Trwa ładowanie...
Przejdź na

Górniak żegna Korę na Facebooku. Zapomniała już jak mówiła że "nie jest dobrą wokalistką"? Fani nie są zachwyceni...

621
Podziel się

Komentujący wytknęli Górniak, że za życia krytykowała Korę, a teraz nagle lansuje się na jej śmierci... Wyszło słabo?

Górniak żegna Korę na Facebooku. Zapomniała już jak mówiła że "nie jest dobrą wokalistką"? Fani nie są zachwyceni...
bCzWPUad

Śmierć Kory poruszyła miliony fanów, ale także świat artystyczny, który w weekend pożegnał legendę. Wiele gwiazd wspominało swoje doświadczenia i spotkania z Korą za jej życia, podkreślając nie tylko jej dorobek artystyczny, ale także wkład w politykę czy niezwykłą osobowość.

Do tego trendu postanowiła dołączyć Edyta Górniak, która zmieściła wpis na swoim Facebooku. Niestety chyba nie przewidziała, że jednak ludzie nie mają sklerozy i pamiętają, jak Górniak wypowiadała się Oldze Jackowskiej za jej życia.

bCzWPUaf

Ja to powiem. Kora nie jest dobrą wokalistką. Nie powiedziałam nic szczególnego. Jest legendą i ma fantastyczne utwory, ale wokalistką dobrą nie jest - mówiła Edi w wywiadzie w 2014 roku, więc raptem cztery lata temu. Spadła na nią wtedy ostra krytyka, między innymi z ust Wojciecha Manna, który na antenie radiowej Trójki powiedział: Ja tu nie jestem od komentowania głupot, ale teraz chyba mogę. Pani Górniak różne rzeczy mówi, teraz dotknęła Korę i muszę powiedzieć, że Kora, gdy śpiewa, rozumie, o czym śpiewa, a Edyta Górniak nie. I to jest zasadnicza różnica.

Górniak ma też na koncie krytykę Kory jako jurorki w Must Be The Music. Tylko Muzyka. Taki oto wpis w 2014 roku mogliśmy przeczytać na jej Facebooku:

Z awsze! stanę w obronie słabszego i bezbronnego dokładnie tak, jak zrobiłam to wobec Sandry, uczestniczki Naszej edycji "The VOICE", która z pewnością nie zasłużyła na miażdżące słowa krytyki i złośliwości wypowiedziane głośno przed całą Polską, prze legendę polskiego Rocka. Swoją drogą nie zasłużyły na Jej kpinę setki uczestników programu, w którym Kora Jackowska ocenia od lat.

Zamiast podcinać skrzydła i ośmieszać, można przecież dawać wskazówki dla dalszego rozwoju młodym, przestraszonym, lecz utalentowanym ludziom, szczególnie mając tyle doświadczenia. Trzeba tylko mieć w sobie właściwe intencje

bCzWPUal

Mimo tych niewątpliwie krytycznych wypowiedzi za życia Kory, Górniak postanowiła po śmierci wokalistki zamieścic dziwny wpis w sieci, w którym niejako śmierć artystki jest pretekstem do przypomnienia o śmierci innego muzyka, z którym Edi pracowała... Podkreśliła że był "bezkonfliktowy".

Uderzyła mnie dziś ta wiadomość. [...] W tym tygodniu odszedł także wspaniale utalentowany, zawsze bezkonfliktowy i zawsze uśmiechnięty Grzesio Grzyb. Perkusista, z którym dzieliliśmy dziesiątki godzin na salach prób i w studio. Którego prace można podziwiać na moim albumie E.K.G W tym potwornie trudnym czasie przesyłam ogrom siły dla obu Rodzin i najbliższych przyjaciół. Z całego serca tulę wszystkich pogrążonych w żałobie Fanów. Kora była tak oryginalną i wyrazistą osobowością artystyczną, że właściwie nigdy nie miała na naszym muzycznym podwórku trwałej równolegle z nią konkurencji. W pewnym sensie więc była artystycznie samotna. Przez co pozostaje Jedyna. I pozostanie nieśmiertelna w sercach całej Polski...

Fani, niewątpliwie ku zaskoczeniu Górniak, nie są jednak głupi i natychmiast zaczęli jej wypominac hipokryzję w komentarzach. Mają rację?

bCzWPUam
bCzWPUan
bCzWPUao
bCzWPUaG
KOMENTARZE
(621)
Gość
2 lata temu
Ej a ktoś umie czytać ze zrozumieniem. Pożegnała artystkę. Nie napisała ze śpiewaczkę operowa z pięknym głosem tylko artystkę, za życia Kory nigdy nie wypowiadała się w tej kwestii. Ludzie tez nie myślą tylko jak tu sie uczepić. Nie dogodzisz polskiemu społeczeństwu oj nie...
Gość
2 lata temu
A co ma wspólnego jakość jej spiewu do pożegnania zmarłej?????
Gość
2 lata temu
Edycie chodzilo, że nie dysponuje skala jeśli chodzi o głos. Szanowała ja i zresztą potwierdziła to we wpisie
bCzWPUaH
gość
2 lata temu
Oj tam, już nie wywlekajcie.
Gość
2 lata temu
Kora swoimi słowami krzywdziła bardzo wielu uczestniķow programu. To że Edyta nie uznawała jej wokalu za wybitny nie oznacza, że nie może odczuwać żalu z powodu jej śmierci. Broniła uczestników często wokalnie lepszych od samej Kory.
Najnowsze komentarze (621)
gość
2 lata temu
Kora, gdy śpiewa, rozumie, o czym śpiewa, a Edyta Górniak nie
gość
2 lata temu
Pudelek nie lubi Edzi. Czymś im podpadła. Prawda jest taka: Nie trzeba mieć dobrego słuchu, żeby stwierdzić, że Kora słabo śpiewała, wręcz nie czysto ze ściśniętym gardłem, o wiele lepszą wokalistką rockową jest Doda, która w Rocku czuje się jak ryba w wodzie, natomiast sama Edyta ma ogromny talent wokalny do innej dziedziny muzyki. Nie ma co roztrząsać, osądzać... Jak się komuś dana muzyka/wokalistka nie podoba to niech jej nie słucha. A Pudel spada na psy, swoimi artykułami.
Jerzy Michala...
2 lata temu
Ten temat jest ważny, ale korzystając z okzaji, chciałem spytać o jeszcze jedną rzecz. Jak Waszym zdaniem rozwiązać problem braku miejsc parkingowych w centrum miasta?
gość
2 lata temu
Górniak lepsza i basta
gość
2 lata temu
Żenada !
gość
2 lata temu
Ale Górniak powiedziała prawdę, Kora nie była dobrą wokalistką.
Gość
2 lata temu
Tamaris nie moge pisać pa ale to poprosimy
Gość
2 lata temu
Edyta jest swietna wokalistka nawet jesli nie rozumie o czym spiewa. Kora takiego wokalu jak Edyta nie miala. Jako juror trzeba byc ludzkim.
bCzWPUaz
gość
2 lata temu
obie fenomenalne w swoich stylach
gość
2 lata temu
Edyta Górniak ma racje o wiele niż komentują z ludźmi są chórze!!!!
Gość
2 lata temu
O zmarłych nie mówi się źle
Gość
2 lata temu
Kora- piękny głos DYKCJA ,co niektórym brakuje , młodzi ,"artyści" uczcie się od Kory
gość
2 lata temu
Dal mnie to jedna i druga to debilice siebie warte. Już się zapomniało, że jednej i drugiej główne osiągnięcia to to uczestnictwo w sex skandalach, toksyczne związki, patologiczne rodziny, molestowania, .......
Gość
2 lata temu
Pudel, po co ten artykuł ? Ciągle jaczycie jad i napuszczacie jednych na drugich. Za dużo tej nienawiści w przestrzeni publicznej.
...
Następna strona
bCzWPUbb