Czwartek 07.06.2018 21:15

Saramonowicz nawołuje do bojkotu Godlewskich i... REAKCJI PROKURATURY: "Naruszenie przepisów o godle wydaje się ewidentne"

siostry Godlewskie Mundial 2018 Andrzej Saramonowicz Małgorzata Godlewska Esmeralda Godlewska

Saramonowicz nawołuje do bojkotu Godlewskich i... REAKCJI PROKURATURY: "Naruszenie przepisów o godle wydaje się ewidentne"

Zbliżający się mundial to nie tylko czas nagłej "odwilży" wśród sezonowych fanów sportu. To także, na nasze nieszczęście, wysyp tzw. "mundialowych hitów", za które zazwyczaj zabierają się ci, którzy w inny sposób nie potrafią zwrócić na siebie uwagi: Kolejny "hit" na Mundial: "Turbogrosik pędzi, zwinny Lewandowski" (WIDEO)

Zabawne i mało ambitne muzycznie piosenki zazwyczaj budziły co najwyżej śmiech, jednak "prezentacja" sióstr Godlewskich - bo trudno nazwać to utworem - przekroczyła granicę żartu. Pseudo-celebrytki w wideoklipie uprawiają coś na kształt tańca godowego, ocierając się o flagę Polski i piłkę, oczywiście bez ubrań. I o ile otwartość na najbardziej kontrowersyjne zabiegi artystyczne pozwalałaby nam zrozumieć ten przekaz, niestety na próżno szukać tu "wartości artystycznej", chyba że dostrzeżemy ją w umiejętnym pomalowaniu sutków farbą.

Teledysk zbulwersował (rozśmieszył?) Andrzeja Saramonowicza, który w poście na Facebooku zwrócił się do... prokuratury, by wyciągnęła konsekwencje wobec sióstr profanujących polskie symbole:

To przerażające doświadczenie widzieć, jak tzw. suweren czyni Polskę na miarę swoich wyobrażeń. Czyli zamienia ją w Pokraj - pisze Saramonowicz. Reduto Dobrego Imienia i prokuraturo podległa panu Ziobrze! Do tej pory - pod pretekstem naruszania przepisów o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej - zajmowaliście się wyłącznie tępieniem swoich przeciwników politycznych.

Scenarzysta zauważa, że w innych przypadkach państwo reagowało dość bezpośrednio:

Tak się m.in stało w przypadku Jasia Kapeli, który został skazany za rzekome naruszenie przepisów ustawy o godle, barwach i hymnie narodowym (art. 49 § 2 k.w.), choć zmienił słowa hymnu tylko po to, by zwrócić uwagę na obojętność władz Polski wobec problemu uchodźców - podkreśla.

W przypadku wideoklipu pań Godlewskich "Biało-czerwone 2018" naruszenie przepisów o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej wydaje się ewidentne. Prokuraturo! Czekam na reakcję! - apeluje twórca.

Podpiszecie się pod jego wpisem?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (273)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 273
Odpowiedz
107 7
zgłoś
Gość 07.06.2018 21:35
Masakra...:(
Odpowiedz
126 4
zgłoś
Gość 07.06.2018 21:35
Dno I muł. Zalosne
Odpowiedz
766 13
zgłoś
Gość 07.06.2018 21:36
No to już zbeszczeszczenie.
Odpowiedz
132 5
zgłoś
Gość 07.06.2018 21:36
Ja p*****le, po prostu nie wierze
Odpowiedz
76 2
zgłoś
Gość 07.06.2018 21:36
Boże drogi
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 273