Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nowa płyta Taco Hemingwaya jest głównie o Idze Lis? Przesłuchaliśmy "Cafe Belga" i znaleźliśmy mnóstwo cytatów!

254
Podziel się:

Filip Szcześniak pokazuje romantyczną duszę i rapuje o ukochanej. Serio powinien się dziwić, że Pudelek się nim zainteresował?

Nowa płyta Taco Hemingwaya jest głównie o Idze Lis? Przesłuchaliśmy "Cafe Belga" i znaleźliśmy mnóstwo cytatów!

Taco Hemingway postanowił po raz kolejny, jak przy innych swoich wydawnictwach, wykorzystać motyw zaskoczenia i zamieścił swoją nową płytę bez wcześniejszej promocji. Cafe Belgaoczywiście od momentu ukazania się wzbudza liczne emocje, nie mniejsze niż Soma 0,5 mg wydana z Quebonafide. Przesłuchaliśmy nowe wydawnictwo i doszliśmy do wniosku, że właściwie cała płyta opiera się na dwóch wątkach: związku z Igą Lis, o którym Pudelek informował jako pierwszy oraz tym, że media i popularność uwierają Filipa. Dziwne, że nie łączy tych refleksji w jedną... W każdym razie wyciągnęliśmy dla was najbardziej soczyste kawałki z płyty dotyczącej ich miłości - już w pierwszej, tytułowej piosence słychać, co teraz najbardziej zajmuje Taco.

Siedzisz na komodzie nogi wokół moich, ą

W radiu znowu Soma gra (delicious soma)

Potem jest jeszcze lepiej: utwór Cafe Belga to narzekanie na to, że wszyscy interesują się Filipem i jego młodszą o 10 lat dziewczyną, a raper wolałby siedzieć w belgijskiej kawiarni i tam pisać swoje utwory. Taco sugeruje, że odkąd spotyka się z Igą, też został celebrytą, którego warto znać i z którym warto imprezować:

Bo nie obchodzą nas za bardzo tipy
Gdzie warto bywać i jak przeciwdziałać zmarszczkom
Vipy chcieli by się widywać z nami
Dostaje zapro na bibę od celebrytów

Którzy poznali mnie po Taconafide

W Cafe Belga padają też wieloznaczne wersy (Miękkie piersi, twarde narkotyki; Jestem bestią szarpię za kolczyki; Szeptem miękki materac bardzo skrzypi), które brzmią nam jak zawoalowany opis seksu z Igą Lis. Czy mama już słuchała najnowszej płyty przyszłego zięcia...?

Kolejny numer, który mocno traktuje o Idze, to piosenka nr 6 - Fiji. Opiera się głównie na tym, że jego dziewczyna wkurza się, gdy on nie odbiera i myśli, że jest z "ziomkami na melanżu".

Nie wiesz jak mnie wkurwia, kiedy nie odbierasz
Tak mnie irytuje, gdy nie odpisujesz
Sobie wymyśliłaś chyba, że tu melanż
Że siedzę z kolegami i cię ignoruję
To nie tak, to nie tak, to nie tak

Słychać nawet w pewnym momencie damski głos mówiący "halo". Czyżby to gościnny featuring Igi? Warto przypomnieć, że już kiedyś wystąpiła na okładce jego płyty - poprzedniego solowego projektu z 2017 roku. Wtedy nikt nie dopatrzył się, że okładkę Szprycera zdobi córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa.

W Fiji słychać jeszcze więcej nawiązań do Igi: dziewczyny, która "znowu siedzi sobie przy Wiśle" i być może "osiedli się na wyspie", co niepokoi Taco. O tym, że Iga wybiera się na studia do Londynu, również pisaliśmy na Pudelku: Studia Igi Lis będą kosztować 45 tysięcy złotych rocznie!

Ciekawy jest również wątek, w którym Filip rapuje, że leci do Igi samolotem na wakacje - opisywaliśmy ten wyjazd na Pudelku. Prawdopodobnie chodzi o wyjazd z czerwca tego roku.

Tak naprawdę to ostatni numer na płycie, 4 AM in Girona, nie pozostawia wątpliwości, o kim rapuje Taco. Referencja do Igi Lis jest oczywista, pojawia się nawet wyznanie miłości.

Nienawidzi być nazywana modelką, to nie fair, bo teraz siedzi głównie w książkach - słyszymy w anglojęzycznej piosence. Chodzi zapewne o przygotowania do międzynarodowej matury, którą Iga zdawała w tym roku. Wdzięczny jest też zwrot: Teraz jest sezon polowania na lisy i nie przestaną póki czegoś nie dostaną, ten związek sprawił, że skaczą wysoko, teraz to powiem, upewnij się że nie mamroczę: jestem w niej zakochany. Proszę bardzo: włóżcie to do swojego artykułu . OK, Taco - wkładamy! Dzięki.

Tylko się zakochałem, co na nie znaczy, że jestem głupi, zrobili z miłości karnawał (...) mnie interesuje tylko, co moja mama i siostra myślą, kłamali tylko żebyś kliknął w link – słuchamy dalej. Szkoda, że bez konkretu, chętnie byśmy zweryfikowali co trzeba... Taco, w razie czego pisz na donosy@pudelek.pl.

Zasadniczo oczywiście śmieszkujemy, ale życzymy Idze i Taco wszystkiego najlepszego i powodzenia. I samych hitów.

KOMENTARZE
(254)
gość
4 lata temu
" przecież nie masz seksapilu jak go nie ma Kinga Rusin " - Rychu Peja :D
gość
4 lata temu
Że też komuś chciało się tego słuchać i to analizować, niektórym się musi naprawdę nudzić...
gość
4 lata temu
Szanuję tylko Ernesta Hemingway'a.
Asz
4 lata temu
Zenada. Zabawa w muzykę i rap.
Gość
4 lata temu
Laska z okladki szprycera to jego ex
Najnowsze komentarze (254)
Gość
4 lata temu
Ten tacho to kto?
Gość
4 lata temu
Ludzie kim Wy się jaracie
Gość
4 lata temu
Ona jak ona. Ale Taco to straszny burak. Nie rozumiem fenomenu tego Taco i Quebeca . Przecież to jakieś wymoczki . jak mogą siebie nazywać raperami ?
gość
4 lata temu
noooo, tylko "pogratulować" Idzie takiego faceta... Co za inteligentne teksty pisze...
true
4 lata temu
Przecież to wszystko jedna wielka POZA z jego strony... tylko się tak kreuje no i zresztą każdy musi sobie obrać jakiś wizerunek... Teksty dobrze się sprzedały, więc na tym leci. Lubi bywać i niestety reprezentuje typową "Warszawkę". Iga Lis? Mówi samo za siebie.
Gość
4 lata temu
Taco jak zawsze pisze o tym co go aktualnie otacza. Chcesz wiedzieć co u Filipa to posłuchaj jego piosenek i dobrze się zastanów.
gość
4 lata temu
Jprdl... Te teksty....we łbie to chyba tylko wiatr mu hula o.O
gość
4 lata temu
Mnie nie dziwi to, jak 40-latek zakocha się w 30-latce. Nie dziwi to, że 50 latek zakocha w 35-latce. Ale co widzi prawie 30-letni facet w licealistce, to chyba tak jak śpiewa, tylko włosy, szyję, biust i nic więcej.
Gość
4 lata temu
Jaką mała lisia morda
Anna
4 lata temu
Ta Iga ma krótkie i grube nogi jak jej rodzice. I z takimi nogami do modelingu?
Gość
4 lata temu
Kolejny tępak
Gość
4 lata temu
Pudel pojechałeś pozytywnie :) polewka generalnie. Dzieciaki się bawią.
Terazniejszoś...
4 lata temu
było taco zjadło się taco jak to kiedyś ktoś pięknie opowiedział nie pokazujesz się , nie ma skandali z tobą to nie istniejesz ....
Osa35
4 lata temu
Czytam Wasze komentarze i nie wierzę! Dajcie spokój Taco i Idze, to jest ich prywatna sprawa! A swoją drogą sama mam męża 8 lat starszego, poznaliśmy się gdy miałam 20 lat, teraz mamy 2 dzieci, psa i jesteśmy MEGA rodziną. Zaczęłam słuchać Taco dzięki mojej 10 letniej córce- mówię o Somie i postanowiłam, że sprawdzę Jego twórczość i dla mnie osobiście Trójkąt wymiata, Wosk i Umowa też, ale słucham kolejnych kawałków z zaciekawieniem. Bardzo szanuję Taco jako artystę i chyba na tym to polega. A jak widać muzyka łączy pokolenia i to jest ważne. Sama uwielbiam hip hop i r&b jeszcze ten z lat 90 dlatego życzę Mu duuuużo szczęścia i cierpliwości a także miłości:) Iga to fajna dziewczyna:) Dodam jeszcze, że ja i córka chętnie poznałybyśmy Taco, ale może nam się uda wybrać kiedyś na Jego koncert... Proszę nie obrzucajcie ludzi bez powodu, życie jest zbyt krótkie:) Pozdrawiam!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie