Trwa ładowanie...
Przejdź na

Skiba żąda od TVP MILIONA ZŁOTYCH i przeprosin! "Nie ma zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych"

141
Podziel się:

Muzyk jest oburzony faktem, że w telewizji Jacka Kurskiego bezprawnie wykorzystano jego utwór do ośmieszenia protestów pod Sejmem.

Skiba żąda od TVP MILIONA ZŁOTYCH i przeprosin! "Nie ma zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych"

Aktualnie w całej Polsce trwają protesty przeciwko zmianom w sądownictwie forsowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. We wtorek przed sądem w Gdańsku zebrały się tłumy ludzi - wśród nich był także Skiba z zespołu Big Cyc, który wygłosił przemówienie.

Zwykle robię jakieś żarty, ale to jest zupełnie na serio. Otóż TVP Info, propagandowa telewizja Jacka Kurskiego, pokazując ośmieszające materiały z protestu, bezprawnie wykorzystała utwór Big Cyca. Nie ma zgody na tego typu praktyki! - grzmiał muzyk.

Skiba zapowiedział, że wyciągnie konsekwencje prawne.

Jutro się skontaktujemy z adwokatem i będziemy podawali propagandową telewizję Jacka Kurskiego do sądu - powiedział, wywołując entuzjazm tłumu.

Chodziło dokładnie o utwór Jak słodko zostać świrem, pochodzący z albumu Miłość, muzyka, mordobicie. Jego fragment puszczono w programie W tyle wizji, nawiązując w ten sposób do słów marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, który stwierdził, że Sejm ogrodzono barierkami, "żeby świry się nie dostawały i nie szkodziły".

Lider Big Cyc dotrzymał słowa i opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym domaga się przeprosin od telewizji Polskiej, a także przelania na rzecz WOŚP miliona złotych zadośćuczynienia za "straty moralne i wizerunkowe".

Oświadczenie zespołu Big Cyc w związku z bezprawnym wykorzystaniem utworu przez TVP Info: W dniu 23.07.2018 na antenie TVP Info w programie "W tyle wizji" wykorzystano bez zgody zespołu naszą piosenkę "Jak słodko zostać świrem". Piosenka została użyta jako ilustracja muzyczna do materiału wyśmiewającego uczestników protestów pod Sejmem. Było to nawiązanie do słów marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o "świrach pod sejmem". O całym zdarzeniu wykorzystania piosenki poinformowali nas oburzeni fani zespołu. Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości. Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce. Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie "W tyle wizji" i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu. Żądamy wpłaty miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS. W przypadku odmowy spełnienia naszych żądań, będziemy domagać się spełnienia tych warunków na drodze sądowej - brzmi treść oświadczenia.

Myślicie, że zespołowi uda się wygrać z telewizją Kurskiego?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(141)
gość
6 lat temu
brawo skiba , bij moskala!
gość
6 lat temu
Miliona złotych na WOŚP nie dla siebie, eh te nagłówki ;)
Gość
6 lat temu
Tylko szkoda, że nie zapłacą z prywatnej kieszeni
Violet
6 lat temu
Popieram Skibe 👍
Kkk
6 lat temu
I bardzo dobrze. Wywieźć PiS na taczkach
Najnowsze komentarze (141)
Gość
6 lat temu
Brawo skiba jesteś judaszzzzzzzz kiedyś miałeś fajnie a teraz co zleeee
gość
6 lat temu
szacun
Gość
6 lat temu
Walka z wiatrakami, po reformie sądy też należą do PiS, ale nie poddawajmy się.
gość
6 lat temu
brawo panie skiba. jestesmy z panem . te przygłupy pisowskie moga panu buty lizac. nie popuszczać myśli ta banda zwyrodnailców ze im wszystko wolno. mają swojego pietrzaka niech im śpiewa do gebelsowskiej propagandy a zelnik tańczy.
gość
6 lat temu
brawo Skiba
gość
6 lat temu
Skiba - jesteś świetny. Szacunek.
gość
6 lat temu
oj skiba skiba nie gryzie sie reki ktora karmi no chyba ze tvn placi wiecej ale z nimi daleko nie pojedziesz
Gość rycho
6 lat temu
TVP już mu odpowiedziała, prawa do tego utworu kupili od Zaiks-u
Gość
6 lat temu
Skiba to chorągiewka. Sam był prowadzącym program w TVP Info " W tyle wizji,". Jakoś wtedy PiS mu nie przeszkadzało. A teraz wielce urażony. Żenada
Gośćorzygany
6 lat temu
Skiba ty cwelu
gość
6 lat temu
typowy cwaniaczek z wa-wy jeden durny przebój i teraz próbuje zbic kase
Gość
6 lat temu
Skiba, pogon sprzedawczyka.
Gość
6 lat temu
durny skiba chce kasy od tych co walcza z mafia na rzecz zyda zlodzieja i oszusta zyjacego w luksusach z ludzkiej naiwnosci
gość
6 lat temu
Kija na tego wieprza skibę
...
Następna strona