Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rzecznik TVP o pozwie Big Cyca: "Niezrozumiała i bezpodstawna reakcja. Audycja ma CHARAKTER SATYRYCZNY"

67
Podziel się

Centrum Informacji TVP podkreśla też, że Skiba "bywał odpłatnie” gościem programu "W tyle wizji", gdzie także grano jego piosenki.

Rzecznik TVP o pozwie Big Cyca: "Niezrozumiała i bezpodstawna reakcja. Audycja ma CHARAKTER SATYRYCZNY"
bDmLhiLF

Krzysztof Skiba od 30 lat współtworzy zespół Big Cyc, którego twórczość kojarzona jest raczej z zabawnymi tekstami z przymrużeniem oka komentującymi rzeczywistość. Satyryczne utwory Big Cyca nierzadko bywały tematem medialnej dyskusji, a sam Skiba nie unikał konfrontowania swoich poglądów politycznych za pomocą kolejnej twórczości. Muzyk często bywa również gościem różnych stacji telewizyjnych, w tym TVP, z którą aktualnie znajduje się w sytuacji konfliktu:

Na słowa Skiby zareagowało Centrum Informacji TVP. Jak udało się dowiedzieć Gazecie Wyborczej, przedstawiciel TVP broni się ZAiKS-em oraz... satyrycznym charakterem programu:

bDmLhiLH

Telewizja Polska oświadcza, iż wykorzystanie fragmentu piosenki „Jak słodko zostać świrem” zespołu Big Cyc nastąpiło na podstawie licencji, wynikającej z umowy generalnej zawartej pomiędzy Telewizją Polską a Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS. Zatem, wykorzystanie to nie miało charakteru bezprawnego - czytamy w oświadczeniu. (...) Wykorzystanie to miało miejsce w audycji o charakterze satyrycznym, co tym samym wyklucza jego bezprawny charakter.
Pragniemy też przypomnieć, że w przeszłości, kiedy pan Skiba bywał odpłatnie gościem programu "W tyle wizji", fragmenty piosenek zespołu Big Cyc były wielokrotnie wykorzystywane do materiałów satyrycznych emitowanych w trakcie audycji. Nie wywoływało to wówczas podobnych jak ostatnio, niezrozumiałych i bezpodstawnych reakcji zespołu.

To dopiero początek wojny muzyka z telewizją publiczną?

bDmLhiLN
bDmLhiMi
KOMENTARZE
(67)
gość
2 lata temu
tylko, ze kiedys tv nie byla pisowska
Gość
2 lata temu
Wygra lub nie ale zasygnalizował swoje poglądy i to jest ważne! Ludzie publiczni powinni mówić co myślą a nie siedzieć cicho żeby tylko sobie nie zaszkodzić!
gość
2 lata temu
cała oferta stacji równie udana i atrakcyjna jak twarz prezesa
bDmLhiMj
Gość
2 lata temu
Kurski ma charakter satyryczny ...
PanTom
2 lata temu
Był odpłatnie to mogli wykorzystać, a teraz bez jego wiedzy użyli i naruszyli prawa autorskie proste. To że raz ktoś był to nie znaczy, że można bez jego wiedzy oraz pozwolenia wszystko można brać
Najnowsze komentarze (67)
Marek
2 lata temu
Pisowcy niech sami tańczą i śpiewają 😁
Gość
2 lata temu
TVP nie miało prawa wykorzystywać piosenki Big Cyca w takim kontekście .
GośćAnna
2 lata temu
Skiba sprzedaleś się...sorry ale jesteś g***i PISor.
gość
2 lata temu
Brawo BIG CYC! Nie wolno wykorzystywać twórczości czyjejkolwiek!!!
gość
2 lata temu
Oni myślą, że są programem satyrycznym 😄 Raczej programem propagandowym, gdzie uprawia się jadobicie i szczucie 😠 Stworzyli program na podobieństwo Szkła kontaktowego, ale uprawiają chamstwo. ,,Szkło kontaktowe :", to inteligencja i finezja.
gość
2 lata temu
Mało atrakcyjny z..
gość
2 lata temu
skiba lec do giertycha to jedyny prawy i sprawiedliwy ubywatel
gość
2 lata temu
skiba ile srebnikow tvn ci zaoferowal nieudaczniku jeden wypaliles sie juz jak papieros nikt cie juz nie slucha jestes przezytkiem jak ich troje
bDmLhiMb
Gość
2 lata temu
No cuda!! PO przegralo..Tusk zwial za granice...nic dodac nic ujac
Gość
2 lata temu
Aaa, jak program satyryczny to luz...
Gość
2 lata temu
A co ty tak bronisz tego skibe myślisz ze on taki ideał ? I po co wlanczasz w to polityke /zbyt nerwowy facet jesteś
Gość
2 lata temu
A co tam jest do wykorzystania , brednie a nie teksty /przecież on nie umie śpiewać nigdy go nie lubiłam
gość
2 lata temu
Skiba dopiero teraz zorientował się że PIS to świry?
Logik
2 lata temu
Skiba to jednak jelop. Teraz to sobie zagraja z big cycem na lewackim weselu. Bo na dni miast itd to maja pewnie zakaz. Przynajmniej gdzie pis. No i tantiem z radia to raczej nie dostanie juz.
...
Następna strona
bDmLhiMD