Sobota 30.06.2018 16:15

Poseł PiS wyłudził 69 tysięcy złotych na fałszywe prawo jazdy! Nawet nie podszedł do egzaminu

Piotr Olszówka kilometrówki oszustwa posłów

Poseł PiS wyłudził 69 tysięcy złotych na fałszywe prawo jazdy! Nawet nie podszedł do egzaminu

Parlamentarzyści w Polsce nie zarabiają zbyt wiele, porównując choćby do wynagrodzeń w Parlamencie Europejskim, jednak większość obywateli uważa, że i tak za dużo. Dlatego Jarosław Kaczyński, żeby załagodzić nastroje po ujawnieniu wysokości premii, jakie ówczesna premier Beata Szydło wypłaciła swoim ministrom, zapowiedział obniżkę wynagrodzeń wszystkim politykom.

Posłowie na razie nie przejmują się tym za bardzo, bo mają swoje sposoby, żeby nadrobić straty. Oprócz pensji przysługuje im bowiem wiele dodatków związanych z zajmowanym stanowiskiem. Podatnicy opłacają im między innymi wynajem mieszkania w stolicy, jeśli parlamentarzysta pochodzi spoza Warszawy, utrzymanie biura poselskiego oraz podróże. Co sprytniejsi chętnie to wykorzystują.

Przypomnijmy: Politycy wydali 4,1 miliona złotych na podróże. Suski i Liroy polecieli na festiwale...

Mimo to ulubioną metodą dorabiania sobie do pensji są tak zwane kilometrówki, czyli zwrot kosztów benzyny, gdy polityk deklaruje, że w podróż służbową wybiera się prywatnym samochodem.

W przeszłości zdarzały się oszustwa na tym tle. Cztery lata temu, gdy posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki wybrali się z żonami na wycieczkę do Madrytu tanimi liniami lotniczymi, też wystąpili o "kilometrówki", idąc w zaparte, że wyjazd jest służbowy, a trasę z Warszawy do Madrytu zamierzają pokonać każdy w oddzielnym samochodzie. Oszustwo mogłoby nigdy nie wyjść na jaw, gdyby żona jednego z posłów nie zaczęła się wykłócać ze stewardessą o alkohol.

W obecnej kadencji "kilometrówki" także cieszą się dużym wzięciem. Poseł PiS-u Piotr Olszówka pobrał na ten cel z kasy sejmowej, a więc z naszych podatków, 69 tysięcy złotych. Tak mu zależało na tych pieniądzach, że... wcześniej kupił sobie fałszywe prawo jazdy. Bez niego rzeczywiście byłoby mu trudno uzasadnić wniosek o zwrot kosztów benzyny, więc w sumie dobrze kombinował, niestety zamojska prokuratura wpadła na trop oszustwa.

Kilka dni temu Prokuratura Okręgowa z Zamościu zwróciła się do Marszałka Sejmu o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Piotra Olszówki. Zamierza postawić mu cztery zarzuty dotyczące uzyskania przez niego uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kategorii A, C, B+E, C+E oraz świadectwa kwalifikacji zawodowej kierowcy z naruszeniem prawa.

Jak wykazało śledztwo, poseł nigdy nie pofatygował się na szkolenie, ani nie znalazł czasu na egzamin, bo nawet do niego nie podszedł. Wolał kupić prawo jazdy od zaprzyjaźnionego inspektora w wydziale komunikacji i drogownictwa starostwa biłgorajskiego za półtora tysiąca złotych.

Następnie na fałszywe prawo jazdy wyłudził z kasy Sejmu 69 tysięcy złotych na benzynę.

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, wyraził już zgodę na cofnięcie koledze immunitetu.

fot. Facebook

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (265)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 265
Odpowiedz
20 134
zgłoś
gość 30.06.2018 16:16
Poseł czy z PiS czy z Peło czy z Peezel to tylko człowiek. Poczekajcie najpierw na wyrok sądu.
Odpowiedz
32 163
zgłoś
gość 30.06.2018 16:17
Lewactwo kradło przez ostatnie 8 lat kadencji, a tu raptem afera na 36 tysięcy. Phi
Odpowiedz
43 122
zgłoś
gość 30.06.2018 16:18
Prokuratura oskarżyła byłą posłankę PO Ligię K. o działanie na szkodę Fundacji Szkoła Społeczna, której prezeską była w latach 2001-2007. |Poslanka ukradla kilkaset tysiecy za czasow PO, Kazdego dnia wychpodza brudy z zcasow PO, JAKOS wykupiony przez niemcow pudel milczy o tym..
Odpowiedz
32 123
zgłoś
gość 30.06.2018 16:18
Napiszcie lepiej ile zarabia Tusk i ta Bieńkowska i jakie będą mieć emerytury. Wtedy ludzie się zdziwią.
Odpowiedz
280 97
zgłoś
Mimi 30.06.2018 16:19
gość: Jak PO z PSL kradli miliardy to siedzieliście cicho na pudelku
Nie wydaje mi się żeby to była prawda co piszesz.....
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 265