Organizatorzy konkursu Miss America REZYGNUJĄ Z PREZENTACJI W BIKINI! "Nie będziemy już oceniać kandydatek na podstawie ich prezencji"

130
Podziel się

Postanowiono zlikwidować też część, podczas której uczestniczki prezentują się w sukniach wieczorowych. "To ogromna zmiana".

Organizatorzy konkursu Miss America REZYGNUJĄ Z PREZENTACJI W BIKINI! "Nie będziemy już oceniać kandydatek na podstawie ich prezencji"

Wybory miss są organizowane na świecie od dekad i właściwie od początku kojarzą się z mało charyzmatycznymi, jednakowymi uczestniczkami. Kandydatki na "najpiękniejsze kobiety świata" zazwyczaj mają długie włosy i nogi, wymiary zbliżone do "idealnego" 90/60/90 i marzą o pokoju na świecie. Konkursy miss stały się z czasem obiektem żartów i kpin (o ile nie źródłem seksskandali), a środowiska feministyczne ostro krytykują je za przedmiotowe traktowanie kobiet.

I choć trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie tego rodzaju widowiska bez oceniania urody uczestniczek, taki właśnie plan mają organizatorzy Miss America. Ogłosili oni przełomową decyzję o rezygnacji z "oceny kandydatek na podstawie ich prezencji". Kandydatki nie będą już chodzić w kostiumach kąpielowych ani… sukniach wieczorowych.

Nie będziemy już oceniać kandydatek na podstawie ich wyglądu fizycznego i prezencji. To ogromna zmiana - mówi Gretchen Carlson, była miss America i członkini jury w konkursie.

Nie jesteśmy już "wyborami najpiękniejszej", a prawdziwym konkursem. Wiele młodych kobiet mówiło nam, że chętnie wzięłyby udział w wydarzeniu, ale nie godzą się na chodzenie w szpilkach i kostiumie kąpielowym - dodaje Gretchen.

Przy okazji Carlson reklamuje "nową wersję" konkursu:

Kto nie chce nauczyć się bycia liderką, mieć możliwość opłacenia studiów i pokazania światu, jak bogatą ma się duszę? Właśnie takim konkursem teraz się stajemy - zachęca.

Myślicie, że odświeżony konkurs Miss America odniesie taki sukces jak poprzednie edycje? Może pora wprowadzić takie zmiany i w Polsce?

KOMENTARZE
(130)
occo
2 lata temu
a co jest zlego w sukniach wieczorowych ? w ogole strasznie g***i konkurs !
gość
2 lata temu
Niech zrezygnują z kandydatek po operacjach plastycznych!
Gość
2 lata temu
👙 w sumie mogli zlikwidować, ale sukien wieczorowych szkoda...
Gość
2 lata temu
No pewnie jak kazda jest przerobiona to oceniamy chirurga a nie kobiete...a potrm dziwimy sie ze nastolatki popełniają samobójstwa bo nie moga doscignac idealu
gość
2 lata temu
Komu w ogole potrzebne sa wybory miss?
Najnowsze komentarze (130)
gosc
11 miesięcy temu
- Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin Online yic.dnbf.pudelek.pl.rcr.zr
gość
2 lata temu
idzie nowe, burki tez będą brac udział, wiec nie może być jak kiedyś, trzeba z czegos zrezygnować na rzecz tych z burkami.
gość
2 lata temu
Widać ze mało osób się głębiej zastanowi nim napisze komentarz, nie zrezygnują z konkursu miss bo to kasa dla organizatorów i innych firm :( z kolei dla uczestniczek to szansa na karierę- wiec niestety nie tedy droga, żeby dziewczynki przestały traktować swoje ciała jak mięso armatnie dla przemysłu modowego, czy social media. To krok w dobrym kierunku, wzorce idą z góry, wreszcie coś się zmienia w naszej kulturze.
Gość
2 lata temu
Bez makijaży nie się prezentują. Wtedy będzie miało to sens.
Gość
2 lata temu
A za rok beda chodzic w burkach...
gość
2 lata temu
super, to była żenująca część
gość
2 lata temu
proponuje zamknac konkurs
gość
2 lata temu
Co za debilizm!!! Przecież konkursy piękności są po to żeby oceniać wygląd (to że one wszystkie są zrobione to inna sprawa). Teraz będą transseksualiści, lesbijki itd.
gość
2 lata temu
Ale że jak to, konkurs piękności bez oceniania urody? Przecież to się nijak logiki nie trzyma. I o ile kostiumy ok, o tyle co komu złego zrobiły suknie wieczorowe? Może nie chcą, żeby sztuczne cycki było w kostiumach widzieć? Nie zakażą operacji plastycznych, a nie. I ej, szpilki złe na tym konkursie? Kpina.
k.w.g.
2 lata temu
nieczaje to co będą oceniać jak to zawsze były wybory najpiękniejszej choć prawdę mówiąc zawsze były średnie lub brzydkie bo ładne wolały iść na imprezę albo do kina
Gość
2 lata temu
A po co feministyczne pseudokobiety zabierają głos? Nikt ich nie chce na takie konkursy, więc mordy w kubeł.
Gość
2 lata temu
Niech zostawią w spokoju te kostiumy kąpielowe i suknie wieczorowe, a zmyją kilometrową tapetę!
Gość
2 lata temu
W burkach już wkrótce
Gość
2 lata temu
Lipa kto t to będzie ogladal
...
Następna strona