiewicz, Ewą Błaszczyk, Anną Nehrebecką, Irena Karel i wieloma mlecznymi blondynkami. Sam przyznał, że tylko taki typ go pociagał całe życie. Wiele z nich wspomina go bardzo dobrez i twierdza,m że romanse były na najwyższym poziomie a Łapicki to uroczy gentelmen ale np. Irena Karel twierdziła, ze ją wykorzytsał, że jest manipulantem itp.
gość
2 lata temu
Czy ten Olbrychski nie może tej swojej twarzy utrzymać w ryzach? Na wszystkich zdjęciach stroi dziwaczne, powykręcane miny. dziwak
gość
2 lata temu
Z Olbryskim jest teraz w najlepszych stosunkach, a wszystko to kosztem starego ojca, który już zresztą nie żyje. Jak to tak można? Oj Boże, Boże!
gość
2 lata temu
Kamila to wspaniała mądra kobieta, brutalnie wykorzystana przez starego egoistę, którego chyba faktycznie kochala i podziwiała. Mozna to wywnioskować z jej arcyciekawej książki-wywiadu z Łapickim. Bardzo mi jej szkoda. Jednak ona sobie poradzi, bo jest niezależną wykształconą babką.
Gość
2 lata temu
Pan Daniel zawsze może bo to jeszcze jedna z niewielu Gwiazd jaka nam zostala
gość
2 lata temu
Stare dziadygi, rzygać się chce.
gość
2 lata temu
Łapicki rysuje mi się jako obrzydliwy człowiek.
gość
2 lata temu
Łapicki potrzebował opiekunki w chorobie to się ożenił z młodą,zdrową a ona znosiła jego humory.Była dla niego cierpliwą niańką..Wykorzystał,że była zachwycona nim jako artystą.Naobiecywał a później wykolegował.Większego świństwa w życiu nie spotkałam.
abw
2 lata temu
Olbrychski to pono nawet Kaczyńskiego przeleciał
gość
2 lata temu
Zuzanna wypięła się na ojca, ie chciało jej się opiekować nim. Kamila odwaliła czarną robotę pielęgniarki, a potem została wygoniona.
gość
2 lata temu
Dziwię się tym babom co one widziały w ty rudzielcu.
prawie gość
2 lata temu
Łapicki, miał szczęście, że taka młoda dziewczyna Go chciał i mógł do młodego ciała się przytulić. Opiekowała się Nim, a odwdzięczył się okropnie, nawet mieszkania nie zapisał. Bardzo Kamili współczuję, bo to będzie się za Nią ciągnęło.
gość
2 lata temu
oni wszyscy siebie warci
gość
2 lata temu
Pani Zuzanno jak pani mogla zakochac sie w tak oblesnym rudym wrednym zydzie ???
gość
2 lata temu
mam jakas dzika satysfakcje jak jeb....i maja corki i potem tym corkom faceci robia to co oni wlasnym zonom. wtedy biedni cierpia :) a jak zdradzali zony to zona nie cierpiala , prawda ? dobrze wam tak :D
z
2 lata temu
Łapicki, Olbrychski stare zboki, precz z nimi.....
gość
2 lata temu
ale ta Kamila była g****a, że na niego poleciała. on szukał tylko opiekunki na starość.
gość
2 lata temu
Nieładna ta córka Łapickiego
gość
2 lata temu
Nie "jakiś" a "jakichś". Dlaczego ciągle widzę tendencję do popełniania tego błędu? Ile razy mam was jeszcze poprawiać? P.S. Dobre, uważał za atrakcyjne kobiety tylko do 30 obrażając tym również własną córkę a ona jeszcze go broni i chroni pamięć o nim xd lol