Trwa ładowanie...
Przejdź na

Mick Jagger odpowiada Wałęsie! Po polsku: "Jestem za stary, żeby być sędzią, ale na tyle młody, żeby śpiewać"

501
Podziel się:

W odpowiedzi na apel Lecha Wałęsy o zabranie głosu w obronie niezależności Sądu Najwyższego, Mick Jagger zwrócił się do fanów: "Mam nadzieję, że trochę się nauczyliście od 1967 roku".

Mick Jagger odpowiada Wałęsie! Po polsku: "Jestem za stary, żeby być sędzią, ale na tyle młody, żeby śpiewać"
bECfJPNh

W niedzielę w Warszawie odbył się koncert zespołu The Rolling Stones. Fani czekali na tę chwilę aż jedenaście lat. Koncert wywołał także emocje u byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który w liście wystosowanym do Micka Jaggera poprosił go o zajęcie stanowiska w sprawie Sądu Najwyższego, który mocą ustawy, przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość został praktycznie rozwiązany, bo sędziowie, za wyjątkiem tych, których osobiście wybierze minister sprawiedliwości, zostali przymusowo odesłani na emeryturę.

Na realizacji nowej ustawy bardzo zależy prezesowi PiS-u Jarosławowi Kaczyńskiemu, który zwierzył się dziennikarzom Onetu, że jego zdaniem prezes Sądu Najwyższego, Małgorzata Gersdorf powinna pracować na bazarze.

Chcemy zwrócić waszą uwagę, przypomnieć odważnych ludzi, którzy walczyli o wolność dla całego bloku wschodniego - napisał Wałęsa. W odpowiedzi na apel noblisty, Mick Jagger podczas koncertu zwrócił się do fanów po polsku.

bECfJPNj

Jestem za stary, żeby być sędzią, ale na tyle młody, żeby śpiewać - stwierdził wokalista, który 28 lipca będzie obchodził 75. urodziny.

Po czym, nawiazując do koncertu The Rolling Stones, który odbył się w Warszawie 51 lat temu, czyli w silnie komunistycznych czasach, dodał:

Byliśmy tu na koncercie w 1967 roku. Mam nadzieję, że trochę się od tego czasu nauczyliście.

Niestety, to nie jedyny ostatnio przypadek, gdy zagraniczni muzycy czują się zobowiązani przypomnieć Polakom, że nasz kraj podąża w innym kierunku niż większość zachodnich demokracji. Nawiązania do polityki pojawiły się także na koncercie Massive Attack na tegorocznym Open’erze oraz podczas występu Pearl Jam, którego muzycy wsparli ze sceny protest przeciwko zaostrzaniu już i tak restrykcyjnego prawa aborcyjnego.

bECfJPNp
bECfJPNK
KOMENTARZE
(501)
Gość
3 lata temu
I dobrze mu odpowiedział!
Gość
3 lata temu
Wałęsa już dawno odleciał z tej planety...
Gość
3 lata temu
I dobrze! Ten caly smieszny apel to zenda. Odejdz czlowieku na emerture bo sie tylko kompromitujesz
bECfJPNL
Gość
3 lata temu
Zrobił po prostu unik i tyle, nie będzie Bolkowi robił dobrze
Gość
3 lata temu
Jestem za stary by być sędzią... czy to nawiązanie do wieku Pani Gersdorf?
Najnowsze komentarze (501)
GOSC
3 lata temu
WALESA ---DO LAMUSA W*N
gość
3 lata temu
Jagger dał nam do zrozumienia, że jest muzykiem, a nie politykiem xD R****k powinien załapać aluzję i być księdzem, a nie wpierdzielać się do polityki xD
gość
3 lata temu
wszyscy widzą,że tyle wolności nie mieliśmy nigdy,powiem tak,mamy jej nadmiar,totalni debile cały czas to potwierdzają
gość
3 lata temu
Bolek z wiekiem dojdzie do rozumu,tyle tylko,że to będzie wieko od trumny
gość
3 lata temu
Bolek z wiekiem dojdzie do rozumu,tyle tylko,że to będzie wieko od trumny
Gość
3 lata temu
A BALBINA KACZĄ DVPE Z DRABINY WYPINA
Gość
3 lata temu
Wałęsa właśnie chcę żeby był komunizm. Ci z komunizmu teraz siedzą w sądach i nie chce odejść na emeryturę boją się o swoje stołki dlatego tak się bronia. Czas na nowych!!!
Gość
3 lata temu
Ludzie! Wy coraz tepiejsi jesteście!
bECfJPND
Gość
3 lata temu
A Kaczynski to co to znowu za profesor i poseł z tą koszarową jadaczką pewnie bubliczkami na jarmarku pod Odessą powinien pohandlować źe takie rozeznanie bazarowe posiada
gość
3 lata temu
Ludzie! Widzę , że nikt nie zrozumiał słów Jaggera! On właśnie poparł Wałęsę! Oczywiście , że chodziło o sędziów i ich wiek emerytalny! Co by to było jakbyście żyli w komunie kiedy trzeba było czytać między wierszami, wychwytywać aluzje.
Gość
3 lata temu
Chyba w tym, że zgodził się iż Wałęsa to...Stary dziad, wnuki bawić a nie jedną nogą w grobie i wciąż donosić na swój kraj!
Gość
3 lata temu
Tylko o Wałęsie i Wałęsie. To bylo wielkie wydarzenie muzyczne. Swietna zabawa. Obejrzyjcie relacje z koncertu z 67 roku. Wtedy to sie ludzie bawili!!! Szalenstwo😃😃😃😃
gość
3 lata temu
Ja p**** nic dziwnego że mamy taką sytuację w kraju jak ludzie nie potrafią już ani myśleć samodzielnie, ani czytać ze zrozumieniem. Macie problem z odczytaniem prostej aluzji Micka Jaggera, że jest za stary żeby być sędzią i myślicie że dał taką odpowiedź Wałęsie?!!! Ludzie, wy pokończyliście podstawówki? Przecież właśnie zabrał głos w naszej sprawie, i to po myśli obrońców Sądu Najwyższego i Wałęsy. I jeszcze nawiązał do czasów komuny, przypominając co się dzieje w kraju w którym jest jedna partia. Dno.
Gość
3 lata temu
Kochany dziennikarzu z pudelka nic nie zrozumiałeś . Jagger poparł Walese . Powiedział po polsku te slowa . Jest za stary aby być (w Polsce )sędzia ale jest dość młody aby( w Polsce) śpiewać . Nie jest za stary aby być sędzia w USA. Obecnie w sądzie najwyższym w USA jest kilku sędziów którzy maja ponad 80 lat . Tam ceni się doświadczonych sędziów i nie bajdurzy się ze konstytucję można zmienić ustawa , która jest aktem wyższej rangi . Proponuje się trochę douczyć i doczytać .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECfJPOw
bECfJPOx
bECfJPOy
bECfJPOz
bECfJPOA
bECfJPOf