Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kora przed śmiercią napisała piosenki na nową płytę. "Miała gotowe podkłady muzyczne"

42
Podziel się:

"Najprawdopodobniej Sipowicz wyda na jakąś rocznicę kolejny tomik poezji z tymi tekstami" - przewiduje znajomy zmarłej piosenkarki.

Kora przed śmiercią napisała piosenki na nową płytę. "Miała gotowe podkłady muzyczne"

28 lipca o świcie zmarła wybitna artystka, współzałożycielka zespołu Maanam, autorka wielu ponadczasowych przebojów, które na zawsze zapisały się w historii polskiej muzyki, Kora.

Odeszła półtora miesiąca po swoich 67. urodzinach. Jeszcze zdążyła wydać huczne przyjęcie urodzinowe dla bliskich. Wydawała się pełna nadziei na wyzdrowienie. Jak wiosną tego roku zapewniała jej menedżerka, właśnie zaczęła pisać piosenki na nową płytę.

Kora czuje się na siłach, by wrócić do pracy - twierdziła w rozmowie z tabloidami Katarzyna Litwin. Planuje nagranie nowej płyty. Zaczęła już nawet pisać teksty i jesteśmy w trakcie poszukiwań producenta albumu.

Po śmierci artystki wydawało się, że w ten sposób bliscy chcieli tylko odwrócić od niej uwagę dziennikarzY. Jednak, jak donoszą osoby z otoczenia Sipowiczów, było w tym dużo prawdy. Kora w ostatnich miesiącach życia sporo tworzyła i zostawiła po sobie wiele gotowych wierszy. Część z nich miała się z czasem przekształcić w piosenki. Podobno artystka poprosiła męża, by po jej śmierci wydał je w formie książki.

Kora miała gotowe podkłady muzyczne Pawła Mykietyna, do których pisała piosenki - ujawnia informator Faktu. Nie wiadomo, czy one się kiedyś ukażą, ale niepublikowana twórczość Kory w postaci tekstów na pewno. Najprawdopodobniej Sipowicz *wyda na jakąś rocznicę kolejny tomik poezji z tymi tekstami. *

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(42)
gość
4 lata temu
mam mieszane uczucia co do wydawania pośmiertnych "dzieł". jest to dla mnie kupczenie dorobkiem artystycznym
gość
4 lata temu
Nigdy nie przepadałam za Sipowiczem, zawsze miałam wrażenie, że żeruje na Korze. A po śmierc***ewnie wywiady, książki, płyty.
gość
4 lata temu
Kocham Twoje utwory KORA :)
gość
4 lata temu
utalentowana kabieta byla
Gość
4 lata temu
O jakie to notmalne. Zawsze bliscy czy wytwornia wyda plyte, ksiazke, wiersze itp po zmarlej gwiezdzie.... niby dla fanow ale wiadomo, ze im o kase chodzi
Najnowsze komentarze (42)
adolfha
4 lata temu
kora pisała teskty. muzykę do "jej" przebojów pisał marek jackowski (jej pierwszy mąż i szef maanamu). oddajmy sprawiedliwość obojgu zmarłym.
4 lata temu
Dusysj jck y w xjfhx mkhgghhjkvjvj
Gość
4 lata temu
Jak dla mnie kora zaistniała dzięki Markowi Jackowskiemu. On potrafił pisać pod jej głos piosenki które stały się hitami.
gość
4 lata temu
Kora była piękna kobietą.
Dana
4 lata temu
Naprawdę nie mogę zrozumieć że przez tyle lat nie wykryto u Kory choroby Dlaczego nie badała się u wielu lekarzy Nawet mogłaby wyjechać za granicę A nie czekała nie wiadomo na co ! Po tylu latach trafiła na odpowiednią lekarz co już było za późno! Szkoda mi Kory !!!!!
Gość
4 lata temu
Komentujcie disco polo debile.
gość
4 lata temu
[*]
Alicja
4 lata temu
Inteligentna kobieta Mądra życiowo pięknie ja się słucha.... Kocham kocham kocham......
gość
4 lata temu
czekam na te wydania mam wszystkie jej tomiki wierszy płyty i kasety mase zdjeć z koncertów i CZEKAM na wydanie wszystkiego co napisała
Gość
4 lata temu
Niech Sipowicz zaśpiewa 😁
Gość
4 lata temu
Strasznie jej szkoda, jak każdego człowieka który przegrywa walkę z okrutna choroba nowotworowa...
gość
4 lata temu
zauważyliście, że jest tu jakaś ludzka gnida, wypisująca na sipowicza pod różnymi nickami? zazdrosna zakochana? przy korze byłaś, jesteś i będziesz nikim, pogódz się z ym, żałosna kreaturko :)
Gość
4 lata temu
Miała wielkie szczęście że poznała Jackowskiego był z nich świetny twórczy duet. Słaba była jednak zdrada Marka z tym cwanym mędrkiem Sipowiczem. Po rozstaniu z maanam tworzyła marne utwory już bez magii i powera, bo drzewo złe owoców dobrych wydawać nie może. Sama sobie wyśpiewała.
gość
4 lata temu
Kiedyś znajdzie się nowy podobny głos do Kory i to ta osoba powinna kupić prawa do tych dzieł i zaśpiewać
Oferty dla Ciebie