Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nastolatek z autyzmem został zabrany na szkolny bal przez pięć koleżanek! "Był zszokowany"

160
Podziel się

16-letni Brodie Smith szedł samotnie poboczem, gdy nagle zatrzymał się przy nim samochód z grupą pięknych dziewczyn.

Nastolatek z autyzmem został zabrany na szkolny bal przez pięć koleżanek! "Był zszokowany"
bDTSQZNh

Dla dzieci i dorosłych dotkniętych autyzmem życie społeczne stanowi duże wyzwanie. Spektrum autystyczne obejmuje różne typy zaburzeń rozwoju i choć każdy przypadek jest indywidualny, osoby nim dotknięte mają problemy z komunikacją i interakcją społeczną. Z podobnym problemem zmaga się 16-letni Brodie Smith z Anglii. Chłopiec co prawda uczęszcza do szkoły w normalnym trybie, ale w grupie rówieśników był raczej izolowany, nie mówiąc o nawiązywaniu bliższych relacji z dziewczynami. Z tego powodu nie zaprosił żadnej koleżanki na tradycyjny bal, który odbywa się z okazji ukończenia szkoły średniej. Chłopak był jednak zdeterminowany, żeby wziąć udział w zabawie.

Ubrany w elegancki garnitur nastolatek wyruszył z domu w stronę hotelu Hogarts, gdzie odbywała się impreza. W pewnym momencie zatrzymał się przy nim czarny Range Rover z grupą dziewczyn z jego rocznika, które także wybierały się na bal. Nastolatki zaproponowały, żeby się do nich przyłączył. Pod szkołą cała szóstka robiła sobie zdjęcia, a Brodie wyglądał na bardzo zadowolonego, choć był nieco onieśmielony. Matka chłopca, Dianne, nie kryje radości.

Dowiedziałam się o tym dopiero kilka dni później. Poruszyło mnie to, zalałam się łzami. Brodie nigdy nie zapomni tej chwili. Powiedział mi, że nie znał zbyt dobrze tych dziewcząt, ale zatrzymały się i same poprosiły, żeby wsiadł z nimi do samochodu - opowiada kobieta. Płakałam, gdy wychodził na bal, bo żal mi było, że nie idzie z grupą przyjaciół, ale był zbyt nieśmiały, żeby zapytać któregoś z kolegów, czy mógłby z nimi pójść.

bDTSQZNj

Brodie uczęszcza do katolickiej szkoły św. Piotra w Solihull w West Midlands. Jedna z uczennic, które jechały Range Roverem to 16-letnia Lottie Byrne.

Byłyśmy podekscytowane i w świetnych nastrojach. Nagle zobaczyłyśmy Brodiego idącego samotnie w stronę hotelu. Jedna z koleżanek powiedziała: "Zabierzmy go ze sobą", a ja krzyknęłam przez okno, żeby usiadł na przednim siedzeniu. Był trochę zszokowany - wspomina nastolatka.

Dumy z córki nie kryje 48-letnia Nicky Byrne, która otrzymała mailowo wyrazy uznania za miły gest Lottie. Ludzie piszą, że wraz z koleżankami wykazała się empatią i dojrzałością.

Brodie miał zdiagnozowany nietypowy autyzm w wieku ośmiu lat. Chodził do szkoły razem z innymi, ale jego stan wpływał na komunikację i socjalizację. Nie miał wielu przyjaciół i był celem ataków rówieśników. Wracał do domu i płakał, mówiąc, że nikt go nie lubi. To było okropne - wspomina matka Brodiego.

bDTSQZNp

Z wiekiem jednak rozwój chłopca przebiega coraz lepiej, a Dianne planuje nawet wysłać go na uniwersytet. Interakcja z rówieśnikami na balu daje jej nadzieję, że Brodie będzie prowadził normalne życie. Kobieta opisuje autyzm syna jako "ukrytą niepełnosprawność", którą ludzie dostrzegają, ale nie są w stanie jej zrozumieć.

Według danych Autism Europe, autyzmem dotkniętych jest 0,6 procent populacji Unii Europejskiej, co stanowi około pięć milionów osób. Zaburzenie to cztery razy częściej występuje u chłopców. Najnowsze raporty wskazują na rosnącą w ostatnich dekadach częstość występowania autyzmu. Nie da się całkowicie wyleczyć zaburzenia, ale dzięki programom terapeutycznym można znacznie polepszyć socjalizację i mowę dziecka, a w efekcie dać mu szansę na dobre funkcjonowanie w dorosłości.

bDTSQZNq
bDTSQZNK
KOMENTARZE
(160)
gość
3 lata temu
Postawa dziewczyn godna podziwu
Gość
3 lata temu
Urocze 🙂 Fajne dziewczyny
gość
3 lata temu
No to zazdrość wśród kumpli była na bank
bDTSQZNL
Owieczka
3 lata temu
Ludzie bądźmy dla siebie mili.
Gość
3 lata temu
Cudownie
Najnowsze komentarze (160)
elle
1 tyg. temu
ja tam lubię autystycznych. przynajmniej są szczerzy.
fajnie
1 tyg. temu
miły gest, nic nie kosztuje, a pomaga.
Kocica Alicja...
2 tyg. temu
Ciekawe,czy któraś z nich ,,ruszyła mu skórą,,🌽🍑
gość
3 lata temu
Borze jak ludzko :)
Greg
3 lata temu
I takie artykuły powinieneś promować na Pudlu !!!! Mamy jedno życie więc ludzie powinni się wspierać, piękna postawa dziewczyn.
Gość
3 lata temu
Postanowiły z niego zakpić , widać że to wyrachowane stare małe.
Gość
3 lata temu
Postanowiły z niego zakpić , widać że to wyrachowane stare małe.
Gość
3 lata temu
Brawo dziewczyny.
bDTSQZND
gość
3 lata temu
dobre serca mają dziewczyny
Gość
3 lata temu
Wlasnie takie sytuacje trzeba naglasniac, zeby pokazywac, ze empatia to najlepszy rodzaj sily: w przeciwienstwie do agresjii, empatia daje sile obu stronom i upieksza rzeczywistosc!
gość
3 lata temu
W dzisiejszych czasach niepełnosprawni szczególnie psychicznie są spostrzegani jak kosmici i większość ich unika w kontakcie nawet, jeżeli chodzą z taką osobą razem do szkoły. To straszne, bo kiedyś tacy ludzie byli traktowani normalnie i nikt nie segregował ludzi na takich czy owakich. Dzisiaj dziecko ma przypisaną łatkę przez nauczycieli, psychologów i pedagogów i nikt nie chce się do takiego dziecka zbliżać. Smutne to i bardzo niepokojące.
gość
3 lata temu
super dziewczyny
Gość
3 lata temu
Good job, girls!
Gość
3 lata temu
Mądre dziewczyny
...
Następna strona
bDTSQZOf