Hanna Lis o Agacie Dudzie: "Szkoda, że jest wciąż nieobecna w przestrzeni publicznej"

187
Podziel się

Dziennikarka uważa, że Pierwsza Dama mogłaby przemówić mężowi do rozsądku w kontekście zaostrzania ustawy aborcyjnej. "Fajnie byłoby, gdyby była kimś w rodzaju mediatorki".

Hanna Lis o Agacie Dudzie: "Szkoda, że jest wciąż nieobecna w przestrzeni publicznej"

W Sejmie nadal czeka projekt ustawy całkowicie zabraniającej aborcji, przygotowany przez działaczy fundacji "Zatrzymaj aborcję" z Kają Godek, której politycy Prawa i Sprawiedliwości dali w prezencie stanowisko z radzie nadzorczej, by wraz z rodziną mogła żyć na koszt podatników: "Obrończyni życia" dostała posadę w państwowej spółce. Nie chce ujawnić, ile zarabia: "TO NAGONKA"

Wprawdzie zaplanowane na zeszły tydzień głosowanie nad projektem zostało odwołane, po tym gdy Jarosław Kaczyński znów wystraszył się Czarnego Protestu, jednak projekt, po pozytywnym zaopiniowaniu przez komisję sejmową, jest gotowy do procedowania. Może zostać uchwalony w każdej chwili, zaś prezydent Andrzej Duda już zapowiedział, że go podpisze.

Hanna Lis w rozmowie z magazynem Party wyjaśnia, dlaczego to nie jest dobry pomysł.

Jestem przeciwna aborcji. Mówię o tym otwarcie. Moje dwie ciąże zagrażały mojemu życiu i zdrowiu, ale podjęłam decyzję, że ich nie usunę - wspomina dziennikarka. I to jest clou programu - to ja podjęłam decyzję. Jestem zwolenniczką wolności decyzji i uważam, że kobiety powinny mieć wybór. Mądrze rządzone państwo powinno im maksymalnie ułatwić dostęp do tanich, najlepiej bezpłatnych środków antykoncepcyjnych i edukować młode kobiety, by nie musiały stawać przed dylematem: usnąć czy nie.

Jak wiadomo, Polska zmierza dokładnie w przeciwnym kierunku. Dostęp do środków antykoncepcyjnych został utrudniony odkąd farmaceuci zaczęli powoływać się na klauzulę sumienia, zaś edukację seksualną w szkołach często prowadzi ksiądz lub zakonnica.

Zdaniem Lisicy, nawet jeśli prezydent Andrzej Duda jest tak oderwany od rzeczywistości, że nie orientuje się w tych problemach, to ma przecież żonę, nauczycielkę licealną, która mogłaby mu naświetlić, jak sytuacja wygląda.

Niestety, kłopot z Agatą Dudą jest taki, że nie mówi wcale, w każdym razie publicznie.

Szkoda, że kobieta niewątpliwie inteligentna, pochodząca ze znakomitej rodziny intelektualistów, jest wciąż nieobecna w przestrzeni publicznej - narzeka Hania. Nie chodzi mi o to, żeby chodziła na wiece, ale fajnie byłoby, gdyby była kimś w rodzaju mediatorki pomiędzy różnymi środowiskami kobiet. Bo nam teraz w Polsce taki dialog jest bardzo potrzebny. Jedenaście lat temu Maria Kaczyńska zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego kilkadziesiąt dziennikarek. Rozmawiałyśmy o Polsce i o forsowanym przez niektóre środowiska pomyśle wpisania ochrony życia poczętego do konstytucji. Pani Maria Kaczyńska uznała, że to zły pomysł, i podpisała petycję, aby przy konstytucji w tym zakresie nie majstrować. Tadeusz Rydzyk dostał wówczas furii i nazwał ją czarownicą, ale ona, mimo presji, się nie wycofała. Potrafiła mówić własnym głosem. Za to była ceniona przez wszystkie środowiska.

KOMENTARZE
(187)
gość
2 lata temu
Myślicie,ze pani Szydlo będzie miała udane święta za te 65 tysięcy nagrody,jaką sama sobie przyznała? Chyba nie musi na niczym przyoszczędzić.No i fajnie.Zapewne pójdzie do kościołka i pomodli sie za miliony, żyjących w biedzie, emerytów.To taka dobra i wierząca kobieta przecież. A co do pani Dudy to cóz,ona nic nie mówi bo nie moze.PiS sprowadza kobiety jedynie do roli ozdobnika i inkubatora,który ma rodzic dzieci i żadnych praw o decydowaniu o sobie. Takich czasów dozylismy :(
gość
2 lata temu
Hanka ma rację nawet prezydentowa Kaczyńska potrafiła postawić się Jarkowi K.
Gość
2 lata temu
Tylko jak to na się do tego o czym tutaj mowi?
gość
2 lata temu
To i tak jak do ściany, nasza Milcząca Dama nigdy nie przemówi w naszym imieniu
Gość🤐
2 lata temu
Hanka, ty powinnaś przemówić do rozsądku tomka, może by się leczył i minęłaby jego psychoza
Najnowsze komentarze (187)
Gość
2 lata temu
? Mam wrażenie że Pierwsza Dama jest kobietą spełnioną A Lisica ma to na co zasłużyła Dno
gość
2 lata temu
A komu jej wypowiedzi są potrzebne jak same nie zadbany o siebie nikt o nas dbać nie będzie mężczyźni zawsze dbają o swoje prawa czyli o członka bo tylko o rozporek chodzi światem rządzi forsa i d**a i tyle 😲😲😲
Gość
2 lata temu
Przecież kukły nie mówią
gość
2 lata temu
Ona jednak boi się prezesa!!!
gość
2 lata temu
A czy Komorowska była obecna w przestrzeni publicznej?
gość
2 lata temu
Prezydentowa nie odzywa sie bo nie ma pozwolenia niech lepiej robi gmlupie miny jak budyn ona wyglada jak strus pedziwiatr
gość
2 lata temu
co się zrobiło z twarzą tej kobiety?
gość
2 lata temu
a te kreski na twarzy to co to?> u Hani
gość
2 lata temu
Ona nie umie mówić niech bierze przykład ze Sp. Marii Kaczyńskiej to była prawdziwa pierwsza dama Polski
Gość
2 lata temu
Ale ta lis brzydka baba nie tylko z charakteru
Gość
2 lata temu
Lis to dziennikarka ? Chyba w ubeckich stacjach . Ryj ma jakiś cały przeorany
Kama
2 lata temu
Prawdopodobne że Agata Duda ma takie same poglądy jak mąż więc co niby miałaby mediować? Zapewne też chce pełnego zakazu aborcji skoro milczy i tyle w temacie.
Gość
2 lata temu
Hanki za to za dużo w przestrzeni publicznej
Gość
2 lata temu
Ojej biedactwa nie ma was kto bronić...
...
Następna strona