Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wałęsa napisał list do... zespołu The Rolling Stones! "Polacy potrzebują Waszego wsparcia!"

372
Podziel się:

"Jeśli będziecie w stanie powiedzieć lub zrobić cokolwiek w czasie koncertu, będzie to dla nich wiele znaczyć" - zaapelował były prezydent. Mick Jagger i spółka jutro wystąpią w Warszawie.

Wałęsa napisał list do... zespołu The Rolling Stones! "Polacy potrzebują Waszego wsparcia!"
bEJUHtCd

Napięta sytuacja dotycząca kondycji polskiego sądownictwa doprowadziła do protestów na terenie całego kraju. Krytycznie do zmian przeprowadzanych przez polityków PiS-u odniósł się też ostatnio Lech Wałęsa:

Ktokolwiek dziś występuje przeciw konstytucji, przeciw trójpodziałowi władzy, ten jest przestępcą. Oni są przestępcami - mówił do protestujących.

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 3 kwietnia, w dniu następującym po upływie trzech miesięcy od tego terminu w stan spoczynku przechodzą z mocy prawa sędziowie, którzy ukończyli 65. rok życia. Oświadczenia o woli pozostania na stanowisku nie złożyła sędzia Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, która zaznaczyła, że składanie takiego dokumentu "nie wchodzi w grę", bo jej stanowisko do tej pory gwarantowała jej Konstytucja.

bEJUHtCf

Lech Wałęsa mocno zaangażował się w obronę sądownictwa i postanowił skorzystać z okazji, że do Warszawy przyleciał zespół The Rolling Stones. Świadomy wpływu, jaki legendarni muzycy mogą mieć na tłumy fanów, wystosował do nich... list otwarty:

Wspaniały zespół znów przyjeżdża do Polski. Fani niesamowicie oczekują waszego występu. Chcemy zwrócić waszą uwagę, przypomnieć odważnych ludzi, którzy walczyli o wolność dla całego bloku wschodniego - pisze Wałęsa.

(...) Obecny reżim chce zniszczyć niezależność sądów w Polsce. W zeszłym roku przejęli Trybunał Konstytucyjny. Teraz wbrew konstytucji zwalniają sędziów Sądu Najwyższego. To nie jest wolność. Wielu Polaków walczy o wolność, ale potrzebują waszego wsparcia. Jeśli będziecie w stanie powiedzieć lub zrobić cokolwiek w czasie koncertu, będzie to dla nich wiele znaczyć - apeluje.

Spodziewacie się reakcji Micka Jaggera na słowa Wałęsy?

bEJUHtCl
bEJUHtCG
KOMENTARZE
(372)
Gość
3 lata temu
Tak rolling stonesi przywrócą mu ukochane PO żałosny dziad to co on wyprawia przekracza wszelkie granice
Gość
3 lata temu
Tonący brzytwy się chwyta...
Gość
3 lata temu
no to mamy super reklamę! dzięki Waleso... weź juz siedź cicho.
bEJUHtCH
Gość
3 lata temu
Chyba trzeba napisać do rolling stonesow list o tym kim na prawdę był bolek
Gość
3 lata temu
Dajcie mu mówić nikt tak go nie ośmieszy niż on sam
Najnowsze komentarze (372)
Gość
3 lata temu
Stary w****t
gość
3 lata temu
Jestem POlka ale nie potrzebuje takiego wsparcia !!!
Gość
3 lata temu
Większego debile nie było na tej Ziemi
gość
3 lata temu
Co za i****a !!!
osa
3 lata temu
Polacy potrzebują spokoju a nie podburzania do awantury , są zadowoleni z reform i chca spokojnie spedzac wakacje na które teraz ich stać jest a nie było bo kasa z podatków znikała w kieszeniach innych , chcą reformy sądów by móc dochodzić sprawiedliwości a sądy by pracowały sprawiedliwie a nie pokazywały sie na wiecach z politykami przegranych partii i byłymi służbami i zwolennikami komuny -- to pisanie to hańba dla was , wyborcy zadowoleni to kogo pan reprezentuje tych co wybory przegrali / oni zawsze bedą niezadowoleni taka psychologia człowieka jak przegrywa to niezadowolony i co w tm dziwnego . teraz muszą dużo i mądrze pracowac by przekonać wyborców do siebie = ot i co do roboty a nie strajnować i ośmieszać sie i kraj!!!!!!!!!!!!
gość
3 lata temu
Niech mu ktoś w końcu powie, żeby przestał pier…. głupoty !!! Rodzina tego nie widzi , co on wyprawia ? żeby na stare lata pośmiewisko z siebie robić...…..
Gość
3 lata temu
Bolek ty juz powinienes ziemie gryzsc wstydu oszczedz sprzedawczyku
gość
3 lata temu
Podczas trwającego właśnie koncertu The Rolling Stones Mick Jagger odniósł się do sprawy Sądu Najwyższego. Była to jego reakcja na list, który wystosował do niego były prezydent Lech Wałęsa. Jak informuje nasz wysłannik, wokalista po polsku powiedział: Jestem za stary by być sędzią, ale jestem młody by śpiewać – skwitował Mick Jagger.
bEJUHtCz
Pamietliwy
3 lata temu
Ale dwie wanny z chydro masarzem wypromował do spółki ze swoim spowiednikiem ks.Cebula.To był gigantyczny i nie jedyny jego sukces.
Bez szans
3 lata temu
Przecież naplucie mu w twarz,albo wygłoszenie tekstu s******l*j dziadu mija się z celem bo on jest boski i ma różne naukowe honorisy
Gość
3 lata temu
Niedobrze...Bolesław obiecał 3 miliony ludzi aby obalić PiS, później zszedł do 2 mln, ostatnio chciał już tylko 100 tys. I lipa. Nikt za nim nie idzie. Teraz chce żeby Stonsi mu to załatwili. KOMPROMITACJA PANIE WAŁĘSA!
Gość
3 lata temu
Niedobrze...Bolesław obiecał 3 miliony ludzi i obalić PiS, później zszedł do 2 mln, ostatnio chciał już tylko 100 tys. I lipa. Nikt za nim nie idzie. Teraz chce żeby Stonsi mu to załatwili. KOMPROMITACJA PANIE WAŁĘSA!
Gość
3 lata temu
Wałęsa kupa mięsa tak moi rodzice powiadali.
Gość Jerry Sz...
3 lata temu
Arszeniku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJUHtDs
bEJUHtDt
bEJUHtDu
bEJUHtDv
bEJUHtDw
bEJUHtDb