Trwa ładowanie...
Przejdź na

Roger Waters z Pink Floyd broni polskich sądów: "Uwolnijcie media, uwolnijcie sądy, KONSTYTUCJA"

414
Podziel się

Podczas koncertów legendarnego muzyka na telebimach wyświetlono komunikaty, w których m.in. nazwano Jarosława Kaczyńskiego... neofaszystą.

Roger Waters z Pink Floyd broni polskich sądów: "Uwolnijcie media, uwolnijcie sądy, KONSTYTUCJA"
bCXMPEJN

Od wielu miesięcy trwa w Polsce zacięta batalia o sądownictwo. Na terenie całego kraju organizowane są protesty, w których ludzie manifestują sprzeciw wobec zmian przeprowadzanych przez polityków PiS-u. Sytuacja w naszym kraju mocno niepokoi także inne państwa. Głos w sprawie zabierają też artyści, którzy na swoich koncertach oficjalnie udzielają poparcia walczącym o niezależność polskich sądów. Niedawno w trakcie koncertu The Rolling Stones w Warszawie Mick Jagger skomentował ten spór, odpowiadając być może w ten sposób na list od Lecha Wałęsy.

Jestem za stary, żeby być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać. Jak wiecie, przyjechaliśmy do Polski dawno temu, w 1967 roku. Mam nadzieję, że wciąż trzymacie się tego, czego nauczyliście się od tego czasu. Niech Was Bóg błogosławi - mówił ze sceny.

Do sytuacji politycznej w Polsce nawiązał ostatnio także zespół Massive Attack, który wystąpił na Open'erze. W trakcie koncertu na telebimach wyświetlono hasła mówiące o wolności słowa i niezawisłości sądów. Jedno z nich brzmiało: "Kaczyński abdykuje za rok".

bCXMPEJP

Teraz głos zabrał także Roger Waters. Podczas jego niedzielnego koncertu w Gdańsku na telebimie wyświetlono komunikat: "Uwolnijcie media, uwolnijcie sądy, konstytucja, konstytucja, konstytucja". Zgromadzeni pod scena fani entuzjastycznie zareagowali na przekaz, a zdjęcia z koncertu natychmiast obiegły Twitter.

Wygląda na to, że zagraniczni artyści mają więcej odwagi niż krajowi - napisał na swoim profilu Jacek Nizinkiewicz z Rzeczpospolitej.

Waters odniósł się do spawy także podczas piątkowego koncertu w Krakowie.

Jest jeszcze jedna fundamentalna zasada, którą powinno się wprowadzić na świecie, ale szczególnie tutaj, w tym wspaniałym kraju, Polsce. To rozdzielność państwa i Kościoła - powiedział założyciel Pink Floyd.

bCXMPEJV

Muzyk opublikował też kontrowersyjną listę polityków, będących, jego zdaniem, neofaszystami. Umieścił na niej m.in. Wladimira Putina i Donalda Trumpa, a także… Jarosława Kaczyńskiego, co wywołało mieszane reakcje komentatorów.

Uwielbiam Pink Floyd - wychowywałem się na ich muzyce. Czasami jednak lepiej, gdy muzyk nie stara się udawać, że zna się na polityce. Kurz, Kaczyński, Orban, Trump jako neo-faszyści? Można ich definiować na tysiąc sposobów, ale faszyzm nie jest słowem, którego szukał Roger Waters - napisał dziennikarz Do rzeczy, Marcin Makowski.

Zgadzacie się, że muzyk poszedł trochę za daleko?

bCXMPEJW
bCXMPEJX
bCXMPEKq
KOMENTARZE
(414)
Gość
2 lata temu
Jak oni wszyscy znają się świetnie na polityce...
gość
2 lata temu
a co on niby wie na temat polityki, zwłaszcza w Naszym Kraju xDDD
gość
2 lata temu
Rok temu w prokremlowskich mediach wychwalał Władimira Putina. I tyle w temacie. Artyści niech się lepiej zajmą tym, co im wychodzi najlepiej.
bCXMPEKr
gość
2 lata temu
Co Ty wiesz człowieku o Polsce i polskim prawie,pewnie Bolek pisał do Ciebie,opozycja szaleje...
gość
2 lata temu
O to teraz będzie temat numer jeden dla TVN. Ale im niespodziankę zrobił tym wyznaniem a może i nie niespodziankę
Najnowsze komentarze (414)
Wit121
2 lata temu
chcecie miec czyste powietrze, bez smogu to sie cieszcie ze paliwo drozeje przez trumpa i arabow co sie na nim odgrywaja
dziad
2 lata temu
to ze podniosly sie ceny paliw to nie znaczy ze nie spadna. moim zdaniem to chwilowy kryzys. byleby nie pojawily sie znowu jakies czynniki podnoszace ryzyko.
Spyta
2 lata temu
ceny paliwa rosna przez trumpa, ale orlen zaraz wprowadzi wszedzie ladowarki dla aut elektrycznych i bedzie mozna to olac
Krzysi
2 lata temu
to przez to, ze trump renegocjowal umowe ograniczającej program nuklearny republiki islamskiej podwyzszyly sie ceny paliw. nie tam przez jakies oplaty emisyjne.
Wielki
2 lata temu
Wiedziałam, że przemysł naftowy w Wenezueli prędzej czy później dobiegnie załamania.
Karina
2 lata temu
oplata emisyjna nie odbije sie na nas. to beda pokrywaly paliwowe korporacje, a nie ludzie. przeciez to nie przez to podrozalo paliwo tylko przez arabow i z***w
Jerzy Michala...
2 lata temu
Ten temat jest ważny, ale korzystając z okzaji, chciałem spytać o jeszcze jedną rzecz. Czy też jesteście zdania, że w kolejnej kadencji powinniśmy pilnie zbudować linie tramwajowe na takie osiedla jak Psie Pole, Maślice czy Jagodno. Ja osobiście uważam, że to powinien być absolutny priorytet władz miasta.
Gość
2 lata temu
👏👏👏👏👏👏👏👏 brawo!!!
bCXMPEKj
Gość
2 lata temu
Stary, zdewociały przygłup.jego czas już dawno minął, jedzie na tzw oparach
gość
2 lata temu
I****a, dał się wkręcić dla paru groszy , wstyd baranie
prawda
2 lata temu
buraczyno cały świat wie oco chodzi tylko p******i prostaczki nie maja pojęcia
prawda
2 lata temu
wam tłuki pisiorskie nikt cywilizowany nie pasuje tylko debilni kibole i dysko polo żenada
gość
2 lata temu
wam tłuki pisiorskie nikt cywilizowany nie pasuje tylko debilni kibole i dysko polo żenada
Gość
2 lata temu
Niech się sobą i muzyka zajmie. Artyści kościół i psychicznie chorzy z nienawiści powinni się najmniej zajmować polityka
...
Następna strona
bCXMPEKL