Trwa ładowanie...
Przejdź na

14-latka zmarła, usiłując urodzić dziecko z gwałtu. "Jej ciało nie było gotowe na ciążę"

381
Podziel się

Do tragedii doszło w Paragwaju, który jest jednym z krajów z zaostrzonym prawem aborcyjnym...

14-latka zmarła, usiłując urodzić dziecko z gwałtu. "Jej ciało nie było gotowe na ciążę"
bCHDovNN

Aktualnie na świecie aborcja jest całkowicie zakazana w siedmiu państwach. Wiele wskazuje na to, że Polska ma szansę stać się ósmym krajem, w którym usunięcie ciąży będzie karalne, nawet gdy wada płodu będzie nieodwracalna lub gdy życie matki będzie poważnie zagrożone. Póki co polityków ani duchownych (!) nie przekonują protesty, które od dwóch lat regularnie organizuje się na polskich ulicach.

Krajem, w którym przepisy aborcyjne są bardzo restrykcyjne, jest Paragwaj. Ostatnio doszło tam do tragedii: w trakcie porodu zmarła 14-letnia dziewczyna. Nastolatka usiłowała urodzić dziecko z gwałtu. Noworodek przeżył - matka nie.

bCHDovNP

14-latka, której tożsamość nie jest znana, została zgwałcona przez 37-latka. Dziewczyna trafiła do szpitala 20 dni temu, gdy poczuła się źle. Lekarze starali się zaradzić chwilowemu kryzysowi i podjęli decyzję o porodzie, zmuszając nastolatkę do rodzenia drogą naturalną. W trakcie porodu u 14-latki trzykrotnie zatrzymało się krążenie.

To stało się nagle. Próbowaliśmy przeprowadzić resuscytację, ale dziewczyny nie udało się uratować. Jej ciało nie było gotowe na ciążę - opowiada Hernán Martínez, dyrektor Szpitala Narodowego w miejscowości Itauguá.

Zdaniem Rosalii Vegi z Amnesty International historia 14-latki to tragiczna konsekwencja prawa aborcyjnego i braku edukacji seksualnej:

Żyjemy w kraju, gdzie nie ma edukacji seksualnej opartej na nauce - komentuje. Władze wykorzystują katolicka większość w kraju do promowania prawa opartego na przekonaniach religijnych, nie na nauce.

bCHDovNV

Przypomnijmy, jak "edukacja seksualna" wygląda w Polsce: Nowy pomysł Prawa i Sprawiedliwości: "KATECHEZA SEKSUALNA" w szkołach...

bCHDovNW
bCHDovOq
KOMENTARZE
(381)
Gość
2 lata temu
Smutne. Najgorsze że u nas będzie to samo. Legalna aborcja do 3. miesiąca i już! Chcemy same decydować o swoim ciele. Aborcja w wypadku gwałtu czy wady płodu albo zagrożenia życia matki to powinna być oczywistość. My powinnyśmy walczyć o całkowicie legalna aborcję a nie w wyjątkowych sytuacjach. PiS i kler zniszczą ten kraj.
Gość
2 lata temu
Biedna dziewczynka...:(
Gość
2 lata temu
Straszne!!!!co jeszcze musisz sie stac zanim ludzie otworza oczy!
bCHDovOr
Gość
2 lata temu
To samo bedzie u nas!!!
Gość
2 lata temu
Super i co obrońcy zycia? Dziewczyna mogla by kiedys urodzić więcej dzieci. Gwalt jest wystarczającą traumą nie trzeba przez 9 mc patrzeć i rozdrapywać ran.
Najnowsze komentarze (381)
gość
2 lata temu
Stalińskiej to się nie ma co dziwić. Matka ją abortowała i porzuciła w kącie ale nie sprzątała i toto przetrwało, żywiąc się kurzem i karaluchami. Do dziś potrafi strzlić jęzorem w kierunku przelatującego owada.
gość
2 lata temu
pierwsze słyszę by rząd chciał zaostrzenia przepisow antyaborcyjnych........??? to co jest jest ok, ale chyba i to się nie podoba. nie chcesz rodzić wysterylizuj się i po problemie. już taki jeden Pan był co to eugeniką się zachłysnął i mieliśmy holokaust
wkurzony.
2 lata temu
No to o co chodzi z tym seksem u nieletnich, gdy sami piszecie że ciało 14 latki nie było gotowe na ciążę. No to chyba te małolaty seksować się nie powinny, tak ? czy nie? Do diabła!!
Lucyfer
2 lata temu
Przeznaczenie, a co jeśli ktoś umiera podczas porodu i ma 30, 40 lat. Wtedy piszecie Bóg tak chciał ?
ja
2 lata temu
Jestem w 23 tygodniu ciąży, po badaniach wykluczających wady dziecka. Mamy szczęście, będziemy mieć zdrowe dziecko! Gdyby jednak badania wskazywały na wady niepozwalające funkcjonować normlnie w społeczeństwie lub choroby z którymi byłony "warzywem" zdecydowałabym o usunięciu ciąży.
gość
2 lata temu
Tu chodziło o błąd lekarzy- nie wykonano cięcia cesarskiego.
gość
2 lata temu
A kogo to? Do Pis-u to nie przemawia
gość
2 lata temu
legalna aborcja powinna być w wyjątkowych sytuacjach jak gwałt lub ciężkie nieodwracalne uszkodzenie płodu a nie na żądanie, jak nie chce się mieć dzieci to należy korzystać z antykoncepcji.
bCHDovOj
sfrgrt
2 lata temu
tragedia to ta stara baba charczaca z przepicia ze jest NIBY aktorka a to zwykla pijaczka bez mozgu!!! lewacka zaraza dziala
gość
2 lata temu
nikt za mnie i za moje cialo nie bedzie decydowal bede chciała aborcji zrobie to i g***o wam do tego jesli nie w polsce to w innym kraju kropka najlepsze jest to ze decydowac chca mezczyzni o mojej pochwie i to ksieza smiechu warte
gość
2 lata temu
to samo bedzie u nas jeszcze dojda do tego setki porzuconych dzieci w domu dziecka nie bedzie miejsca trudnosci o adopcje i dzieci na ulicy..BRAWO polsko wstyd mi za ciebie!!!!!
gość
2 lata temu
prawda jest tylko jedna wszystko w temacie youtu.be/O06AyGasdwE
g****o pudel
2 lata temu
wstyd publikować takie g****o. Precz z mordercami nienarodzonych. Proste.
redaktorek
2 lata temu
uwaga artykuł zmyślony na potrzeby merderczyń dzieci
...
Następna strona
bCHDovOL