Trwa ładowanie...
Przejdź na

TVP wyda prawie 12 MILIONÓW złotych na "lifting" "Wiadomości"

116
Podziel się:

Jacek Kurski po przehulaniu 900 milionów w zeszłym roku nadal uważa, że ma za dużo pieniędzy.

TVP wyda prawie 12 MILIONÓW złotych na "lifting" "Wiadomości"

Telewizja publiczna, odkąd nastała w niej "dobra zmiana" w postaci Jacka Kurskiego oraz pościąganych z TV Republika i medialnej szkoły ojca Rydzyka adeptów dziennikarstwa, kosztuje podatników coraz więcej. W zeszłym roku Kurski zdążył przehulać nie tylko 100 milionów złotych zostawione w kasie przez poprzedników, lecz jeszcze zadłużyć się na kolejne 180 milonów. Żeby utrzymać rzesze nowych pracowników, których zatrudnił prezes, premier Beata Szydło musiała zasilić budżet "mediów narodowych" kwotą 800 milionów.

Kolejne 860 milionów TVP otrzymała z budżetu państwa, czyli pieniędzy wszystkich podatników, na mocy nowelizacji okołobudżetowej podpisanej przez Andrzeja Dudę. Pierwsza transza w wysokości 266,5 mln zł została wypłacona w zeszłym roku. Krótko potem, w grudniu 2017 roku Kurski pochwalił się w wywiadzie, że nie tylko wydał 900 milionów z kieszeni podatników w rok, to jeszcze zamknął bilans "z minimalną stratą".

Okazuje się, że Jacek ciągle uważa, że ma za dużo pieniędzy. Jak donoszą Wirtualne Media, właśnie podpisał umowę z firmą Platige Image na nową czołówkę Wiadomości.

Ta dotychczasowa, ukazująca z lotu ptaka Kraków, Warszawę i Gdańsk została nakręcona przez poprzednią ekipę, bez zatrudniania firmy zewnętrznej, czyli po kosztach. Niestety, obecnie pracujący w TVP fachowcy nie potrafią tego zrobić, więc trzeba będzie zapłacić prawie 6 milionów złotych za kilkusekundowy spot.

Kolejne 5,88 miliona złotych weźmie firma Nafibud za wyremontowanie nowego studia w budynku TVP przy placu Powstańców w Warszawie. Mają być stamtąd nadawane Wiadomości, a także niektóre programy TVP Info.

Czyli ogółem na "lifting" Wiadomości TVP wyda blisko 12 milionów złotych. Całe szczęście, że na biednego nie trafiło...

KOMENTARZE
(116)
gość
4 lata temu
A Ja się nie zgadzam na zmianę czołówki oraz remontu studia. Pracuję i 1/3 pensji zostaje mi zabrana na ubezpieczenie i zus. To jeszcze wytrzymam ale mam odmówić sobie wyjścia na miasto ze znajomymi ponieważ Kurski ma widzimisię co do tego pożal się Boże programu informacyjnego? Nowego serialu? Tej dennej stacji? O nie. Tego już za wiele...
Gość
4 lata temu
Ktoś się za tych złodzieji powinien zabrać tak nie może być ze przyznają sobie premie po 700 tys zł!!! Tylko u nas w kraju w sejmie tak Kradną pieniądze obywateli
gość
4 lata temu
,,lifting,, niech rozpocznie od Terleckiego,
Gość
4 lata temu
To już śmierdzi machlojami na kilometr, kolejny sposób na dojenie kasy z budżetu do kolesi-firm 'liftingujących' tę propagandową tubę! Myślicie, że niezależne, nikomu nieznane firmy wygrają te przetargi?
Gość
4 lata temu
Jaki ten Kurski brzydki !
Najnowsze komentarze (116)
OSA
4 lata temu
Jaka ohydna "morda zdradziecka"!
Gość
4 lata temu
Nawet 100 milionów nie pomoże, i tak nikt tego g****a nie ogląda
Gość
4 lata temu
Pudel nie manipuluj ludźmi cwaniaku ciekawe ile ty zarabiasz kasy
gość
4 lata temu
wona Hartwich, liderka protestu rodziców dzieci niepełnosprawnych. Warszawa, Sejm, 26 kwietnia 2018Rodzice osób niepełnosprawnych okupują Sejm. Podobny protest zorganizowali cztery lata temu. PiS był wtedy w opozycji i obiecywał im pomoc. Dziś nie kryją wściekłości. – Kaczyński całował po rękach i obiecywał pomoc – mówiła w Sejmie na konferencji jedna z matek. Na rozmowy zaprosił rodziców wiceminister rodziny i polityki społecznej. Na razie brak informacji o przełomie w negocjacjach.Rodzice osób niepełnosprawnych okupują Sejm. Podobny protest zorganizowali cztery lata temu. PiS był wtedy w opozycji i obiecywał im pomoc. Dziś nie kryją wściekłości. – Kaczyński całował po rękach i obiecywał pomoc – mówiła w Sejmie na konferencji jedna z matek. Na rozmowy zaprosił rodziców wiceminister rodziny i polityki społecznej. Na razie brak informacji o przełomie w negocjacjach.
gość
4 lata temu
A ile pójdzie na nową tapetę dla Hujeckiej?
Witek.
4 lata temu
Panie Kurski zostaw te wszystkie remonty i zmiany..Ja się nie zgadzam i proszę mniej reklam więcej ciekawych filmów..Zmniejszyć dla siebie nagrody,,bo to są nasze pieniądze z abonamentu..Najlepiej zlikwidować abonament seniorom po 60 tym roku życia ponieważ nie każdego stać na zapłatę.Nie licz pan tylko słupków oglądalności tylko pomyśl człowieku o innych i też licz słupki oglądalności ciekawych filmów jak Czarna Perła..
gość
4 lata temu
ktoś to jeszcze ogląda?XD
mm
4 lata temu
Złodzieje
ja
4 lata temu
a co z abonamentem ? miał być mniejszy , może znieście go emerytom bo tylko oni płaca !i zaraz zrozumicie co nalezy poprawić !!!!!!!!!!
Gość
4 lata temu
A ja bym chciała żeby z moich podatków pieniądze były wydawane na niepełnosprawnych a nie na TVP!!!!
Haker
4 lata temu
Mam to w d...e i tak nie place abonamety i proponuje wszystkim nie placic niech sie utrzymuja z reklam
gość
4 lata temu
art. 11 i 13 UE o płatnych linkach i kontroli wrzucanych do sieci treści pod katem "lamania praw autorskich" Tak sie konczy wolność wypowiedzi, dostępu do informacji, a zaczyna dyktatura silniejszego i jedna tylko prawda, glownego nurtu. Będziemy karmieni tylko taka papka informacyjna, jaka nam sie z góry narzuci! STRAJK!
Gość
4 lata temu
Dlaczego to ścierwo chodzi po tej ziemi?
Gość
4 lata temu
Dojna zmiana bawi się. Dużo czasu im nie zostało, toteż ograbią przed wyborami skarbczyk do cna. Już mamy bilonowy dług zaciągnięty przez pis... Polska w ruinie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie