Trwa ładowanie...
Przejdź na

Joanna Schmidt wydała 50 tysięcy na monitoring mediów

94
Podziel się

"Płacę tyle, ile potrzebuję" - uspokaja posłanka, która lubi sprawdzać, co media piszą o niej i o Rysiu. Wszystko w ramach obowiązującego limitu.

Joanna Schmidt wydała 50 tysięcy na monitoring mediów
bCyXjmQB

Półtora roku temu w dość kłopotliwych okolicznościach wyszedł na jaw romans przewodniczącego Nowoczesnej Ryszarda Petru z Joanną Szmidt, zajmującą wtedy stanowisko wiceprzewodniczącej partii.

Niestety, na ujawnienie łączącego ich, podobno od miesięcy, uczucia, wybrali najbardziej niefortunny z możliwych moment. Wybrali się na romantyczny urlop do Portugalii akurat gdy cała opozycja, wspierana przez obywateli marznących przed Sejmem, okupowała salę plenarną. Mieli pecha, bo jeden z pasażerów sfotografował ich razem w samolocie.

Wielką niezręcznością były także nieudolne tłumaczenia działaczy partii, jakoby wyjazd miał być niby służbowy. Co gorsza, Petru beztrosko pozwolił, by moralne konsekwencje romansu poniosła jego nowa ukochana, chociaż z nich dwojga to akurat ona była formalnie rozwiedziona.

bCyXjmQD

Na szczęście, z czasem Schmidt wybaczyła Ryszardowi, że rzucił ją na pastwę dziennikarzy i kolegów z partii. Najważniejsze, że w końcu postanowił się dla niej rozwieść.

Jak ujawnia Super Express, podczas gdy ważyły się losy związku z Ryszardem oraz politycznej przyszłości, Joanna pilnie śledziła doniesienia medialne na swój temat.

Ze sprawozdania finansowego jej biura poselskiego wynika, że na monitoring mediów przeznaczyła 30,2 tysiące złotych przez dwa miesiące w 2015 i 2016 roku.

Pieniędzmi przeznaczonymi na prowadzenie biura poseł może dysponować praktycznie dowolnie, pod warunkiem, że zostaną one przeznaczone na wydatki związane z zajmowanym stanowiskiem. Schmidt miała prawo zapłacić ile chciała na monitorowanie swojego wizerunku w mediach. Po prostu skoro wydała aż tyle, to pewnie zabrakło jej na coś innego.

bCyXjmQJ

Większość posłów woli korzystać z usługi Videosejm, ograniczającej się do upubliczniania ich wystąpień sejmowych. Jak podkreśla szef firmy, abonament jest stały i wynosi około tysiąca złotych rocznie. Ale nie obejmuje śledzenia prasowych doniesień na temat klienta ani monitoringu wizerunku, jaki kreują mu media.

Joannie zaś na tym zależało najbardziej. Z czasem zrobiła się nieco mniej nerwowa. Jak donosi tabloid, w 2017 roku na przegląd mediów wydała już tylko 20 tysięcy.

Płacę tyle, ile potrzebuję - wyjaśnia posłanka. Wszystko w ramach obowiązującego limitu.

bCyXjmQK
bCyXjmRe
KOMENTARZE
(94)
gość
2 lata temu
na szczęście ta pani i ten pan pożegnają się z nami przy najbliższych wyborach. znajdą się w politycznym nie(od)bycie
gość
2 lata temu
to juz choroba
alik
2 lata temu
Zobaczcie kto jest teraz w sejmie ... to ma byc elita ? Ci ludzie nie powinni byc w polityce ... to powinna byc elita moralna i intelektualna narodu a nie "blondynki" i jakies moralne karly. Jeden wzial kilometrowki 40 tys a nie ma prawa jazdy. Wyborcy nie powinni mowic o tym z poblazaniem ale zlikwidowac takie osoby poprzez odpowiednie glosowanie.
bCyXjmRf
Niki
2 lata temu
W milosci zycze tej parzeszczescia. W polityce zycze tej pani wiekszej wyrazistosci, bo niestety jest bezbarwna i brak jej charyzmy.
gość
2 lata temu
we łbie się jej poprzewracała, dostała za te wydatki swoją dolę
Najnowsze komentarze (94)
Gość
2 lata temu
Monitorują i trollują....teraz wiadomo skąd się biorą like pod Aśką.
gość
2 lata temu
Jej przekonywanie, ciekawe skad ona otrzymuje pieniadze za te banialuki. Rzad niemiecki zarobil na pozyczce dla Grcji okolo 2 mld euro... z procentow od rat, jakie Grecja musi teraz splacac...
gość
2 lata temu
przesrał rychu kariere polityka przez te pinde tak to dziobata uwaliła rycha ha ha ha
Gość
2 lata temu
Ladna para
gość
2 lata temu
Ryszardzie wróć do żony - może ci wybaczy.....
gość
2 lata temu
Bezczelność wydawać państwowe pieniądze na coś takiego. Chyba nikt nie będzie tak g***i żeby na nich głosować. Niech i się tam kochają - ale za swoje pieniądze.
Gość
2 lata temu
Chętnie za takie pieniądze będę robić monitoring mediów ;)
gość
2 lata temu
ZOŁZA ANTYPATYCZNA....
bCyXjmQX
gość
2 lata temu
są już w politycznym niebycie...jako para swoją ostentacją,aroganją wbudzają niechęć.....proponuje działalnośc we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ I MONITORING ...
Gość
2 lata temu
Rozklapiocha
gość
2 lata temu
nie ma to jak być przydupaską kretyna
cinkciarz sch...
2 lata temu
joanka to posranka, a nie posłanka !
gość
2 lata temu
Fajni faceci mają takie tzw. MARIOLKI bez bezbez
gość
2 lata temu
Aśka, kurde, to jest EMERGENCY!! Dokąd lecicie na wakacje? Bo Madera była super. Nie bądź żyła i zdradź destynację ;-) P.S. Tez mam kilka torebek Wittchen z Lidla.
...
Następna strona
bCyXjmRz