Kinga Rusin surowo o polskich piłkarzach: "Jak można relaksować się W MIEJSCU ŚMIERCI?"

390 reakcji
0
0
390
Podziel się

Dziennikarce nie spodobała się wycieczka polskiej reprezentacji piłki nożnej do delfinarium. "To miejsce gdzie zarabia się kasę na cierpieniach jednych z najpiękniejszych, najdelikatniejszych i najrozumniejszy ssaków na Ziemi!".

Kinga Rusin surowo o polskich piłkarzach: "Jak można relaksować się W MIEJSCU ŚMIERCI?"

Zawodnicy polskiej reprezentacji piłki nożnej w środę wylecieli na mundial do Rosji, zaś w sobotę w ramach treningu alternatywnego odwiedzili delfinarium w Soczi.

Obejrzeli tam czterdziestominutowy pokaz tresury morskich ssaków. Wizyta w Riviera Park omal nie skończyła się nieszczęśliwie dla Arkadiusza Milika, który poślizgnął się na mokrej podłodze i i runął prosto na własny nadgarstek. Na szczęście jakoś rozeszło się po kościach.

Wolny czas, który zorganizował piłkarzom trener Adam Nawałka, surowo skrytykowała Kinga Rusin. W swoim wpisie na Facebooku przypomina, że na wszystkich, którzy wiedzą, jak działają delfinaria, wizyta w nich musi podziałać przygnębiająco.

Delfiny w delfinariach najczęściej pochodzą z krwawych połowów w Taiji w Japonii oraz z Wysp Salomona, co pokazał oscarowy dokument "Zatoka delfinów" - podkreśla prezenterka, Na każdego złapanego delfina przypada co najmniej kilka innych zabitych (nawet 10 osobników), połowa nie przeżywa stresu w transporcie i "procedur adaptacyjnych", kolejne umierają w ciągu dwóch lat, wreszcie te najbardziej odporne dożywają w niewoli średnio 6 lat (na wolności ok 20 lat ).

Kinga zwraca uwagę, że wizyta polskich piłkarzy w delfinarium nie tylko mogła popsuć im humor, a to ostatnie, czego potrzebują przed ważnym meczem, to jeszcze jest fatalnym przykładem dla młodych fanów. Zdaniem prezenterki, ktoś tego bardzo nie przemyślał.

Serio? Nasi piłkarze "relaksowali" się w delfinarium? Jak można się relaksować w delfinarium wiedząc to, co cywilizowany świat wie już od dawna?! Delfinaria to miejsce powolnej śmierci, w strasznych cierpieniach jednych z najpiękniejszych, najdelikatniejszych i najrozumniejszy ssaków na Ziemi! - napisała oburzona. To miejsce gdzie na ich cierpieniu zarabia się kasę! A to wszystko dla rozrywki i "relaksu" bezrefleksyjnej gawiedzi! Jaki to przykład dla milionów młodych fanów, dla których nasi piłkarze to prawdziwi bohaterowie i wzór do naśladowania?!

Wśród komentarzy pojawiły się wprawdzie nieliczne argumenty, że wyścigi konne, w których gustuje Kinia, raczej nie należą do ulubionych rozrywek koni, jednak większość komentujących zgodziła się z jej opinią. Nawałka powinien się wytłumaczyć?

390
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(390)
Gość
2 lata temu
I ma 100% racji! Też od razu o tym pomyślałam, że g****a gawiedź będzie zachwycona. Piłkarze to prostaki i tego nie przykryją żadne markowe ubrania
gość
2 lata temu
Ma rację
Gość
2 lata temu
Takie miejsca to przeżytek.
gość
2 lata temu
akurat ma rację tutaj
gość
2 lata temu
Miejsce delfinów jest na wolności, zgadzam się z nią. Pudel weź skończ z tą wp!
Najnowsze komentarze (390)
Gość
2 lata temu
Ale torebeczki od top projektantów z cielęcej czy jagnięcej skórki noszą się dobrze, prawda Pani Kingo??? To tak jakby nosić rzeczy zrobione ze skóry niemowlaka! Chyba ze Gucci / YSL/ LV robią dla Pani torebki z ekoskóry na zamówienie...
gość
2 lata temu
Zawsze mnie wkurzały te głupie cyrki-parki "rozrywki" z tresowanymi zwierzętami. Ludzie odeszli od niewolnictwa własnego gatunku, ale inne nadal bez sensu źle traktują dla zabawy.
gość
2 lata temu
Panowie, za kilka dni gracie z Japonią. Dokopcie im za Taiji.
gość
2 lata temu
Brawo dla Kingi, że porusza ten temat. Też oglądałam ten dokument. Większość delfinów znajdujących się w delfinariach pochodzi z połowów u wybrzeży Japonii, Gdzie te je*ane mordercy mordują setki delfinów, a garstkę łapią i sprzedają do delfinariów, zarabiając na tym ogromną kasę. Niedługo delfiny będziemy oglądać tylko na archiwalnych zdjęciach. Dlaczego nikt nic z tym nie zrobi? Trzeba nałożyć jakieś sankcje na Japonię, albo zrobić im powtórkę z Hiroszimy, bo inaczej niedługo nie będzie tych cudownych i niewinnych zwierząt na tej planecie. W przeszłości te zwierzęta wielokrotnie pomagały ludziom np. kiedy w pobliżu był rekin, starały się odpędzić rekina od człowieka. A my jak im się odwdzięczamy?
gość
2 lata temu
każe miejsc gdzie wykorzystuje się zwierzęta dla rozrywki i kasy jest miejscem ichierci...całkowicie ją popieram
gość
2 lata temu
Ma racje
gość
2 lata temu
....Kinga zaprotestuj przeciw ubojowi rytualnemu, skoro tak ci leży na sercu los cierpiących zwierząt
Gość
2 lata temu
Rusin i Janda dwie j****e dewoty wara od Reprezentacji Polski
Gośćaa
2 lata temu
A jeszcze tam u ruskich, gdzie nie szanuje sie zycia ludzkiego a co dopiero zwierzaki..
Gość
2 lata temu
Jak by MS były na TVN to by inaczej mówiła
Gość
2 lata temu
Piłkarze to bezmózgi wiecnie skminiliby dlaczego nie warto odwiedzać takich miejsc.
gość
2 lata temu
racja Kinia popieram wszystkie te tresury cyrki powinni ludzie bojkotować żal tych zwierząt
gość
2 lata temu
Szkoda, że Pani Rusin nie zagłębiła się w temacie i zanim rozpoczęła cokolwiek mówić nie poznała prawdziwej natury delfinów. Wcale nie są takie słodkie i niewinne.
gość
2 lata temu
to nieekologiczne jest mieszkac z duzym domu. i w ogole w domu z ogrodem. to nieekologiczne jest jezdzic smaochodem i taksowkami. nieekologiczne jest zakladania foirmy produkujacej kosmetyki...
gość
2 lata temu
jak mozna zatruwac srodowisko jezdzac samochodem i taksowkami? jak mozna zanieczydszcza srodowisko majac firme produkujaca? jak mozna zanieczyszczac srodowisko kupujac mnosto ubran, butow, torebek itp?
gość
2 lata temu
nie mogę sie w pełni zgodzić. Czesto te delfiny są ratowane i nie mogą zostać wypuszczone na wolność i wtedy laduja w delfinarium. Nie wszystkie - jestem tego swiadoma ale czesc
gość
2 lata temu
A co z mieszkaniem w drewnianym domu po "krwawiących ranach" i "śladach zbrodni" w polskich lasach?
Gość
2 lata temu
Brawo Kinga Rusin!;;;;piłkarze to prostaki
gość
2 lata temu
A Pani Kinga daje świetny przykład tego jak dbać o środowisko bujając się Astonem Martinem DB9 z silnikiem v12 o pojemności 5,9l. Co za hipokryzja...
gość
2 lata temu
dobrze gada!
gość
2 lata temu
Co racja, to racja, ale...nie bądźmy radykalni w osądzaniu innych. Ja dowiedziałam się, że skoro oglądam Mundial to mam w d**** cierpienie zwierząt, bo przed mistrzostwami wymordowano w Rosji setki bezdomnych psów. Jako osoba wspierająca organizacje prozwierzęce poczułam się jakbym dostała w twarz... Wygląda na to, że nie ma sensu w ogóle pomagać jeśli nie przestrzega się wszystkich reguł. Tego typu rzeczy zniechęcają do podejmowania jakichkolwiek działań...
Gość
2 lata temu
Niech się jeszcze wypowie na temat jej ulubionych koników-tutaj już jej nie przeszkadza trzymanie w ciasnych boksach i na małych wybiegach. Tutaj już jest cacy, gdy wsadza na koński grzbiet swoje d****o i każe się wozić. Hipokrytka zasrana!
gość
2 lata temu
niektórzy dochodzą do rozumu z wiekiem,Rusin to nie grozi,jak sama ujeżdża konia to jest ok,hipokrytka do kwadratu
Gość
2 lata temu
Ma rację! Szkoda też, że Fifie nie przyszło na myśl skrytykować mordowanie bezdomnych psów i kotów przed mundialem. Żaden z piłkarzy o tym nie wspomnial.
...
Następna strona