Roger Waters z Pink Floyd broni polskich sądów: "Uwolnijcie media, uwolnijcie sądy, KONSTYTUCJA"

414 reakcji
0
0
414
Podziel się

Podczas koncertów legendarnego muzyka na telebimach wyświetlono komunikaty, w których m.in. nazwano Jarosława Kaczyńskiego... neofaszystą.

Roger Waters z Pink Floyd broni polskich sądów: "Uwolnijcie media, uwolnijcie sądy, KONSTYTUCJA"

Od wielu miesięcy trwa w Polsce zacięta batalia o sądownictwo. Na terenie całego kraju organizowane są protesty, w których ludzie manifestują sprzeciw wobec zmian przeprowadzanych przez polityków PiS-u. Sytuacja w naszym kraju mocno niepokoi także inne państwa. Głos w sprawie zabierają też artyści, którzy na swoich koncertach oficjalnie udzielają poparcia walczącym o niezależność polskich sądów. Niedawno w trakcie koncertu The Rolling Stones w Warszawie Mick Jagger skomentował ten spór, odpowiadając być może w ten sposób na list od Lecha Wałęsy.

Jestem za stary, żeby być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać. Jak wiecie, przyjechaliśmy do Polski dawno temu, w 1967 roku. Mam nadzieję, że wciąż trzymacie się tego, czego nauczyliście się od tego czasu. Niech Was Bóg błogosławi - mówił ze sceny.

Do sytuacji politycznej w Polsce nawiązał ostatnio także zespół Massive Attack, który wystąpił na Open'erze. W trakcie koncertu na telebimach wyświetlono hasła mówiące o wolności słowa i niezawisłości sądów. Jedno z nich brzmiało: "Kaczyński abdykuje za rok".

Teraz głos zabrał także Roger Waters. Podczas jego niedzielnego koncertu w Gdańsku na telebimie wyświetlono komunikat: "Uwolnijcie media, uwolnijcie sądy, konstytucja, konstytucja, konstytucja". Zgromadzeni pod scena fani entuzjastycznie zareagowali na przekaz, a zdjęcia z koncertu natychmiast obiegły Twitter.

Wygląda na to, że zagraniczni artyści mają więcej odwagi niż krajowi - napisał na swoim profilu Jacek Nizinkiewicz z Rzeczpospolitej.

Waters odniósł się do spawy także podczas piątkowego koncertu w Krakowie.

Jest jeszcze jedna fundamentalna zasada, którą powinno się wprowadzić na świecie, ale szczególnie tutaj, w tym wspaniałym kraju, Polsce. To rozdzielność państwa i Kościoła - powiedział założyciel Pink Floyd.

Muzyk opublikował też kontrowersyjną listę polityków, będących, jego zdaniem, neofaszystami. Umieścił na niej m.in. Wladimira Putina i Donalda Trumpa, a także… Jarosława Kaczyńskiego, co wywołało mieszane reakcje komentatorów.

Uwielbiam Pink Floyd - wychowywałem się na ich muzyce. Czasami jednak lepiej, gdy muzyk nie stara się udawać, że zna się na polityce. Kurz, Kaczyński, Orban, Trump jako neo-faszyści? Można ich definiować na tysiąc sposobów, ale faszyzm nie jest słowem, którego szukał Roger Waters - napisał dziennikarz Do rzeczy, Marcin Makowski.

Zgadzacie się, że muzyk poszedł trochę za daleko?

414
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(414)
Gość
rok temu
Jak oni wszyscy znają się świetnie na polityce...
gość
rok temu
a co on niby wie na temat polityki, zwłaszcza w Naszym Kraju xDDD
gość
rok temu
Rok temu w prokremlowskich mediach wychwalał Władimira Putina. I tyle w temacie. Artyści niech się lepiej zajmą tym, co im wychodzi najlepiej.
gość
rok temu
Co Ty wiesz człowieku o Polsce i polskim prawie,pewnie Bolek pisał do Ciebie,opozycja szaleje...
gość
rok temu
O to teraz będzie temat numer jeden dla TVN. Ale im niespodziankę zrobił tym wyznaniem a może i nie niespodziankę
Najnowsze komentarze (414)
Wit121
rok temu
chcecie miec czyste powietrze, bez smogu to sie cieszcie ze paliwo drozeje przez trumpa i arabow co sie na nim odgrywaja
dziad
rok temu
to ze podniosly sie ceny paliw to nie znaczy ze nie spadna. moim zdaniem to chwilowy kryzys. byleby nie pojawily sie znowu jakies czynniki podnoszace ryzyko.
Spyta
rok temu
ceny paliwa rosna przez trumpa, ale orlen zaraz wprowadzi wszedzie ladowarki dla aut elektrycznych i bedzie mozna to olac
Krzysi
rok temu
to przez to, ze trump renegocjowal umowe ograniczającej program nuklearny republiki islamskiej podwyzszyly sie ceny paliw. nie tam przez jakies oplaty emisyjne.
Wielki
rok temu
Wiedziałam, że przemysł naftowy w Wenezueli prędzej czy później dobiegnie załamania.
Karina
rok temu
oplata emisyjna nie odbije sie na nas. to beda pokrywaly paliwowe korporacje, a nie ludzie. przeciez to nie przez to podrozalo paliwo tylko przez arabow i z***w
Jerzy Michala...
rok temu
Ten temat jest ważny, ale korzystając z okzaji, chciałem spytać o jeszcze jedną rzecz. Czy też jesteście zdania, że w kolejnej kadencji powinniśmy pilnie zbudować linie tramwajowe na takie osiedla jak Psie Pole, Maślice czy Jagodno. Ja osobiście uważam, że to powinien być absolutny priorytet władz miasta.
Gość
rok temu
👏👏👏👏👏👏👏👏 brawo!!!
Gość
rok temu
Stary, zdewociały przygłup.jego czas już dawno minął, jedzie na tzw oparach
gość
rok temu
I****a, dał się wkręcić dla paru groszy , wstyd baranie
prawda
rok temu
buraczyno cały świat wie oco chodzi tylko p******i prostaczki nie maja pojęcia
prawda
rok temu
wam tłuki pisiorskie nikt cywilizowany nie pasuje tylko debilni kibole i dysko polo żenada
gość
rok temu
wam tłuki pisiorskie nikt cywilizowany nie pasuje tylko debilni kibole i dysko polo żenada
Gość
rok temu
Niech się sobą i muzyka zajmie. Artyści kościół i psychicznie chorzy z nienawiści powinni się najmniej zajmować polityka
...
Następna strona