Poniedziałek 30.07.2018 12:30

Górniak żegna Korę na Facebooku. Zapomniała już jak mówiła że "nie jest dobrą wokalistką"? Fani nie są zachwyceni...

Edyta Górniak Kora Olga Jackowska

Górniak żegna Korę na Facebooku. Zapomniała już jak mówiła że "nie jest dobrą wokalistką"? Fani nie są zachwyceni...

Śmierć Kory poruszyła miliony fanów, ale także świat artystyczny, który w weekend pożegnał legendę. Wiele gwiazd wspominało swoje doświadczenia i spotkania z Korą za jej życia, podkreślając nie tylko jej dorobek artystyczny, ale także wkład w politykę czy niezwykłą osobowość.

Przypomnijmy: Gwiazdy żegnają Korę. "Gdzieś przecież jesteś. Do zobaczenia"

Do tego trendu postanowiła dołączyć Edyta Górniak, która zmieściła wpis na swoim Facebooku. Niestety chyba nie przewidziała, że jednak ludzie nie mają sklerozy i pamiętają, jak Górniak wypowiadała się Oldze Jackowskiej za jej życia.

Ja to powiem. Kora nie jest dobrą wokalistką. Nie powiedziałam nic szczególnego. Jest legendą i ma fantastyczne utwory, ale wokalistką dobrą nie jest - mówiła Edi w wywiadzie w 2014 roku, więc raptem cztery lata temu. Spadła na nią wtedy ostra krytyka, między innymi z ust Wojciecha Manna, który na antenie radiowej Trójki powiedziałJa tu nie jestem od komentowania głupot, ale teraz chyba mogę. Pani Górniak różne rzeczy mówi, teraz dotknęła Korę i muszę powiedzieć, że Kora, gdy śpiewa, rozumie, o czym śpiewa, a Edyta Górniak nie. I to jest zasadnicza różnica.

Górniak ma też na koncie krytykę Kory jako jurorki w Must Be The Music. Tylko Muzyka. Taki oto wpis w 2014 roku mogliśmy przeczytać na jej Facebooku:

Zawsze! stanę w obronie słabszego i bezbronnego dokładnie tak, jak zrobiłam to wobec Sandry, uczestniczki Naszej edycji "The VOICE", która z pewnością nie zasłużyła na miażdżące słowa krytyki i złośliwości wypowiedziane głośno przed całą Polską, prze legendę polskiego Rocka. Swoją drogą nie zasłużyły na Jej kpinę setki uczestników programu, w którym Kora Jackowska ocenia od lat.

Zamiast podcinać skrzydła i ośmieszać, można przecież dawać wskazówki dla dalszego rozwoju młodym, przestraszonym, lecz utalentowanym ludziom, szczególnie mając tyle doświadczenia. Trzeba tylko mieć w sobie właściwe intencje

Mimo tych niewątpliwie krytycznych wypowiedzi za życia Kory, Górniak postanowiła po śmierci wokalistki zamieścic dziwny wpis w sieci, w którym niejako śmierć artystki jest pretekstem do przypomnienia o śmierci innego muzyka, z którym Edi pracowała... Podkreśliła że był "bezkonfliktowy".

Uderzyła mnie dziś ta wiadomość. [...] W tym tygodniu odszedł także wspaniale utalentowany, zawsze bezkonfliktowy i zawsze uśmiechnięty Grzesio Grzyb. Perkusista, z którym dzieliliśmy dziesiątki godzin na salach prób i w studio. Którego prace można podziwiać na moim albumie E.K.G W tym potwornie trudnym czasie przesyłam ogrom siły dla obu Rodzin i najbliższych przyjaciół. Z całego serca tulę wszystkich pogrążonych w żałobie Fanów. Kora była tak oryginalną i wyrazistą osobowością artystyczną, że właściwie nigdy nie miała na naszym muzycznym podwórku trwałej równolegle z nią konkurencji. W pewnym sensie więc była artystycznie samotna. Przez co pozostaje Jedyna. I pozostanie nieśmiertelna w sercach całej Polski...

Fani, niewątpliwie ku zaskoczeniu Górniak, nie są jednak głupi i natychmiast zaczęli jej wypominac hipokryzję w komentarzach. Mają rację?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (721)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 721
Odpowiedz
375 74
zgłoś
gość 30.07.2018 12:31
Oj tam, już nie wywlekajcie.
Odpowiedz
83 60
zgłoś
gość 30.07.2018 12:32
A ja Kory nie lubiłam.
Odpowiedz
66 72
zgłoś
Gość 30.07.2018 12:32
Ona jest głupia jak kilo gwoździ
Odpowiedz
82 35
zgłoś
Gość 30.07.2018 12:32
Górniak, Ty masz tylko świetny głos, Kora poza tym, że była świetną wokalistką to była jeszcze poetką, pisala niesamowite teksty piosenek.
Odpowiedz
57 42
zgłoś
gość 30.07.2018 12:33
Dobraaa, ile jeszcze o tej Korze ,litości.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 721