Środa 25.07.2018 23:00

Skiba żąda od TVP MILIONA ZŁOTYCH i przeprosin! "Nie ma zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych"

Krzysztof Skiba Jacek Kurski Telewizja Polska protesty w obronie sądownictwa

Skiba żąda od TVP MILIONA ZŁOTYCH i przeprosin! "Nie ma zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych"

Aktualnie w całej Polsce trwają protesty przeciwko zmianom w sądownictwie forsowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. We wtorek przed sądem w Gdańsku zebrały się tłumy ludzi - wśród nich był także Skiba z zespołu Big Cyc, który wygłosił przemówienie.

Zwykle robię jakieś żarty, ale to jest zupełnie na serio. Otóż TVP Info, propagandowa telewizja Jacka Kurskiego, pokazując ośmieszające materiały z protestu, bezprawnie wykorzystała utwór Big Cyca. Nie ma zgody na tego typu praktyki! - grzmiał muzyk.

Skiba zapowiedział, że wyciągnie konsekwencje prawne.

Jutro się skontaktujemy z adwokatem i będziemy podawali propagandową telewizję Jacka Kurskiego do sądu - powiedział, wywołując entuzjazm tłumu.

Chodziło dokładnie o utwór Jak słodko zostać świrem, pochodzący z albumu Miłość, muzyka, mordobicie. Jego fragment puszczono w programie W tyle wizji, nawiązując w ten sposób do słów marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, który stwierdził, że Sejm ogrodzono barierkami, "żeby świry się nie dostawały i nie szkodziły".

Lider Big Cyc dotrzymał słowa i opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym domaga się przeprosin od telewizji Polskiej, a także przelania na rzecz WOŚP miliona złotych zadośćuczynienia za "straty moralne i wizerunkowe".

Oświadczenie zespołu Big Cyc w związku z bezprawnym wykorzystaniem utworu przez TVP Info: W dniu 23.07.2018 na antenie TVP Info w programie "W tyle wizji" wykorzystano bez zgody zespołu naszą piosenkę "Jak słodko zostać świrem". Piosenka została użyta jako ilustracja muzyczna do materiału wyśmiewającego uczestników protestów pod Sejmem. Było to nawiązanie do słów marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o "świrach pod sejmem". O całym zdarzeniu wykorzystania piosenki poinformowali nas oburzeni fani zespołu. Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości. Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce. Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie "W tyle wizji" i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu. Żądamy wpłaty miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS. W przypadku odmowy spełnienia naszych żądań, będziemy domagać się spełnienia tych warunków na drodze sądowej - brzmi treść oświadczenia.

Myślicie, że zespołowi uda się wygrać z telewizją Kurskiego?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (211)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 211
Odpowiedz
614 110
zgłoś
gość 25.07.2018 23:02
brawo skiba , bij moskala!
Odpowiedz
31 18
zgłoś
Gość 25.07.2018 23:02
Toz to big cyc..
Odpowiedz
12 10
zgłoś
Gość 25.07.2018 23:02
Toz to big cyc..
Odpowiedz
50 76
zgłoś
gość 25.07.2018 23:02
Sam występował w "W tyle wizji" ;)
Odpowiedz
8 21
zgłoś
Gość 25.07.2018 23:02
Toz to big cyc..
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 211