Czwartek 09.08.2018 21:30

Księża POKŁÓCILI SIĘ o pogrzeb Kory: "Zamilknij klecho"

Kora Olga Jackowska Kora nie żyje Olga Jackowska nie żyje Manaam pogrzeb Kory

Księża POKŁÓCILI SIĘ o pogrzeb Kory: "Zamilknij klecho"

Mimo że od śmierci Kory minęło już prawie dwa tygodnie, wciąż trudno uwierzyć w odejście jednej z największych gwiazd polskiej muzyki. Liderka zespołu Manaam przez lata walczyła z nowotworem jajników. Umarła w wieku 67 lat. 8 sierpnia na warszawskich Powązkach zebrała się rodzina i znajomi artystki oraz całe tłumy warszawiaków, którzy oddali piosenkarce ostatni hołd.

Zobacz: Pogrzeb Kory. Tak pożegnali ją rodzina i przyjaciele (ZDJĘCIA)

Jako że Jackowska miała dużą awersją do Kościoła i księży, pogrzeb gwiazdy nie miał charakteru religijnego. Olga nie raz podkreślała, że w młodości spotkała się z molestowaniem seksualnym ze strony duchownego, które pozostawiło na jej psychice trwały uraz. Organizatorzy pogrzebu uszanowali poglądy artystki, puszczając w trakcie uroczystości utwory Maanamu i pozwalając Organkowi, by zaśpiewał na cmentarzu swój utwór Czarna Madonna, w teledysku którego Olga Sipowicz wystąpiła.

Okazuje się, że forma pogrzebu Kory nie przypadła do gustu reprezentantowi kościoła, księdzu Sławomirowi Markowi z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach.

Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec - napisał na Twitterze.

Na wpis księdza szybko odpowiedział ksiądz Wojciech Lemański, przypominając Sławomirowi traumatyczne doświadczenie z przeszłości Jackowskiej.

Zamilknij klecho - odpowiedział Lemański. Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza. Nie martw się, była i msza w intencji zmarłej i Salve Regina. Gdybyś miał w sobie odrobinę miłosierdzia - sam byś taką mszę odprawił. A gdybyś miał w głowie choć kilka kropel oleju - milczałbyś w takiej chwili.

Do dyskusji włączył się też Jezuita Grzegorz Kramer, który zarzucił księdzu Sławomirowi "chamskie zachowanie".

Najpierw księża mówią: Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinno być katolickiego pogrzebu - skomentował Kramer. Teraz, kiedy on rzeczywiście nie był katolicki, mówi ksiądz: "Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec". Czy my naprawdę nigdy nie zrozumiemy, że takim chamskim zachowaniem nikogo do Chrystusa i Kościoła nie przyciągniemy?.

Który z nich miał waszym zdaniem rację?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (458)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 458
Odpowiedz
719 83
zgłoś
Gość 09.08.2018 21:39
Ksieza sie do wszystkiego wtracaja a powiedz takiemy cos,to wielka obraza.
Odpowiedz
77 188
zgłoś
Gość 09.08.2018 21:40
Boże... zrobili z jej pogrzebu jakieś jaja To jakaś masakra
Odpowiedz
65 42
zgłoś
Gość 09.08.2018 21:41
Ale gorunc.Wam tez tak goraca?!Jak tu sie schlodzic w taki upal?.
Odpowiedz
950 210
zgłoś
Gość 09.08.2018 21:41
Ludzie przestancie utrzymywac te koscielna sekte!!! Przestancie chodzic do kosciola!! Modlic sie mozemy w domu do Boga. Ja tez w niego wierze ale nigdy orzenigdy nie bede utrzymywac tej sekty.
Odpowiedz
202 80
zgłoś
Gość 09.08.2018 21:41
Świat bez religii byłby piękniejszy
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 458