Trwa ładowanie...
Przejdź na

Adam Małysz obronił pracę licencjacką! "Mam zawód, ale wiem, że studia są niezwykle potrzebne" (FOTO)

279
Podziel się:

Nasz najlepszy polski skoczek w historii nie wziął przykładu z Roberta Lewandowskiego i nie napisał licencjatu o sobie.

Adam Małysz obronił pracę licencjacką! "Mam zawód, ale wiem, że studia są niezwykle potrzebne" (FOTO)

Wyższe wykształcenie wśród profesjonalnych sportowców nie jest czymś często spotykanym. Trudno myśleć o zdobywaniu stopni naukowych, kiedy całe życie, już od najmłodszych lat, podporządkowuje się treningom, co w przyszłości ma zaowocować udaną karierą i życiem w dostatku.

Oczywiście od tej reguły są wyjątki i niektórym "zaocznie" udaje się skończyć studia wyższe. Na przykład Robertowi Lewandowskiemu, który w zeszłym roku obronił w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie licenjat o tytule RL9. Droga do sławy.

Po zakończeniu kariery sportowej do szkoły postanowił wrócić Adam Małysz. 40-latek, który obecnie pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, zakończyl właśnie edukację na wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, gdzie studiował turystykę i rekreację. Małysz na piątkę obronił licencjat poświęcony jego rodzinnej Wiśle. Produkt turystyczny i jego promocja na przykładzie miasta Wisły - tak dokładnie brzmiał jej tytuł.

Ostatni raz tak się stresowałem na maturze - wyznał były skoczek w rozmowie z portalem czestochowa.wyborcza.pl. Musiałem się trochę zastanowić, ale podjąłem ryzyko. Zawsze byłem na bakier z uczelniami, nauką. Miałem motywację, żeby coś zmienić. Mam zawód: blacharz-dekarz, ale wiem, że studia są niezwykle potrzebne - dodał.

Adam, gratulujemy!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(279)
gość
6 lat temu
No i super! Zrobił to dla siebie 🙂
Gość
6 lat temu
Bardzo dobrze, niech daje przykład dzieciom, ze cały czas warto się rozwijać! A nie tylko pompować usta i wypinać tyłki w internecie.
Gość
6 lat temu
Mądry i ambitny facet.
Gość
6 lat temu
I super, warto się rozwijać
Gość
6 lat temu
Gratuluję. Przede wszystkim skromności.
Najnowsze komentarze (279)
gość
6 lat temu
no to teraz magisterskie. da radę
gość
6 lat temu
chłopie nic to ,zjedz BANANA, licencjat i tak nic nie zmieni
gość
6 lat temu
Gratulacje
gość
6 lat temu
Gratulacje Panie Adamie. Na naukę zawsze jest czas.Jest Pan człowiekiem skromnym o ustalonych wartościach. Bardzo pana szanuję i tym bardziej gratuluję, ze chce się Pan rozwijać wszechstronnie.
gość
6 lat temu
Przynajmniej na prawdziwej uczelni skończył te studia i nie pisał pracy na swój temat, jak NIEKTÓRZY. :P
gość
6 lat temu
...nasz najlepszy skoczek jest magistrem po dziennych i jest katolem hahahaha; wkurza was to k****y co?
MONA
6 lat temu
GRATULUJE MISTRZU !!!! :)
Ingenua
6 lat temu
Gratulacje :-)
gość
6 lat temu
W PRL był taki dowcip.Przychodzi aktywista partyjny do rektora i się pyta Panie rektorze to ja już na którym roku jestem.Rrektor odpowiada pan już dwa lata temu obronil prace magisterska tak samo jest a Malyszem dekarzem dyrektorem jak i z Lewandowskim.Tak wygląda edukacja w Polsce A co na to Gowin.?
gość
6 lat temu
Tylko licencjat a ja myslalam ze ma dr hab. Tak samo jak zrobil mature. niestety wszystko za pieniądze . Polski sport to kompletne dno. Z Malysza jest taki dyr., jak z koziej d**y trabka. Ciekawe jakie stanowisko po licencjacie dostanie Lewandpowski. Z jego pieniędzmi to tyt. profesorski. Nauka w Polsce spadla na dno. A co na to Gowin.?
gość
6 lat temu
nie cierpiałam Małysza.
gość
6 lat temu
pan dekarz-dyrektor obronił pracę licencjacką. też pisał o sobie jak Lewandowski. W PRL wszyscy sportowcy byli absolwentami lub studentami AWF. To żałosne i śmieszne. ciekawe jak pisał to jadł bułki i banany dla polepszenia intelektu ?
tropicielka
6 lat temu
no i brawki! Jego się nie da nie lubić:)
gość
6 lat temu
GRATULACJE!!!!
...
Następna strona