Czwartek 05.04.2018 17:00

Ogórek żali się, że media bojkotują jej książkę: "To ostracyzm. Mizoginia redaktorów!"

Magdalena Ogórek

Ogórek żali się, że media bojkotują jej książkę: "To ostracyzm. Mizoginia redaktorów!"

Magdalena Ogórek to kobieta wielu talentów. Próbowała już swoich sił m.in. występując w konkursach miss oraz grając w kiepskich serialach. Gdy show biznes mimo to nie chciał przyjąć jej z otwartymi ramionami, wymyśliła, że zostanie politykiem i wystartowała w wyborach prezydenckich. Gdy i to zakończyło się fiaskiem, Ogórek zapragnęła zostać "dziennikarką". Obecnie współprowadzi program publicystyczny w TVP Info, a ostatnio zamarzyła jej się też kariera pisarki. Niedoszła pani prezydent napisała książkę pt. Lista Wächtera, w której opisuje grabież dzieł sztuki w Polsce podczas II wojny światowej. Niestety, wbrew oczekiwaniom Magdy, książka nie została bestsellerem. Co więcej - zainteresowanie nią jest tak małe, że Empik nie chce jej nawet umieszczać w ekspozycjach w swoich salonach.

Ogórek jest zdania, że to spisek i twierdzi, że "wokół jej książki panuje ostracyzm" spowodowany tym, że jej publikacja nie pasuje do "seksistowskiego wizerunku, narzuconego jej podczas kampanii prezydenckiej". Winą za taki stan rzeczy Magdalena obarcza przede wszystkim media. Twierdzi, że celowo nie pisały o jej książce, co nazywa "zmową milczenia".

To jest wizerunek seksistowski, który wynika z mizoginii redaktorów, którzy generalnie określają się jako ci liberalni, postępowi i walczący o prawa kobiet - mówi w rozmowie z Newserią Lifestyle. W Empiku ta książka jest nie do zdobycia. Można zdobyć np. książkę Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu - jest rozłożona, zawsze dwadzieścia sztuk leży, ale "Lista Wächtera" jest książką niedostępną. Czytelnicy sobie jednak radzą, znajdują ją.

Portal Wirtualnemedia.pl postanowił zapytać rzeczniczkę sieci Empik, Monikę Marianowicz, czy rzeczywiście istnieje jakaś "zmowa milczenia" wokół książki Magdy. Marianowicz wyjaśniła jednak, że sieć nie blokuje sprzedaży, a po prostu książka nie spotkała się z zainteresowaniem klientów, dlatego jest tak niewielka ilość egzemplarzy w salonach.

Empik samodzielnie kształtuje i prowadzi swoją politykę asortymentową między innymi w oparciu o bieżącą analizę potrzeb i zainteresowań naszych odbiorców. Każdego roku na rynku ukazuje się ok. 10-12 tysięcy nowych tytułów książkowych - nie jesteśmy w stanie zmieścić wszystkich pozycji na półkach w salonach, więc konieczna jest z naszej strony selekcja. Zespół zajmujący się książkami w Empiku to ludzie z ogromną wiedzą i doświadczeniem i każdą propozycję wydawców analizują bardzo rozważnie - tłumaczy Marianowicz.

Rzeczniczka dodaje, że książkę bez problemu można kupić w Internecie. Jednocześnie zwraca uwagę, że porównanie Listy Wachtera do bestsellerowej książki Piątka jest pomyłką.

Książka Pani Magdaleny Ogórek "Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków" jest do kupienia na empik.com z dostępnością 24h i można ją zamówić do odbioru w dowolnym salonie Empik w Polsce. Ta pozycja nie cieszy się jednak dużym powodzeniem wśród klientów empik.com. Pani Ogórek powołuje się w swojej wypowiedzi na książkę Tomasza Piątka i skalę jej dostępności w naszych salonach - przy czym jest to Bestseller Empiku 2017 w kategorii Literatura faktu - tytuł rozchwytywany przez klientów, więc takie porównanie jest z gruntu nieporozumieniem - mówi Marianowicz.

Może Magda powinna po prostu zaakceptować fakt, że kariera literacka też raczej nie jest jej pisana?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (202)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 202
Odpowiedz
334 32
zgłoś
R 05.04.2018 17:09
Ponownie dobrze radzę: zjedz snikersa.
Odpowiedz
58 26
zgłoś
gość 05.04.2018 17:10
Ogórek to porażka SLD. Jedyna lewica, na którą warto głosować to Razem.
Odpowiedz
369 43
zgłoś
gość 05.04.2018 17:10
Madzia skończ waść, wstydu oszczędź. Pogrążasz się.
Odpowiedz
422 33
zgłoś
gość 05.04.2018 17:11
Magdo, przełknij tę gorzką pigułkę. Po prostu książka jest zbyt słaba.
Odpowiedz
63 8
zgłoś
gość 05.04.2018 17:11
Niedługo będzie wyskakiwać z lodówki
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 202