Piątek 10.08.2018 10:45

Dramat Młynarskiej! W hurtowniach zabrakło leku zapobiegającego nawrotom jej choroby! "Nagle przepadł i nie ma zamienników"

Agata Młynarska

Dramat Młynarskiej! W hurtowniach zabrakło leku zapobiegającego nawrotom jej choroby! "Nagle przepadł i nie ma zamienników"

Agata Młynarska od blisko pięciu lat ma kłopoty ze zdrowiem. Zaczęło się od zasłabnięcia jesienią 2013 roku na planie programu Świat się kręci, który wtedy prowadziła. Dla niego zrezygnowała z dyrektorskiego stanowiska w Polsacie i po latach wróciła do TVP. Zależało jej na tym, by wszystkiego dopilnować osobiście i ostatecznie skończyło się skrajnym wycieńczeniem organizmu. Postawienie właściwej diagnozy zajęło lekarzom sporo czasu. Okazało się, że prezenterka cierpi na poważne problemy gastrologiczne i musi całkowicie zmienić styl życia oraz dietę.

Zanim jednak wykryto u niej nieswoiste zapalenie jelit, sporo się wycierpiała.

Poszukiwania trwały tydzień, ale nie poznano przyczyny bólu - wspominała w Grazii. W czwartek wypisano mnie do domu, ale już następnego dnia znów zaczął mnie boleć brzuch. Wtedy trafiłam do innego szpitala i zostałam tam trzy tygodnie. Wszystko wskazywało na to, że to jest nieswoiste zapalenie jelit, ale pani profesor chciała zrobić jeszcze inne badania. Okazało się, że trzeba zrobić operację pęcherzyka żółciowego, a zaraz po niej kolejną, poszerzania dróg żółciowych. Spędziłam w szpitalu 25 dni. Wtedy mój tata [Wojciech Młynarski] zaczął mieć problemy z sercem. Ilość stresów była tak duża, że wylądowaliśmy w tym samym szpitalu.Tata na kardiologii, ja na gastrologii. 

Niestety, w lipcu tego roku nastąpił gwałtowny nawrót choroby i Młynarska ze strasznymi bólami znów wylądowała w szpitalu. Kiedy lekarzom udało się postawić ją na nogi, okazało się, że w aptekach zabrakło leku, który jej przepisali.

Po odkryciu, że w hurtowniach też go nie ma, prezenterka wpadła w panikę i zamieściła w Internecie dramatyczny apel o pomoc:

Lek, bez którego my, chorzy na nieswoiste zapalenia jelit, w stanach ostrych, nie możemy funkcjonować, nie możemy też przerwać kuracji, bo jest to steryd.Niestety NIE MA go w aptekach i w hurtowni. Nagle przepadł, nie ma zamienników. Szukam go od kilku dni. W aptekach dostaję informację, że lek "wcięło" nie ma i już. Trzeba czekać... Czy macie może pomysł jak go zdobyć? Może znacie zaprzyjaźnione apteki, które mogą go jeszcze mieć przez przypadek??? Będę wdzięczna za pomoc. Wstrzymam się od stosownego komentarza na ten temat bo słowa, które cisną się na usta zaprowadziły by mnie pod sąd.  No halo! Hej Wy tam na stołkach wysoko!!! Zróbcie z tym coś! Zajmijcie się tym co ważne!

Internauci natychmiast ruszyli z radami, skąd zdobyć lek i adresami aptek, gdzie jeszcze został w magazynie. W międzyczasie Młynarska ustaliła, że Entocort padł przypadkową ofiarą walki polskiego Głównego Inspektoratu Farmacji z nielegalnym wywozem leków za granicę. Na razie Młynarskiej i tysiącom chorych na nieswoiste zapalenie jelit pozostaje zamawianie przez Internet lub podróżowanie po kraju w poszukiwaniu apteki z zapasem niezbędnego im leku.

Dziennikarka była poruszona ofiarnością internautów i podziękowała im na Instagramie.

Wpisy pod postem pokazały rozmiar problemu, z którego warto zdać sobie sprawę. Nagłaśnianie go może choć trochę pomoże! - napisała.

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (243)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 243
Odpowiedz
290 24
zgłoś
gość 10.08.2018 10:46
Witamy w świecie SZARAKÓW
Odpowiedz
106 15
zgłoś
gość 10.08.2018 10:46
Tak wygląda życie w Polsce...
Odpowiedz
48 9
zgłoś
Gość 10.08.2018 10:47
Bo to Polska właśnie
Odpowiedz
304 19
zgłoś
Gość 10.08.2018 10:47
Żeby leku w aptece w 21 wieku nie było .... ludzie Toz to Bangladesz
Odpowiedz
57 17
zgłoś
gość 10.08.2018 10:48
co za bzdura, ktoś sprawdził i ten lek podobno jest w wielu aptekach
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 243