Rydzyk dostanie kolejne 100 MILIONÓW z naszych podatków. Na budowę muzeum...

538
Podziel się

Tym razem redemptorysta chce zbudować Muzeum Pamięć i Tożsamość poświęcone Janowi Pawłowi II. Pojedziecie na wycieczkę?

Rydzyk dostanie kolejne 100 MILIONÓW z naszych podatków. Na budowę muzeum...

Odkąd rządy w Polsce objęła kierowana przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego partia Prawo i Sprawiedliwość, szefowi Radia Maryja i licznym powiązanym z nim fundacjom powodzi się lepiej niż kiedykolwiek.

Biznesmen Tadeusz Rydzyk, dla niepoznaki nazywany "ojcem", do którego, jak ujawnił Wojciech Cejrowski, "posłowie jeździli po głosy", nie może wprost opędzić się od prezentów. Przez minione trzy lata otrzymał od rządu dofinansowanie w wysokości 20 milionów złotych na swoją prywatną szkołę, 46 milionów na odwierty geotermalne, 2,9 miliona na szkolenia medialne prokuratorów i pracowników sądu w należącej do Rydzyka Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz 600 tysięcy na "działania promocyjne".

Oprócz tego podatnicy złożyli się na budowę drogi za półtora miliona, prowadzącą do Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej oraz nowego kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelii i św. Jana Pawła II.

Niestety, na tym nie koniec naszych wydatków. Jak donosi Fakt, minister Piotr Gliński w imieniu podatników obiecał Rydzykowi kolejne 100 milionów złotych.

Pójdą one na zrealizowanie marzenia redemptorysty o budowie Muzeum Pamięć i Tożsamość, które będzie poświęcone Janowi Pawłowi II i zajmie się przedstawianiem historii w taki sposób, żeby Polacy w każdej sytuacji wyszli na niesprawiedliwie pokrzywdzonych bohaterów.

To nie będzie zwykłe muzeum - zapowiada Rydzyk.

Ma ono powstać na działce położonej między akademikami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej a sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Działka do niedawna należała do państwa, jednak wojewoda sprzedał ją Rydzykowi z 85-procentową bonifikatą. Dzięki wspaniałomyślności wojewody, za działkę o rynkowej wartości 800 tysięcy złotych, Rydzyk zapłacił ciut ponad sto tysięcy.

Projekt umowy, przygotowany przez Ministerstwo Kultury był wielokrotnie zmieniany na korzyść Tadeusza Rydzyka. Ostatecznie doszło do tego, że nawet dyrektor muzeum ma być wybierany przy zgodzie ojca Tadeusza.

Ostatnie poprawki w dokumencie mają pochodzić z 17 maja - informuje Fakt. Wicepremier Gliński zobowiązuje się w tej umowie zapłacić fundacji z naszych podatków co najmniej 100 milionów złotych do 2020 roku. Próbowaliśmy zapytań ministerstwo, czy umowa została podpisana i czy zapisy z projektu zostały utrzymane. Niestety, do momentu zamknięcia gazety nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania.

Pojedziecie do Torunia zwiedzać nowe muzeum nowy interes ojca Rydzyka?

KOMENTARZE
(538)
gość
2 lata temu
a dla niepelnosprawnych nie ma !!!!!
Gość
2 lata temu
A Jan Paweł II mówił, żeby nie budować mu pomników... tylko kasa kasa kasa
Niki
2 lata temu
R****k to totalne zaprzeczenie Jezusa.
gość
2 lata temu
Kiedy ta dojna zmiana sie skończy!
gość
2 lata temu
Ciekawi mnie kiedy społeczeństwo przestanie tolerować tego pasożyta i w końcu powie dość.
Najnowsze komentarze (538)
gość
rok temu
nie glosowac na zascianek piernikowy i czarnego ksiecia
gość
rok temu
nie glosowac na rudych ,na tych o wygladzie aramejskim,oraz karierowiczow, którzy repetuja stanowiska samorzadowe, Polaku nie dorabiaj ich
gość
rok temu
symbol r..zmu,posag cza..skórej na kolanach przed muzeum sztuki wspolczesnej w Tor..u
gość
2 lata temu
Jesli muzeum to tylko z***w, kazd inne niepotrzebna, aj, waj.
gość
2 lata temu
A może O. Tadeusz odprawił by mszę o deszcz bo w Polsce panuje ogromna susza ,czy to w Toruniu nie widać i czuć.
gość
2 lata temu
Muzeum wszystkich dotychczasowych inwestycji za panstowe pieniadze... chyba.
gosc
2 lata temu
kawal skur........na
ira
2 lata temu
kiedy ten z******j się wreszcie nachapie. beelzebub toruński
Gosia
2 lata temu
Jezeli w tym kraju robi sie takie numery ( te 100 milionow dla czarta w sutannie ) - to ja przychylam sie do opinii p.Sienkiewicza: " kraj jak ch.j, d.pa i kamieni kupa " !!!!
FakJu
2 lata temu
Ja się pytam gdzie pieniądze dla niepełnosprawnych? Z moich podatków zgadzam się tylko na cele, które w czymś pomogą naprawdę potrzebującym, a nie tej hienie z Torunia. Niech zajmuje się biznesem ale uczciwie... Który przedsiębiorca w Polsce może liczyć na takie granty od Państwa? A kto dał uprawnienia Zgnilińskiemu na dysponowanie naszymi podatkami cele, które nic nie wnoszą do naszej codzienności, Na Hooj kolejne muzeum JPII skoro takowe powstało w warszawie, przy wyciskarce do cytryn?...
Jaro z UK
2 lata temu
Polska to zacofany kraj ja wam radze olejcie ten kraj jakos sobie poradzicie sami w zyciu Polski rzad ma w d***e obywateli tylko wydaje wasze pieniadze na swoje zachcianki a wam kaze placic coraz wiecej
gość !!!
2 lata temu
tylko mu się uśmiecha ta falszywa morda...
gość !!!
2 lata temu
Kto sie w końcu zajmie tą zlodziejską patologią. pisowscy złodzieje okradają Polaków po to by dać grube miliony glownemu hersztowi złodziei , aby się tylko podlizać czarnemu belzebubowii i i uzyskać moherowe poparcie w wyborach.
gość
2 lata temu
gliński, kiedyś będziesz siedział
zadeklarowana...
2 lata temu
jak czytam takie coś, to nie wierzę,że ludzie szumu nie robią i to jeszcze tolerują
gość
2 lata temu
Ten wieprz nieczysty - niedługo utuczy się na śmierć !!
gość
2 lata temu
czy może ktoś tego złodzieja i jego chłopaka kaczora odstrzelić..
gość
2 lata temu
trzeba obalic kult tego czlowieka bo to o pomstedo nieba wola a otyly az wstyd 40 dni postu by sie przydalo a ludzie gloduja a ten brzucha uniesc nie moze
gość
2 lata temu
Władza w ręce Rydzyka i całkowita bieda kraju i ludzi gotowa Po co pomagać innym potrzebującym chorym dzieciom starszym ludziom Władza i wszystko w ręce Rydzyka i zero kłopotu Pójdziemy od razu na dno jak już się staczamy
pobożny rydzy...
2 lata temu
Tak jemu dajcie kasę 100mln zł. a niepełnosprawnych gońcie smrodem i brudem i jeszcze nakażcie pod groźbą kary więzienia rodzić dzieci kalekie i nieuleczalnie chore po chrześcijańsku. Alleluja i do przodu!
gość
2 lata temu
Że też się Boga nie boją. Jak tu zwykły szary człowiek ze swymi drobnymi grzeszkami ma się bać, skoro tacy uważają się za wierzących i porządnych. Wstyd.
Pisuar cuchną...
2 lata temu
j*****any śmieć
bara
2 lata temu
jednym słowem draństwo i zwykła nieuczciwość miłościwie nam panujęcych
gość
2 lata temu
wkupują się w łaski przed wyborami, prawdziwi uczciwi katolicy
...
Następna strona