Czwartek 08.03.2018 10:00

Występ gimnastyczek przed Dudą był zorganizowany w ostatniej chwili. "Wystąpiły w nietypowych warunkach"

Andrzej Duda prezydent i gimnastyczki Duda patrzy na gimnastyczki Marian Florczyk Dorota Zawadzka Superniania

Występ gimnastyczek przed Dudą był zorganizowany w ostatniej chwili. "Wystąpiły w nietypowych warunkach"

Od środy hitem Internetu jest zdjęcie Andrzeja Dudy i towarzyszących mu oficjeli oglądających pokaz gimnastyczny. Trudno powiedzieć, co kierowało organizatorami wydarzenia, którzy na spotkanie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości zaprosili małoletnie dziewczyny, które w dziwnych pozach miały wyginać się przed delegacją...

Miny Andrzeja Dudy, biskupa (!) Mariana Florczyka, Piotra Dudy i Ryszarda Czarneckiego, byłego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, które uwiecznił na zdjęciu Dawid Zuchowicz, z pewnością przejdą do wstydliwej historii polityki i marketingu: HIT SIECI: Rządzący podziwiają występ dziecięcych gimnastyczek: "NIEZDROWE ZAINTERESOWANIE"

Kancelaria prezydenta póki co nie skomentowała dziwnej fotografii, ale zdjęcie poruszyło internautów i odpowiednich specjalistów, między innymi znaną psycholog Dorotę Zawadzką, Supernianię z TVN-u.

Długo się zastanawiałam, czy pokazać to zdjęcie... Dramat - napisała zdecydowanie. Chciałybyście by wasze dzieci były na takim zdjęciu? EDIT - mój komentarz. W sytuacji, gdy dzieci występują tak blisko i poniżej oglądających powinny być inaczej ubrane. Trener powinien o tym pomyśleć. Lub powinny występować dalej i wyżej. Nikt nie pomyślał o dzieciach...

Gimnastyczki, które wystąpiły przed delegacją, są członkiniami Polskiego Związku Gimnastycznego. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do PZG. Okazuje się, że występ został zorganizowany... w ostatniej chwili. PZG przyznaje, że bliskość gimnastyczek była niestosowna: dziewczyny powinny występować w oddaleniu, by "rozwinąć wrażliwość na piękno ruchu":

O występ naszych gimnastyczek przed Prezydentem w dniu 10 stycznia 2018 r. poproszono nas na dzień przed imprezą. Nasze zawodniczki nie miały więc dużo czasu na przygotowanie - komentuje w rozmowie z Pudelkiem Aneta Orłowska, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Gimnastycznego. Gimnastyczki wystąpiły w nietypowych warunkach, były za blisko publiczności, co na pewno zaburzyło odbiór estetyczny tego występu. Złe ujęcie może spowodować negatywne skojarzenie w każdym sporcie. A przecież gimnastyka artystyczna to piękna, widowiskowa dyscyplina rozwijająca i wyrabiająca wrażliwość na piękno i harmonię ruchu ciała - dodaje.

fot. Agencja Gazetafot. Agencja Gazetafot. Agencja Gazeta

 
Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (905)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 905
Odpowiedz
362 13
zgłoś
gość 08.03.2018 10:04
Widownia siedziała za blisko.
Odpowiedz
66 23
zgłoś
gość 08.03.2018 10:04
No cóż tak wygląda gimnastyka i to są zwykłe ćwiczenia
Odpowiedz
410 98
zgłoś
gość 08.03.2018 10:04
Mina ksiedza odrazajaca i mowi sama za siebie.
Odpowiedz
327 124
zgłoś
gość 08.03.2018 10:04
Jako głowa państwa mógłby chociaż minimalnie panować nad własną mimiką. WSTYD!
Odpowiedz
80 19
zgłoś
Gość 08.03.2018 10:04
To sa gimnastyczki a nie tancerki porno....ludzie!!!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 905