Niedziela 15.04.2018 13:30

Stoch w towarzystwie pięknej żony ODDAJE NAGRODĘ za złoty medal! "Cały Kamil!"

Kamil Stoch Ewa Bilan-Stoch Polski Komitet Olimpijski Gala Olimpijska

Stoch w towarzystwie pięknej żony ODDAJE NAGRODĘ za złoty medal! "Cały Kamil!"

Kamil Stoch jest obecnie największą gwiazdą skoków narciarskich i najbardziej utytułowanym polskim sportowcem w historii zimowych igrzysk olimpijskich, który ostatnio wywalczył już drugą Kryształową Kulę.

Zobacz: Kamil Stoch triumfuje w Pucharze Świata! Zdobył drugą Kryształową Kulę!

W sobotę skoczek pojawił się w warszawskim Centrum Olimpijskim na uroczystej gali, w trakcie której Polski Komitet Olimpijski podsumował zimowe igrzyska w Pjongczangu. Tego wieczoru wręczono też nagrody za wyniki. Za zdobycie złotego medalu Kamil Stoch otrzymał czek na 120 tysięcy złotych. Sportowiec zaskoczył wszystkich i postanowił przekazać nagrodę członkom ekipy sztabu szkoleniowego, którzy przyczynili się do jego sukcesu.

Na co pan wyda te pieniądze? - zapytał konferansjer.

Taki dzień to świetna okazja, aby docenić również tych, których na co dzień nie widać. Dziękuję Wam za wszystko. Bez ludzi, którzy mi pomogli, nie stałbym w tym miejscu. Na pewno podzielę się z nimi częścią... albo nie - oddam im całą tę premię - powiedział przy aplauzie widowni. Bez nich nie byłoby mojego złota.

Cały Kamil! - skomentował prowadzący galę.

Oprócz głównego czeku Stoch odebrał jeszcze jeden, na 37,5 tysięcy złotych, za brązowy medal zdobyty w konkursie drużynowym.

Na gali pojawił się też prezydent Andrzej Duda, który w trakcie przemówienia podziękował naszym reprezentantom. Odniósł się też do "zarzutów", że Polacy przywieźli z ostatnich igrzysk za mało medali.

Są malkontenci, którzy narzekają, że były tylko dwa medale. Ja musiałem czekać 30 lat na medal Polaka na zimowych igrzyskach. Kiedy złoty w Sapporo w 1972 roku zdobył Wojciech Fortuna, mnie jeszcze nie było na świecie. Po następny dopiero w 2002 roku sięgnął Adam Małysz, którego bardzo serdecznie pozdrawiam - powiedział Duda.

Na gali pojawili się też trener Stefan Horngacher oraz skoczkowie Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula, którzy w części muzealnej budynku odsłonili tradycyjne repliki medali na ścianie sław. Obecna była także żona Kamila Stocha. Ewa Bilan-Stoch ubrała się skromnie i elegancko - w pastelową bluzkę, plisowaną spódnicę i białe szpilki. Razem z mężem odebrała nagrodę oraz wdzięcznie pozowała fotoreporterom.

Zobaczcie zdjęcia:

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (246)

Odpowiedz
7 6
zgłoś
gość 15.04.2018 13:42
Ludzie z klasą
Odpowiedz
1 4
zgłoś
PiS 15.04.2018 13:43
Poyeby i sk*****ele
Odpowiedz
12 4
zgłoś
Gość 15.04.2018 13:44
Piękny gest doceniać tych co nie są na pierwszej Lini a ciężko pracują za kulisami. Tak powinno być w każdej firmie, że sukcesami trzeba się dzielić bo wiadomo sukces NIGDY nie jest efektem prą y jednej osoby
Odpowiedz
5 3
zgłoś
Gość 15.04.2018 13:44
Najbardziej utytułowanym sportowcem w historii zIO jest jednak Justyna Kowalczyk :)
Odpowiedz
8 5
zgłoś
gość 15.04.2018 13:44
Gość: Kamil ty wsiurze. Jak mozna kaleczyc tak jezyk polski. Żem poszedł, żem skoczył. Kto cie polskiego uczyl? Owce z podhala? Czy konie z morskiego oka? Dorosly chlop, wstyd tak mowic! Czego ty dzieci nauczysz analfabeto?! Do podstawowki marsz!
to regionalizm...
Ładowanie komentarzy…