Trwa ładowanie...
Przejdź na

Vega broni scen z umierającymi płodami w "Botoksie": "Rekordzista UMIERAŁ 17 GODZIN"

189
Podziel się

Reżyser twierdzi, że w filmie pokazał realia, bo "tak powiedziała mu koleżanka".

Vega broni scen z umierającymi płodami w "Botoksie": "Rekordzista UMIERAŁ 17 GODZIN"
bEgpBzfV

Geniusz Botoksu Patryka Vegi docenia głównie sam reżyser. Na aktorów spada za to ciężar obrony kolejnych "dzieł" reżysera. To zadanie o tyle trudniejsze, że nie sprostała mu nawet Agnieszka Dygant:

O ile film w pierwszych dwóch tygodniach wyświetlania zarobił już ponad 30 milionów złotych, o tyle zebrał miażdżące recenzje i jeszcze bardziej zaszkodził wizerunkowi polskiej służby zdrowia. Brutalność w połączeniu z wulgarnym humorem idealnie trafiła jednak w gusta setek tysięcy Polaków. Tylnymi drzwiami do świadomości widzów przeniknęły za to kłamliwe statystyki z plakatów i jeszcze większy strach przed medycyną opartą o naukowe metody.

bEgpBzfX

W swoim stylu Vega manipulował też goszcząc w programie Magdy Mołek W Roli Głównej.

Chyba przy Botoksie osiągnąłeś apogeum nienawidzenia ciebie - Magda zręcznie ustawiła Patryka w pozycji męczennika.

Reżyser nie wierzył, że jego produkcja rozpęta ogólnonarodową awanturę:

Wczoraj napisała do mnie jedna położna, że dziękuje za ten film, bo lekarze, którzy do tej pory naśmiewali się z płodów, jednak stwierdzili, że nie można tak robić - wypalił dumnie Patryk.

bEgpBzgd

Pytany o poaborcyjne realia, reżyser zapewniał, że umierające w męczarniach płody to codzienność w polskich szpitalach:

Tak jak było pokazane w filmie, wsadzają to dziecko do kojca i nakrywają kocem. W najlepszym razie wsadzają płód do plastikowego pudełka żeby tam mogło umierać. Rekordzista umierał 17 godzin.

Reżyser z rozbrajająca szczerością przyznał, że wiedzę o takich wydarzeniach czerpie... od znajomych.

O tym opowiedziała mi koleżanka. Mam poczucie, że jest to ukrywane - zadeklarował.

bEgpBzge

Blada na twarzy Mołek pyta dalej:

W porównaniu do innych krajów świata, sprawdzałeś jak to wygląda?

W Stanach Zjednoczonych też to podobno tak wygląda - odpowiedział bez żenady Vega, tym razem nie powołując się nawet na pogłoski.

Ja uważam, że jako człowiek mam prawo się nie zgadzać, żeby dziecko umierało 17 godzin w misce na parapecie - ja się z tym czuję źle - dodał, patrząc prosto w oczy prawie mdlejącej prowadzącej.

bEgpBzgf

Zawzięcie broniąc swojej produkcji reżsyer ani słowem nie wspomniał jednak o tym, że Botoks został nominowany do tegorocznych Wężyw dziewięciu na dziesięć kategorii.

Czy film godzący w zaufanie wobec lekarzy naprawdę poprawi sytuację płodów?

bEgpBzgg
bEgpBzgy
KOMENTARZE
(189)
Gość
3 lata temu
Dopiero co prolajfy twierdziły, ze te płody sa rozrywane i wyciągane w kawałkach. Teraz niby sa wyciągane w całości i (np w "wieku" 3 miesięcy, jeszcze bez narządów) umierają przez wiele godzin (w misce, bez aparatury zastępującej narządy)? Co za ciemnogród...
gość
3 lata temu
Jego filmy są jak piosenki discopolowe albo "śmieszne" filmiki Abstrachvjów. Dla bardzo niewymagającej, nie oczytanej, nie czującej widowni o niewyrafinowanych gustach. Nie nazywajmy tego sztuką. To po prostu robienie kasy na populistycznych stereotypach, słabych scenariuszach, braku głębszej myśli
gość
3 lata temu
"Botoks nie będzie kijem włożonym w mrowisko, ale całą armią kijów"- jednym słowem kijowy film.
bEgpBzgz
Gość
3 lata temu
P*****k, beztalencie, czlowiek bez uczuc. Funkcjonuje tylko dzieki patologicznym filmom, dla marginesu. Brawo
Gość
3 lata temu
Plod po aborcji chyba nie jest zdolny do zycia poza organizmem matki
Najnowsze komentarze (189)
Gość
3 lata temu
zagrozone ciaze sa podtrzymywane do 37 tygidnia zeby rozwoj pluc nastapil do konca , zeby moglo samodzielnie dziecko oddychac. To jak w 12 tygodniu ciazy zarodek umiera 17 gidzin. I z wygladu i obwodu mozgu Mongol z niego.
rf
3 lata temu
Trzeba być frustratem bez poczucia humoru i dystansu do otoczenia i siebie. Film super, mimo czarnego humoru, posikałam się ze śmiechu, bo podeszłam do tego jak do komedii, a nie filmu dokumentalnego.
Gośćcer
3 lata temu
Dopóki nie obejrzalam miałam zdanie, że prymitywny film (zwiastuny) po obejrzeniu serialu na SM. Dla mnie to film, który ma drugie dno. Rola Krysi, ktoś coś? Rola Dygant-ktos coś. Scena wezwania karetki na izbę przyjec- ja chociażby potwierdzam, bo byłam w podobnej sytuacji . I proszę piszcie co chcecie ale filmu po zwiastinach się nie ogląda. Ps nienawidzę disco polo, film polecam.
Gość
3 lata temu
Krytykujcie dalej, ale zastanówcie się czy oby te jego filmy prawdy nie ukazują. Nie mówię, że w 100% , ale jak to się mówi w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Zauważyłam również, że większość społeczeństwa nie przeklina (po tym jak oburzajace są dialogi w filmie wg niektórych). Przestancie wszyscy z siebie robić świętych, bo to i tak wam nie pomoże w podniesieniu samooceny. Pozdrawiam.
Medx
3 lata temu
Panie i Panowie lekarze - może zamiast narzekać to napiszcie jak to jest z tą aborcją? Oczywiście nie chodzi o skrobanki po kilku tygodniach.
Gośćkobieta
3 lata temu
To nie płody, tylko dzieci... :-(
Gość
3 lata temu
To jest akurat prawda, mam kilka koleżanek położonych, mówią to samo. Kładą dziecko pod lampą żeby cieplej mu było w trakcie umierania...
Ramirez
3 lata temu
On wygląda jak nieogolone jajko wielkanocne
bEgpBzgr
Gość
3 lata temu
Prawda boli co?
Marek3
3 lata temu
A mnie się po prostu nie podobał
Mikołajek
3 lata temu
Ale z niego g****k.
Polak
3 lata temu
od znajomej Natali P.????????????
gość
3 lata temu
To nawet nie jest śmieszne, to poniżej wszelkiej krytyki. Bardzo szkodliwy człowiek i po prostu k****a.
Antystetmowie...
3 lata temu
Nie no ambitny puszysty pączuś z ciebie. Jak ty wpadłeś na takie genialne teksty i przesłanie - SZACUN - chwalić się komercją 700tys w 3 dni - do ch^^a stary - to jest duma? Aaa no tak pączuś dumny bo 700tys x X-PLNów = Pączusia sława. Z******te czasy ludzie, z******te...a kino takie ambitne - byle ch^^^ dopuszczają do robienia filmów a później zeszmacone społ. kulturowo mamy przez takich Ambitnych Kasożerców
...
Następna strona
bEgpBzgT