Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wolszczak, Fraszyńska i Mensah straciły pieniądze w piramidzie finansowej. "Włożyłam w to oszczędności przeznaczone na mieszkanie dla córki"

209
Podziel się:

Galleri New Form z Gdyni, która ukradła Polakom 800 milionów złotych, już została mianowana "nowym Amber Gold”.  Wśród oszukanych są co najmniej trzy celebrytki.

Wolszczak, Fraszyńska i Mensah straciły pieniądze w piramidzie finansowej. "Włożyłam w to oszczędności przeznaczone na mieszkanie dla córki"
bEKNavQl

Jolanta Fraszyńska ujawniła ostatnio, że straciła oszczędności całego życia, które ufnie zainwestowała w szwedzką Galleri New Form z siedzibą w Gdyni, obiecująca podejrzanie wysokie zyski z inwestycji w dzieła sztuki.

Mechanizm działania firmy był prosty: po podpisaniu umowy z właścicielką firmy Joanną S. klienci otrzymywali certyfikat własności konkretnej rzeźby. Bizneswoman, Polka mieszkająca w Szwecji, zapewniała, że po 10 miesiącach odkupi od inwestora rzeczoną rzeźbę i wypłaci mu określony zysk. Przy inwestycji do 100 tys. zł zysk miał wynieść 15 proc., a przy wpłacie powyżej 100 tys. zł stopa zwrotu rosła do 18 proc.

Firma kusiła piękną witryną internetową, luksusowymi przyjęciami dla klientów oraz możliwością wkroczenia w elitarny świat sztuki. Bardzo uważnie dobierała ewentualnych inwestorów. Podejmowała rozmowy wyłącznie z zamożnymi ludźmi, chętnie związanymi z show biznesem. Ponieważ początkowo właścicielka firmy wypłacała obiecane zyski, klienci polecali ją sobie wzajemnie, jako osobę, dzięki której można dobrze zarobić. W ten sposób Joannie S. udało się stworzyć wrażenie, że jej firma działa legalnie i jest godna zaufania, zaś fakt, że została wpisana na listę ostrzeżeń KNF jest tylko jakąś niesprawiedliwą pomyłką.

bEKNavQn

Niestety, po kilku miesiącach działalności wyszło na jaw, że Galleri New Form jest zwykłą piramidą finansową, działającą na takiej samej zasadzie co Amber Gold.

Jak informuje PAP, firma mogła pozyskać od inwestorów łącznie ponad 800 milionów złotych. Białostocka prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia inwestorów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 300 mln zł oraz prania brudnych pieniędzy na tę samą kwotę.
Jeden z pełnomocników poszkodowanych, mec. Aleksander Kowzan ujawnia, że tylko jego klienci powierzyli nieuczciwej firmie 80 milionów złotych. Oszukanych osób jest oczywiście znacznie więcej. Są wśród nich dziennikarze, politycy, aktorzy, między innymi Jolanta Fraszyńska, Omenaa Mensah i Grażyna Wolszczak.

Włożyłam w to wszystkie oszczędności - wyznała zrozpaczona Fraszyńska. Były przeznaczone na mieszkanie dla córki.

Z kolei sławny tyczkarz Władysław Kozakiewicz, który nie dał się naciągnąć, ujawnia, jak przebiegała rekrutacja potencjalnych klientów.

bEKNavQt

Byłem akurat w Warszawie i zostałem zaproszony na imprezę Galleri New Form przez Jacka Wszołę. To było dla mnie podejrzane - wspomina sportowiec. To jest na wariackich numerach… Ja się zbytnio nie znam na sztuce, ale jakby mi się coś podobało, to bym kupił, ale nie jestem tak majętny, żeby kupować za 100 czy 200 tysięcy. Znajomy kiedyś zastawił swoje mieszkanie, żeby coś kupić. A powiesić na ścianie mogę sobie obraz, jak mi wnuczka narysuje.

bEKNavQO
KOMENTARZE
(209)
gość
4 lata temu
Tak się niestety kończy chytrość i pazerność. Chcą szybko zarobić duże pieniądze i w ogóle nie myślą jak to się odbywa.
Gość
4 lata temu
Przecież to na pierwszy rzut oka była jakaś lipa...
Gość
4 lata temu
Jak mozna byc tak naiwnym...
bEKNavQP
gość
4 lata temu
Takie stare, a takie guuupie
gość
4 lata temu
Ale ładna pogoda za oknem, miłego dnia, kochani!
Najnowsze komentarze (209)
gość
4 lata temu
No i wszystko na temat rozumu tych państwa. Najbardziej bawi mnie to, że czują się pokrzywdzeni. To tak, jakby włożyć rękę do ognia i dziwić się, że parzy :D Ale jak im nie wstyd przyznawać się do takiego numeru, to już zupełnie nie rozumiem
walter
4 lata temu
pani Fraszyńska tak się tłumaczyła w jednym z wywiadów, że tez jest ofiarą a nie zyskała na tym biznesie, czyżby była w to zamieszana w jakiś sposób???
TBM
4 lata temu
brawo!!!,jeszcze im mało,to teraz tyrać od początku,ludzka głupota nie ma granic niestety
eLLa
4 lata temu
PAZERNOŚĆ, PAZERNOŚĆ i jeszcze raz PAZERNOŚĆ. Nie szkoda mi tak Głupich ludzi.
Gość
4 lata temu
Podobno wypłacają pieniądze- to wszystko to tylko nagonka medialna na nich.
gość
4 lata temu
Ale ludzie są g***i i przygód szukają. Sama nazwa Galleri New Form już śmierdzi na kilometr
J23
4 lata temu
Przyznam, że nie żal mi ich. Dziwię się, że oszuści znaleźli aż tylu nierozgarniętych. Najwyraźniej nasz "show biznes" mądrością nie grzeszy.
Sonia
4 lata temu
To są dorośli i inteligentni ludzie, a jak coś pójdzie nie tak (czyt. nie staną się obrzydliwie bogaci) winę zwalą na Tuska...
bEKNavQH
Gość
4 lata temu
Hahaha jakie naiwne, nie wierze 😂
gość
4 lata temu
kiedyś w Warszawie sprzedawali kolumnę zygmunta na tej samej zasadzie
Gość
4 lata temu
Nie pierwszy i ostatni raz była taka sytuacja i bajki w które wierzą ludzie którzy chcą szybko zarobić. Jak można być tak naiwnym.....
Gość
4 lata temu
Co za i*****l to pisał- koszmar
gość
4 lata temu
A co z carycą?
Gość
4 lata temu
Jakoś nie żal bogaczy. A Kozakiewicz wzorowo pokazał gest Kozakiewicza naciągaczom :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKNavRA
bEKNavRB
bEKNavRC
bEKNavRD
bEKNavRE
bEKNavRj