Trwa ładowanie...
Przejdź na

Raper Bonus RPK skazany za handel narkotykami NIE PRZYZNAJE SIĘ DO WINY! "Statystyki wyrobione, awanse są, dziura w budżecie załatana!"

139
Podziel się

Oliwier R. musi oddać pół miliona złotych na cele charytatywne. Wyrok zapadł tylko na podstawie zeznań świadków.

Raper Bonus RPK skazany za handel narkotykami NIE PRZYZNAJE SIĘ DO WINY! "Statystyki wyrobione, awanse są, dziura w budżecie załatana!"
bCIcEGth

W piątek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli wydał wyrok w sprawie rapera Oliwiera R. posługującego się pseudonimem Bonus RPK. Mężczyzna, którego po raz pierwszy zatrzymano trzy lata temu, usłyszał wyrok 5,5 roku więzienia oraz pół miliona złotych kary finansowej. Bonus RPK ma oddać pieniądze na cele charytatywne, bo zdaniem sądu zarobił je na handlu marihuaną.

Proces rapera był jednym z dłuższych i głośniejszych w środowisku muzycznym. Sięgał jeszcze lat 90. i gangu Marka Cz. pseudonim Rympałek. Na ławie oskarżonych zasiadło 12 osób, jednak przebieg procesu budzi wątpliwości. Wyrok zapadł bowiem w oparciu o zeznania tzw. małych świadków koronnych, a nie dowodów w postaci bilingów rozmów czy znalezionych narkotyków.

Bonus RPK skomentował to w piątek na Instagramie, żaląc się na wymiar sprawiedliwości i sugerując, że ktoś za wszelką cenę chciał, by trafił do więzienia.

bCIcEGtj

Pięć i pół roku i pół miliona, dziękuję, bez żadnych dowodów, polskie prawo - zaczął. Statystyki wyrobione, dziura w budżecie załatana przez jednego gościa, który w obronie swojej du*y będzie pomawiał jak najwięcej osób, żeby uniknąć kary.

Teraz pomyślcie, że takich jak ja jest stu i przez jednego gościa każdy dostaje kary pieniężne. Hajs się zgadza, posada się zgadza, awanse są - mówił. Nigdy nie złapali mnie z żadnymi narkotykami, nawet ze złamanym paznokciem, bez żadnej ekspertyzy. Jak się nie ma dowodów, nawet słowa piosenki są dowodem w sprawie.

Bonusa RPK odniósł się do swojego utworu 60-tka, w którym rapuje o jednym z małych świadków koronnych ("sześćdziesiątka" od treści artykułu 60. Kodeksu Karnego). To właśnie na tę piosenkę powoływał się prokurator, który stwierdził, że utwór Bonusa zawiera dużo odniesień do rzeczywistości i stanowi zemstę na mężczyźnie, który pogrążył rapera swoimi zeznaniami.

Teraz moją ksywą wycierają sobie mor*y, że rozbili grupę, a teraz mówią o grupie, a nikt nie miał zarzutu grupy - emocjonował się raper na Instagramie, zapowiadając odwołanie się do wyroku: Każdy to przeżywa, ja mam małe dziecko, walczymy o uniewinnienie. Warto byłoby zainteresować się tematem, nagłośnić to, udostępniajcie to, bo inaczej to jest game over.

bCIcEGtp

Fani rapera już solidaryzują się z nim pod hashtagiem #MuremZaBonusem. Myślicie, że coś wskórają?

bCIcEGtq
bCIcEGtK
KOMENTARZE
(139)
gość
2 lata temu
moze dowoził kotlety.. i coś na parze.. co tam akurat znalazł w lodówce
Gość
2 lata temu
Przeciez to zwykla patola. Kiedys slyszalam kilka piosenek. Dno
Gość
2 lata temu
Taaa wszyscy zawsze są niewinni, znam wielu, którzy siedzą za niewinność.
bCIcEGtL
gość
2 lata temu
Normalnie dookoła sami niewinni, nieprawdopodobne!
Gość
2 lata temu
Niewinnie to on nie wygląda😐
Najnowsze komentarze (139)
Gość
2 lata temu
Grypsery sa zawsze niewinni i sa gitami. Takim gitem jest moj byly, ktory grypsuje mimo wyroku za znecanie sie nade mna i ciezkie pobicia mnie. To jaki z niego prawilny git ? Oni nie maja zasad, a sie na nie powoluja.
Gość
2 lata temu
Jednym słowem....... Autorytet do naśladowania. To całe Rpk to chyba znaczy :razem_ponad_kilo. No ale to z pewnością chodzi o jakieś jabłka, bądź inne owoce...
Gość
2 lata temu
#bonusZaMurem
Gość
2 lata temu
Wspaniale. To jest patologia nie do resocjalizacji
Gość
2 lata temu
Malik tez rapuje ze handluje,a w jego teledysksch występują prawdziwe gangusy no i co z tego mają go skazac za handel i grupe
rypka
2 lata temu
Ciekawe w jakim wieku poczęstuje swoje na razie małe dziecko?
chwdp
2 lata temu
#muremzabonusem
gość
2 lata temu
Taa... najlepiej czyta się komentarze gdzie ludzie nie znają sprawy, a już są pewni że jest winny bo ,,przecież wygląda jak b*****a"
bCIcEGtD
gość
2 lata temu
Ma pan dziecko cudownie a jak sprzedaje sie to g***o innym dzieciom to juz nazywa sie biznesem??
gość
2 lata temu
Nalezal do ganu rympalka ktory powstal w latach 90 tych
gość
2 lata temu
Udzial w zorganizowanej grupie przestepczej🤑
Rapson
2 lata temu
Brak słów jak Polskie prawo funkcjonuje,,sąd idzie po łatwiznę najlepiej kogoś karać bo ktoś cos powiedzial,i wskazał to ten.co jest ?my jako szare zwykle społeczeństwo tylko bedziemy sluchac komentować takie wydarzenia.A gdzie są politycy co za machloje nie odsiaduje,tam niema koronnych lub pół koronnych?Dlatego wyjechałem do innego kraju żeby normalnie żyć.Props dla Bonusa za jego muzykę,i jesteśmy z tobą twoja muza rozpoczął.glosniki.Pozdro!
Gość
2 lata temu
Poczytałem trochę komentarzy i widzę jak większość ludzi to zwierzęta bez współczucia.Takie osoby nie mają wyobraźni żeby postawić się w jego sprawie przypuszczając że mówi prawdę
Gość
2 lata temu
Czytając g
...
Następna strona
bCIcEGuf