Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kurzajewscy walczą z dyskryminacją kobiet. "Bycie kobietą to niewykonalne zadanie, zwłaszcza w Polsce"

114
Podziel się

"Nigdy nie chciałbym być kobietą i cieszę się, że mamy synów" -zapewnia Maciej Kurzajewski. "Zawsze zarabiałam mniej niż mężczyźni" - dodaje Paulina.

Kurzajewscy walczą z dyskryminacją kobiet. "Bycie kobietą to niewykonalne zadanie, zwłaszcza w Polsce"
bCHkKGiJ

Paulina Smaszcz-Kurzajewska po odchowaniu synów postanowiła rozpocząć nowy etap życia. Początkowo było z tym trochę kłopotu, bokreacja, którą wybrała z okazji powrotu na ścianki wzbudziła mieszane i nie zawsze życzliwe reakcje.

Paulina broniła się, twierdząc, że w Polsce panuje niesprawiedliwy kult młodości i zwyczaj krytykowania kobiet po czterdziestce, które chcą wyglądać atrakcyjnie i "zrobić coś dla siebie". Mam 42 lata, mam odchowane dzieci i wreszcie przyszedł czas, kiedy mogę coś zrobić dla siebie - tłumaczyła trzy lata temu w Super Expressie. Mam czas, żeby pójść do teatru, kina czy do fryzjera. Przyszedł moment, że mogę chwilę poświęcić sobie i tyle.

W najnowszym wywiadzie dla Gali, udzielonym razem z mężem Maciejem, Paulina wraca do swojego ulubionego tematu. Jej zdaniem w naszym kraju panuje kult męczeństwa kobiet, od których wymaga się, by przez całe życie poświęcały się dla rodziny, a i tak nikt ich za to nie docenia. Dziwi ją także to, że Polki są uważane za znacznie głupsze od reszty Europejek, do tego stopnia, że nie byłyby w stanie podjąć mądrej decyzji w sprawie aborcji, więc na wszelki wypadek lepiej im jej w ogóle zakazać.

bCHkKGiL

Podziwiam kobiety za siłę do przezwyciężania i dokonywania niemożliwego - wyznaje w kolorowym magazynie. Sama, pracując w różnych korporacjach od 25 lat, zawsze zarabiałam mniej niż mężczyźni na tych samych stanowiskach. A pracowałam tak samo ciężko, albo i ciężej. Teraz ze wstydem tłumaczę koleżankom z Brukseli, Londynu czy Paryża, co się dzieje w Polsce. I mówię głośno: "Mam dwa fakultety, robię doktorat, znam trzy języki, jestem mamą, żoną, wara od mojego ciała, mojego życia, moich wyborów. To moje w pełni świadome życie, moje decyzje i nikt mi nie będzie mówił, co i jak mam robić i jak działać. Z drugiej strony my kobiety musimy pamiętać, że mężczyźni są ważni w naszym życiu i życiu naszych dzieci. Dają nam równowagę. Świat samotnych kobiet byłby pozbawiony czułości, spontaniczności, namiętności, uniesień, seksu, wierszy i muzyki. Za to pełen intryg i złośliwości. Jeśli przestajemy być atrakcyjne w oczach mężczyzny, z czasem stajemy się smutne, marudzące, czepialskie, zrzędliwe, a na końcu agresywne. Potrzebujemy mężczyzn, którzy tuląc nas w swoich atletycznych ramionach - bo muszą o siebie dbać - pozwalają nam jednocześnie rozwijać skrzydła. *Mężczyzna jest tyle wart, co uśmiech kobiety, która siedzi obok niego. *

Atletyczny Maciej od razu postanowił okazać żonie swoje wsparcie, zapewniając że nigdy w życiu nie chciałby się znaleźć na jej miejscu.

Mężczyźni mają łatwiej - tłumaczy. Nigdy nie chciałbym być kobietą. I cieszę się, że mamy synów. Bo bycie kobietą to niewykonalne zadanie, zwłaszcza w Polsce. Wiele się od nich wymaga, ale się nie wspiera, ogranicza się je, zakazuje. Mnie jest cudownie z tym, że mam obok siebie kobietę sukcesu. Miewam problem z podzielnością uwagi...

bCHkKGiR
bCHkKGjm
KOMENTARZE
(114)
gość
2 lata temu
z jednej strony nie można przesadzać z tym naszym nieszczęsciem, bo w innych krajach kobiety mają gorzej, ale jednak to nie jest usprawiedliwienie. nadal mamy lekko przestarzałe i konserwatywne poglądy, a od kobiet wymaga się, żeby żyły jak za czasów naszych prababć. to przemija, ale powoli. daleko w tyle za "zachodem", ale i dalej niż głębszy wschód.
Gość
2 lata temu
O to to. Podwojne standardy to cos co kocham najbardziej
Gość
2 lata temu
Ona przegina z zabiegami na twarz Za duzo tych sruczci itd , za duzooo
bCHkKGjn
Gość
2 lata temu
Sam zostan opiekunka. Niancz obce bachory. Zobaczysz jaka super praca. Przygotuj sobie jakies srodki na uspokojenie, bo mozesz dostac po jakims czasie nerwicy.
Gość
2 lata temu
Fajne małżeństwo !! Podziwiam tyle lat razem 🙌🏼
Najnowsze komentarze (114)
gość
2 lata temu
Oj biedulko zarabiałaś mniej bo widocznie nie byłaś tak dobra jak mężczyzna gdybyś była lepsza zapewne byłabyś rozchwytywana co przełożyło by się na zarobki więc nie marudz tylko do roboty popatrz na Kożuchowska ma gażę większą od Karolaka
gość
2 lata temu
ale jej odwaliło, a tym blondem sie postarzała i nie wiem czemu nikt jej tego nie powie
gość
2 lata temu
A to ci dopiero dwa autorytety , ha ha !!!
gość
2 lata temu
Polecam zobaczenie jak to jest "byc kobieta" we Francji , w Paryzu , w 19 dzielnicy !!!
gość
2 lata temu
mamcia z synkiem
Gość
2 lata temu
Ona obecnie świetnie się ubiera
Gość
2 lata temu
Jej mądrości są tak głębokie jak atletyczne są ramiona jej męża
gość
2 lata temu
jaka onawstretna taki dziwolag przestraszona ohyda
bCHkKGjf
Gość
2 lata temu
Paulina jest świetna ! Dziwię się ze żadna ze śniadaniowek nie proponuje jej weekendów , to jest jedna z niewielu kobiet która ma coś do powiedzenia
gość
2 lata temu
jakbym miala być tak głupią kobietą jaKurzajwska to faktycznie lepiej być chłopem.
Gość
2 lata temu
A kiedyś obydwoje byli fajni, przeszłość niestety!
Gość
2 lata temu
To jego b****o takie wielkie, a on chyba nie ma nic do gadania
Gość
2 lata temu
Paulinko blondynko nie zapominaj że mężuś pracuje w telewizji publicznej
gość
2 lata temu
te wszystkie celebrytki to są najbardziej życiowo poszkodowane w swoich willach, drogich autach i na egzotycznych wakacjach, wiedzą o życiu najwięcej.
...
Następna strona
bCHkKGjH