Trwa ładowanie...
Przejdź na

Muzyk, któremu urodziło się dziecko z Zespołem Downa, namawiał żonę do aborcji. "Przeszedłem kryzys człowieczeństwa"

478
Podziel się:

Bartek Królik dzisiaj nie wyobraża sobie życia bez małej Jagody. "Zawiodłem sam siebie" - przyznaje, gdy wspomina okres ciąży swojej żony.

Muzyk, któremu urodziło się dziecko z Zespołem Downa, namawiał żonę do aborcji. "Przeszedłem kryzys człowieczeństwa"
bEKfqKNx

Bartek Królik jest wokalistą i producentem muzycznym, któremu największą popularność przyniosły występy z Natalią i Pauliną Przybysz w zespole Sistars. W sierpniu 2017 roku Królik nieoczekiwanie stał się bohaterem tabloidów i portali plotkarskich po tym, jak przyznał, że u jego nowo narodzonej córeczki zdiagnozowano zespół Downa.

Teraz muzyk udzielił szczerego wywiadu, w którym przyznaje, że gdy pierwszy raz dowiedział się, że jego dziecko może być chorze, próbował namawiać żonę do dokonania aborcji, na którą pozwala w takich sytuacjach prawo.

bEKfqKNz

Czasem najgorsza jest możliwość posiadania wyboru. Przy orzeczeniu zespołu Downa aborcja eugeniczna jest dozwolona. Dziś mam poczucie, że przeszedłem kryzys człowieczeństwa i w pewnym momencie zawiodłem sam siebie - wyznał w rozmowie z cyklu Lista Obecności. Szczęśliwie nie zdołałem nakłonić żony do aborcji. Chciałem usunąć tę wadę, a nie dziecko, które widziałem na ekranie komputera USG.

Narodziny małej Jagody całkiem zmieniły podejście Królika do życia i choroby jego dziecka. Teraz jest szczęśliwy, że nie zdołał przekonać żony do usunięcia ciąży.

Zdecydowałem się skoczyć na głęboką wodę, bo nie chciałem się wycofywać, co wiele razy robiłem wcześniej, ale przede wszystkim dlatego, że zrozumiałem wartość życia i skutki aborcji - powiedział.

Muzyk z żalem przyznaje też, że lekarze nie starali się pokazać jego rodzinie, że narodziny chorego dziecka nie są końcem świata:

bEKfqKNF

Nie dostaliśmy żadnego wsparcia, jeśli chodzi o drugą stronę, że jest drugi świat - świat życia! Długo przeżywałem depresję po stracie zdrowego dziecka. A żona stała się dla mnie bohaterką, bo ona od początku czuła spokój - powiedział z uznaniem.

Podziwiacie jego szczerość?

bEKfqKNG
bEKfqKOa
KOMENTARZE
(478)
Gość
4 lata temu
Tak. I to jest prawdziwa szczerość! Chciałbym czytać częściej o takich tematach, zamiast Anelli, Wieniawie,Godlewskich,Siwiec itd. No i dajcie sobie spokój z polityką. Wtedy byłoby idealnie.
Gość
4 lata temu
Mieli wybór. Każdy powinien mieć
gość
4 lata temu
brawo za szczerosc i wielkie serce
bEKfqKOb
Gość
4 lata temu
Prawdziwy mężczyzna!
gość
4 lata temu
Miłość zwycięży świat. Dobrego dnia Wszystkim!
Najnowsze komentarze (478)
Nick
rok temu
Za parę lat "zniknie", "nie poradzi sobie" itp. Jak 90% ojców upośledzonych dzieci.
sylwia
3 lata temu
Zadziwia mnie ten świat. Wiedzieć, że dziecko jest chore i nie usunąć. Ja najbardziej boję się, że w ciąży stanie się coś czego nie da się przewidzieć. Są w sumie młodzi. Mogli spróbować jeszcze raz. Kolejni dla których najważniejsze jest własne sumienie. Dzisiaj każdy musi żyć w zgodzie ze sobą. Bez względu na to jaki to ma wpływa na innych. Czasami nasze decyzje wydają się nam wspaniałomyślne, duchowe, a tak naprawdę wynikają ze zwykłego egoizmu, chęci posiadania czystego sumienia. Czasami trzeba sobie ubrudzić sumienie, wziąć przykrą odpowiedzialność za decyzję, aby innym oszczędzić cierpień
gosciowa
4 lata temu
Gratuluję, piękna dziewczynka,wielki szacunek dla zony i dla tatusia. Będziecie szczęśliwi na pewno,tego Wam życzę z całego serca.
Iwona
4 lata temu
Powodzenia!!!!
gość
4 lata temu
Ja bym usunęła, ale ich wolna wola.
Też Bartek al...
4 lata temu
Wszyscy uczciwi ludzie z Panem! Jako katolik proszę Boga o wsparcie i pomoc Państwu w wychowaniu tego dziecka !!
gość
4 lata temu
Zespół Downa, to nie koniec świata.
gość
4 lata temu
Macie wspaniałą przepiękną Jagódkę. BRAWO MAMA, BRAWO TATA!!!!!
bEKfqKNT
gość
4 lata temu
jego broszka - chciał to ma i tak powinno być ,że rodzice o tym decydują a nie państwo wyznaniowe
gość
4 lata temu
jego broszka - chciał to ma i tak powinno być ,że rodzice o tym decydują a nie państwo wyznaniowe
gość
4 lata temu
szacun człowieku, mężczyzna z klasą
gość
4 lata temu
Chłopaku twoje kłopoty dopiero przed tobą. Jeśli za 25 lat będziesz myślał tak samo, to pełny szacun, ale życie pokazuje, że większość facetów zostawia kobiety z dziećmi intelektualnie niepełnosprawnymi, bo " sytuacja ich przerosła". Teraz gdy córeczka nie różni się od swoich rówieśniczek łatwo robić za nawróconego na pro life. Zapytajcie rodziców dorosłych Downów,co zrobiliby gdyby mieli swoje doświadczenie i wybór decyzji..
gość
4 lata temu
Podziwiamy! To nie jest Przybysz mówiaca wszem i wobec, że usuneła... :(
gość
4 lata temu
każdy powinen mieć prawo wyboru
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKfqKOM
bEKfqKON
bEKfqKOO
bEKfqKOP
bEKfqKOQ
bEKfqKOv