Czwartek 26.07.2018 12:30

Rzecznik TVP o pozwie Big Cyca: "Niezrozumiała i bezpodstawna reakcja. Audycja ma CHARAKTER SATYRYCZNY"

Krzysztof Skiba Big Cyc TVP

Rzecznik TVP o pozwie Big Cyca: "Niezrozumiała i bezpodstawna reakcja. Audycja ma CHARAKTER SATYRYCZNY"Krzysztof Skiba od 30 lat współtworzy zespół Big Cyc, którego twórczość kojarzona jest raczej z zabawnymi tekstami z przymrużeniem oka komentującymi rzeczywistość. Satyryczne utwory Big Cyca nierzadko bywały tematem medialnej dyskusji, a sam Skiba nie unikał konfrontowania swoich poglądów politycznych za pomocą kolejnej twórczości. Muzyk często bywa również gościem różnych stacji telewizyjnych, w tym TVP, z którą aktualnie znajduje się w sytuacji konfliktu:

Skiba żąda od TVP MILIONA ZŁOTYCH i przeprosin! "Nie ma zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych"

Na słowa Skiby zareagowało Centrum Informacji TVP. Jak udało się dowiedzieć Gazecie Wyborczej, przedstawiciel TVP broni się ZAiKS-em oraz... satyrycznym charakterem programu:

Telewizja Polska oświadcza, iż wykorzystanie fragmentu piosenki „Jak słodko zostać świrem” zespołu Big Cyc nastąpiło na podstawie licencji, wynikającej z umowy generalnej zawartej pomiędzy Telewizją Polską a Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS. Zatem, wykorzystanie to nie miało charakteru bezprawnego - czytamy w oświadczeniu. (...) Wykorzystanie to miało miejsce w audycji o charakterze satyrycznym, co tym samym wyklucza jego bezprawny charakter.
Pragniemy też przypomnieć, że w przeszłości, kiedy pan Skiba bywał odpłatnie gościem programu "W tyle wizji", fragmenty piosenek zespołu Big Cyc były wielokrotnie wykorzystywane do materiałów satyrycznych emitowanych w trakcie audycji. Nie wywoływało to wówczas podobnych jak ostatnio, niezrozumiałych i bezpodstawnych reakcji zespołu.

To dopiero początek wojny muzyka z telewizją publiczną?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (132)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 132
Odpowiedz
249 57
zgłoś
gość 26.07.2018 12:33
tylko, ze kiedys tv nie byla pisowska
Odpowiedz
31 89
zgłoś
Zbych 26.07.2018 12:33
Nie od dziś wiadomo, że to są lizusami Po i niemieckiej telewizji TVN...
Odpowiedz
27 70
zgłoś
gość 26.07.2018 12:35
akurat tutaj mają rację - Skiba trochę poszalał. Wcześniej spoko, uśmiechy i rozmowy - a teraz nagle wielkie oburzenie. Pzt argument ZAIKSu jest bardzo mocny - każdy artysta wyraża zgodę i dostaje za to kasę, jeśli jego utwory są udostępniane
Odpowiedz
115 46
zgłoś
Gość 26.07.2018 12:37
Wygra lub nie ale zasygnalizował swoje poglądy i to jest ważne! Ludzie publiczni powinni mówić co myślą a nie siedzieć cicho żeby tylko sobie nie zaszkodzić!
Odpowiedz
139 32
zgłoś
Gość 26.07.2018 12:39
Zbych: Nie od dziś wiadomo, że to są lizusami Po i niemieckiej telewizji TVN...
To jest chore. Jaki to argument? A "polska" TVP Twoim zdaniem jest lepsza? W czym? Tak samo propaguje określoną grupę ludzi i określone poglądy. Trzeba mieć własne zdanie i kropka!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 132