Trwa ładowanie...
Przejdź na

Anna Grodzka walczy z chorobą kręgosłupa! Zorganizowano publiczną zbiórkę pieniędzy na operację

2443
Podziel się:

O pomoc dla Anny zaapelował na Facebooku m.in. Robert Biedroń. Cel zrzutki to 23 tysiące złotych.

Anna Grodzka walczy z chorobą kręgosłupa! Zorganizowano publiczną zbiórkę pieniędzy na operację

Anna Grodzka zdobyła sławę jako pierwsza (i jak dotąd jedyna zdeklarowana) transseksualna posłanka w Polsce i Europie. Gdy w 2011 roku startowała w wyborach do Sejmu z listy wyborczej Ruchu Palikota, nikt nie spodziewał się, że zajmie pierwsze miejsce. Grodzka od początku budziła jednak ogromne kontrowersje i spotykała się z przejawami nietolerancji. Co jakiś czas prawicowe media próbują nawet udowodnić, że nigdy nie zmieniła płci i nadal jest mężczyzną.

Jeden z najbardziej brutalnych ataków słownych spotkał ją kilka lat temu ze strony Krystyny Pawłowicz, która stwierdziła, że Grodzka ma "twarz boksera" oraz, że "jak ktoś się nażre hormonów i sobie operacji trochę zrobi, to się nie stanie kobietą".

Z pewnością większość posłów prawicy chciałoby, aby Grodzka raz na zawsze zniknęła z życia publicznego, ale Anna ma też sporo zwolenników. Co oczywiste - zwłaszcza w środowisku LGBT. To właśnie na ich wsparcie może liczyć w trudnym czasie, takim jak ostatnio. Okazuje się bowiem, że Grodzka ma poważne problemy z kręgosłupem, który wymaga operacji. Niestety posłanki nie stać na tak drogi zabieg. W jej imieniu o pomoc finansową zaapelowała współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji Trans-Fuzja, Lalka Podobińska, która utworzyła zbiórkę na stronie Pomagam.pl. W opisie zrzutki ujawniono, że posłanka od trzech lat zmaga się z chorobą, która utrudnia jej chodzenie.

Czy jest ktoś, kto nie wie, kim jest Ania? Pierwsza posłanka z transpłciową przeszłością. Osoba zaangażowana od lat w walkę o sprawiedliwość i równe prawa dla osób dyskryminowanych: pracowników, lokatorów, kobiet, mniejszości seksualnych, osób transpłciowych. Wielokrotnie nagradzana za swoją społeczną działalność zarówno w Polsce, jak i na forum międzynarodowym. (...) Pracowita, spokojna, z wielką kulturą osobistą. Ale nie wszyscy wiedzą, że Anna Grodzka od ponad trzech lat zmaga się z poważną chorobą kręgosłupa, która utrudnia jej chodzenie, a co za tym idzie zdecydowanie ogranicza publiczną aktywność. Mimo codziennego bólu, Ania kontynuuje jednak swoją działalność społeczno-polityczną w organizacjach pozarządowych, chociaż w znacznie ograniczonym zakresie - pisze Podobińska.

Celem akcji jest zebranie 23 tysięcy złotych. Jak dotąd osiągnięto 63 procent tej kwoty.

Pomóc może operacja kręgosłupa. Taka operacja, uwzględniająca ryzyko z powodu jej wielu dodatkowych schorzeń, kosztuje. Ania z pomocą rodziny zebrała część funduszy na operację, ale to wciąż za mało. A z emerytury trudno jest uzbierać całość potrzebnej kwoty. Tymczasem problemy z chodzeniem i utrzymaniem równowagi nasilają się coraz bardziej. Potrzebna jest Wasza pomoc, choćby niewielka. Jeśli doceniamy to wszystko, co robiła do tej pory lub jeśli chcemy po prostu ulżyć jej w bólu, dorzućmy się do kosztownej operacji. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia, Ania zgodziła się na przeprowadzenie przeze mnie tej zbiórki - dodaje wiceprezeska.

Podobińska jest dobrej myśli.

W ciągu trzech godzin zebraliśmy prawie trzy i pół tysiąca złotych. Jest nadzieja. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wpłacającym - cieszy się.

Z pewnością w zbiórce pomoże też wsparcie Roberta Biedronia, który zaapelował o pomoc dla Anny na swoim Facebooku.

To super osoba i polityczka walcząca o sprawiedliwość i równe prawa dla wszystkich. Praca z nią w parlamencie była dla mnie wielką inspiracją. Teraz potrzebuje od nas wsparcia w dojściu do zdrowia! - napisał prezydent Słupska.

Myślicie, że uda się zebrać całą kwotę?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2443)
gość
6 lat temu
To jest czysta bezczelność ! Poselska pensja , dieta i ona na operację nie ma ?
gość
6 lat temu
no ciężko uwierzyć że taka osoba nie mam 23ech tysiecy zł.
Gość
6 lat temu
Nie wierze, ze taka osoba nie ma tylu pieniędzy ;)
gość
6 lat temu
Ludzie serio? To są jakieś żarty. Brawo dla Pani Grodzkiej za wyłudzanie pieniędzy od ludzi, a dla Pana Biedronia że tak potrafi manipulować ludźmi.
Gość
6 lat temu
A na operacje zmiany płc****eniążki się znalazły???
Najnowsze komentarze (2443)
Mokapusia
4 lata temu
Jak na nią to grosze . Jak jajka wycharatała w Tajlandii to na to kasa była
henry
6 lat temu
to jak ona lezala na gorze czy na dole w czasie org.
Kanciarz Bęgo...
6 lat temu
Odrażający, stary SBek Bęgowski. Po chacie śmiga w męskich łachach, w necie fujarę wywalał a teraz jeszcze ruxa frajerów na hajs! Mam nadzieję, że dziennikarze (nie pajace z Pudla) zmuszą tego obleśnego zgreda do rozliczenia każdej złotówki z tego sępiarstwa!
stereo
6 lat temu
Zawsze gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, jednak to my nim nie jesteśmy tylko eksporterzy
play
6 lat temu
To dobra mobilizacja na przesiadkę na rower, oszczędność i aktywność to lubię!
Wrocl
6 lat temu
Nie rozumiem, dlaczego środowisko jest tak pomijane pod wszystkimi względami, chrońmy środowisko i uaktywnijmy opłatę emisyjną!
myszka
6 lat temu
Elektromobilność to przyszłość, olac ceny paliw
kopter
6 lat temu
dobrze że temat opłaty emisyjnej wciąż się rozwija, dzięki temu w najbliższym czasie w końcu odetchniemy czystym powietrzem !
turbo
6 lat temu
chcecie miec czyste powietrze, bez smogu to sie cieszcie ze paliwo drozeje przez trumpa i arabow co sie na nim odgrywaja
ozi
6 lat temu
Ceny paliw zależą od notowań ropy naftowej. dlatego teraz paliwo poszlo w gore. Arabowie skacza trumpowi
myszka
6 lat temu
caly czas wszyscy narzekacie na smog. a teraz przez trumpa paliwa beda po 5 zeta
Zeglarz
6 lat temu
Nie rozumiem, dlaczego środowisko jest tak pomijane pod wszystkimi względami, chrońmy środowisko i uaktywnijmy opłatę emisyjną!
gość
6 lat temu
'Kuźwa' a kto pomoże mnie i wielu innym? Jeśli cierpi to tak samo jak inni. Przy zarobkach dosyć wysokich można było chyba coś odłożyć na 'czarną godzinę'.
PUB...
6 lat temu
po zorganizowaniu publicznej zbiórki uzbieramy na dom...
...
Następna strona