Błaszczyk i Lewandowska apelują w sprawie Alfiego Evansa. "Nie potrafimy zrozumieć, co kieruje tymi osobami"

175 reakcji
0
0
175
Podziel się

"Alfie zasługuje na godne traktowanie i troskliwą opiekę" - czytamy w oświadczeniu aktorki. Ojciec chłopca dziękuje Polakom za wsparcie.

Błaszczyk i Lewandowska apelują w sprawie Alfiego Evansa. "Nie potrafimy zrozumieć, co kieruje tymi osobami"

Podczas gdy przez Polskę kolejnymi falami przetacza się dyskusja na temat legalności aborcji, nie mniej poważnym tematem jest kwetia eutanazji czy szeroko pojmowanej ochrony życia w przypadkach takich, jak Alfiego Evansa. Dwulatek cierpiący na poważną, niezdiagnozowaną i śmiertelną chorobę wyrokiem brytyjskiego sądu został odłączony od specjalistycznej aparatury. Mimo to chłopiec nadal oddycha samodzielnie:Odłączony od aparatury Alfie Evans oddycha samodzielnie! "Mój syn wciąż jest żywy. Módlcie się za niego!"

Sprawa Alfiego wywołała burzę nie tylko w brytyjskim społeczeństwie. W akcję na rzecz ratowania chłopca zaangażowali się też Polacy, w tym znane osoby. Ewa Błaszczyk, która od lat prowadzi klinikę Budzik wystosowała oświadczenie:

Z całą stanowczością apelujemy o zmianę decyzji odmownej dotyczącej przywiezienia chłopca do ośrodka we Włoszech, który wykazuje gotowość podjęcia opieki nad dzieckiem. Jak każdy pacjent, niezależnie od wieku, stanu zdrowia, wyznania, czy narodowości, Elfie zasługuje na godne traktowanie i troskliwą opiekę. Nie potrafimy zrozumieć, co powoduje osobami, które w tej konkretnej sytuacji nie wyrażają na to zgody. Tym bardziej niezrozumiałe jest argumentowanie przez wymiar sprawiedliwości, że śmierć dziecka w szpitalu, w Liverpoolu jest dla niego największym dobrem, natomiast ewentualny zgon podczas transportu medycznego jest najgorszym możliwym zdarzeniem. Podkreślamy, że nikt nie jest uprawniony do decydowania o ludzkim życiu, a orzeczenie brytyjskiego sądu stoi w sprzeczności z wolą rodziców i prawe dziecka do życia i korzystania z opieki zdrowotnej w miejscu, gdzie będzie ona zapewniona na możliwie najwyższym poziomie - czytamy.

Do akcji dołączyła też Anna Lewandowska:

Matka zawsze rozumie! Dołączam się #SaveAlfieEvans - napisała.

Zaangażowanie w sprawę Polaków, w tym prezydenta Andrzeja Dudy, docenił ojciec chłopca, Thomas Evans:

Dziękuję wam za wsparcie, jesteście wspaniali - mówił na spotkaniu z dziennikarzami.

Na szpital, który wnioskował o odłączenie dziecka od aparatury spadła lawina krytyki. Jego przedstawiciele bronią się twierdząc, że Alfie aktualnie jest w stanie wegetatywnym, a lekarze nigdy nie powiedzieli rodzicom, że ich syn umrze "zaraz po odłączeniu od aparatury".

175
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(175)
gość
2 lata temu
Ale matek pod sejmem to teraz nie wspierają. Wazniejsze jedno chore dziecko z Wysp niż kilkadziesiąt tysięcy w polsce
gość
2 lata temu
Ta sprawa zrobiła się zbyt medialna. Wszyscy znowu są ekspertami.
gość
2 lata temu
Ciężka sprawa bo nawet jeśli chłopiec sam oddycha,to nie znaczy,że nie będzie rośliną do końca życia.
gość
2 lata temu
trzymam kciuki za malego
gość
2 lata temu
Przecież utrzymywanie 20 lat chorego w śpiączce jest normalne i dobre dla niektórych...
Najnowsze komentarze (175)
gość
2 lata temu
ale dzieci z Syrii, okaleczonych to już nie, tysiące noworodków umiera w polskich szpitalach, bo nie reformuje się służby zdrowia i nikogo to nie odchodzi, ale hipokryzja
gość
2 lata temu
chciały buce zaistnieć a lekarze mieliracje
Gość
2 lata temu
U nas jest pelno OSÓB doroslych jak i dzieci, ktore czekają na pomoc.
Gość
2 lata temu
Ewa Blaszczyk jest spoko
gość
2 lata temu
Tutaj jest artykuł o tragedii biednego dziecka, które walczy o życie, a wy się tu prujecie (JAK ZYWKLE) o politykę. No pogratulować wam.
gość
2 lata temu
błaszczyk to niech się swoimi problemami zajmie a nie lansuje
Gość
2 lata temu
Dwie idiotki. Ten dzieciak nie ma już w czaszce mózgu tylko wodę. Nie ma jak żyć i czym. Od dawna nie żyje, tylko jest sztucznie trzymany
gość
2 lata temu
Te matki jak dostaja propozycje pomocy to chca kasy. Czekam zeby sie okreslily . Miala to byc kasa na materialy medyczne tzn pieluchy, rurki, opatrunki ,cewniki itp bez ograniczen to chca kasy. To o ca chodzi? nic nie rozumiem.
Gość
2 lata temu
Brawo kobiety!jestescie wielkie...
Gość
2 lata temu
Dlaczego oni nie wspierają rodziców niepełnosprawnych dzieci , którzy są poniewierani w budynku polskiego sejmu? Hipokryci!!!
Gość
2 lata temu
Śpij aniolku [`]
Megi
2 lata temu
On zmarł dzisiaj w nocy ....
Gość12345*
2 lata temu
trzymaj się Maluszku! jesteś taki śliczny, i dzielny...
Gość
2 lata temu
A dlaczego Lewandowska nie zajmie głosu w sprawie niepełnosprawnych którzy są teraz w sejmie??? Jest prezesem olimpiad specjalnych to może warto byłoby wesprzeć tych ludzi których polski rząd odziera z godności. A nie... Przepraszam lewandowska się nie wtrąca bo to miałoby już podłoże polityczne i pewnie straciła by fanów no i kase.... Hipokryzja!!!!!
...
Następna strona