Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kaczyński DOSTANIE NOWE KOLANO! "Może być wyłączony z normalnego funkcjonowania nawet przez pół roku"

312
Podziel się

Tymczasem wdała się poważna infekcja bakteryjna, która uniemożliwia na razie operację. "Bardzo rzadko, ale zdarza się amputacja kończyny".

Kaczyński DOSTANIE NOWE KOLANO! "Może być wyłączony z normalnego funkcjonowania nawet przez pół roku"
bCMYBJed

Dwa tygodnie temu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński trafił do wojskowego szpitala przy ulicy Szaserów w Warszawie z silnym bólem kolana. Lekarze stwierdzili, że w tej sytuacji jedynym wyjściem jest zabieg chirurgiczny, a tymczasem politycy partii przerzucali się wzajemnie odpowiedzialnością za stan kolana prezesa.

W każdym razie jest on tak dramatyczny, że zadaniem specjalistów niezbędna jest wymiana całego kolana.

Dziś w grę wchodzi tylko wstawienie endoprotezy stawu kolanowego - informuje Fakt, powołując się na źródła szpitalne. A to jest poważna operacja, która - zanim zostanie przeprowadzona - wymaga ustabilizowania stanu zdrowia pacjenta.

bCMYBJef

Przygotowania obejmują między innymi "normalizację masy ciała". To trochę tłumaczy oszczędną dietę Kaczyńskiego. Zobacz: Oto szpitalny jadłospis Kaczyńskiego: kasza manna, kiełbasa, ogórek...

Podczas gdy prezes przebywa w szpitalu, marszałek Marek Kuchciński kompletnie nie radzi sobie z niepełnosprawnymi, którzy wraz ze swoimi opiekunami okupują Sejm, zamieniony w międzyczasie w warowną twierdzę. Straż marszałkowska nikogo nie wpuszcza, odwołano udział Sejmu w Nocy Muzeów, a także posiedzenie dziecięcego parlamentu 1 czerwca. Prezes Kaczyński poprosił lekarzy o przepustkę przed operacją, żeby ogarnąć najbardziej palące sprawy i wziąć udział w posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS.

Wszystko zależy od decyzji lekarzy - ujawnia pracownik szpitala. Ta może być na dniach.

Nie zapowiada się jednak, by miała być korzystna dla Kaczyńskiego. W jego stawie kolanowym namnożyły się bowiem bakterie, które wywołały ostry stan zapalny.

bCMYBJel

Dopóki tego nie wyleczymy, nie będzie można zrobić właściwego zabiegu - tłumaczy informator Super Expressu. Te bakterie wywołały najpewniej stan zapalny kolana. Sytuacja jest poważna, choć wszystko jest pod kontrolą. Pan prezes czeka na operację, która przywróci go do zdrowia. Później będzie go jeszcze czekać rehabilitacja i w sumie prezes może być wyłączony z normalnego funkcjonowania nawet przez pół roku.

Rzecznik szpitala odmawia komentarza w tej sprawie, za to ekspert tabloidu, ortopeda Rafał Kamiński ze Sportowego Centrum Medycznego Fit-Medica obrazowo przedstawia powagę sytuacji.

Bakterie takie jak paciorkowce czy gronkowce mogą się dostać do stawu pacjenta nawet jeśli nie był on wcześniej operowany, przez krew - wyjaśnia specjalista. Zakażenie może nastąpić nawet u zdrowego człowieka, na przykład pod wpływem stresu. Bardzo rzadko, ale zdarza się taki przypadek, że rozszerzenie się infekcji może zakończyć się amputacją kończyny.

_

bCMYBJem

_

bCMYBJen

_

_

bCMYBJeG
KOMENTARZE
(312)
Ja
2 lata temu
Niech czeka na operację 5 lat, jak mój dziadek na operację zaćmy
Gość
2 lata temu
Jego partia nas okrada milionowe premie z moich składek , płace 1000zl na opiekę zdrowotna a co do czego rok cZeka się na wizyty albo brak miejsc , dziadostwo !!!
Gość
2 lata temu
Tylko pół roku? Szkoda
bCMYBJeH
gość
2 lata temu
Zdrowia i na emeryturę. Natychmiast!
Gość
2 lata temu
Zwykly obywatel tyle by w szpitalu nie siedzial.
Najnowsze komentarze (312)
gość
2 lata temu
Noże przy okazji endoproteza rozumku
gość
2 lata temu
Trzustkolano... oj tak na gastroenterologii operuje sie kolana .. A i udarek byl, byle studenciak 2 roku medycyny dojrzy drzenie i niedowlad dloni w czasie sejmowych wystapien..
Gość
2 lata temu
Niech czeka jak wszyscy skoro jest prawo i sprawiedliwosc .Na zabieg kilka lat .Za kogo on sie uwaza ??? Chyba za monarche RP. Wstyd
gość
2 lata temu
Pies go j***ł, karaczana!
Gość
2 lata temu
Niech już zejdzie ze sceny politycznej
Gość
2 lata temu
Życzę mu jak najgorzej
ja staruszka
2 lata temu
A kogo to obchodzi ! Mną się nikt nie przejmuje jestem też chora i jestem na bele jakiej emeryturze nie mam na leki i co mam się użalać nad chorym kolanem ?
gość
2 lata temu
I co za problem operacja kolana to nie koniec świata w mojej rodzinie takie operacje były i wszyscy śmigają jak nastolatkowie.ODWAGI I SIŁY,MOCY I WIARY W LEPSZE JUTRO I BĘDZIE DOBRZE !
bCMYBJez
gość
2 lata temu
I co za problem operacja kolana to nie koniec świata w mojej rodzinie takie operacje były i wszyscy śmigają jak nastolatkowie.ODWAGI I SIŁY,MOCY I WIARY W LEPSZE JUTRO I BĘDZIE DOBRZE !
gość
2 lata temu
fajnie moze zdechnie i caly ten pisland pujdzie w PISDU?:D
gość
2 lata temu
Tylko niech się upewnią, że sprzęt, którym go leczą nie ma serduszka WOŚP.
gość
2 lata temu
Ciekawe skąd się wzięły te bakterie w kolanie ? To raczej normalne nie jest. Chyba że miał robioną wcześniej artroskopię kolana.
gość
2 lata temu
ten tchórz ucieka przed niepełnosprawnymi. Jest ten dziad mocny z obstawa za nasze miliony i w wianuszku wyznawców z sekty. Jak go boli kolanko niech w wżózku dołączy do protestujacych. Co tam jemu kilkadziesia tysiecy w miesiącu a dla tych ludzi tysia cbrutto to wystarczy tak powiedział b****s niedorobiony mazurek. Oddajcie nagrody do budzetu . Jeszce je wyrzygacie
gość
2 lata temu
życzę mu aby obcięli mu nogę, niech zobaczy jak to jest być niepełnosprawnym zdanym na rodzinę ( ups zapomniałam że nie ma rodziny :)) w d***e ma to co się dzieje w sejmie więc może niech tego sam doświadczy
...
Następna strona
bCMYBJfb