Piątek 10.08.2018 11:15

Kraśko dostał nowy program. "Przez prawie miesiąc będą żyli JAK UCHODŹCY I Z UCHODŹCAMI"

Piotr Kraśko Wracajcie skąd przyszliście Kraśko nowy program

Kraśko dostał nowy program. "Przez prawie miesiąc będą żyli JAK UCHODŹCY I Z UCHODŹCAMI"

W kwietniu minęły dwa lata, od kiedy Piotr Kraśko przeszedł z TVP do TVN. Trzeba przyznać, że nieźle się tam odnalazł, zamieniając prowadzenie Wiadomości na tête-à-tête w Dzień Dobry TVN, w którym towarzyszy mu wieloletnia przyjaciółka, Kingą Rusin. Dziennikarz zachwyca się TVN-em, ale wypowiadając się na imprezach, nie zapomina podkreślać, w czym naprawdę spełnia się dziennikarsko: Poruszony Kraśko: "Wojna to straszne, poszarpane ciało"

Piotr, który przez lata był korespondentem TVP, poznał trudy pracy dziennikarskiej relacjonując konflikty między innymi w Iraku czy Afryce. Pracował także z rejonu azjatyckiego tsunami oraz z Watykanu w momencie śmierci Jana Pawła II. Wygląda na to, że TVN w końcu pozwolił mu realizować się poza śniadaniówką, bo Kraśko dostał nowy program.

Wracajcie, skąd przyszliście ma być czymś na pograniczu dokumentu i show, w którym dziennikarz i szóstka innych Polaków pojadą tropem uchodźców.

Udadzą się w drogę na Bliski Wschód. Przez Niemcy, Austrię, Węgry i Serbię dotrą do Grecji. I dalej w stronę Libanu, aż do Kurdystanu. Będzie to jedna z najtrudniejszych wypraw w ich życiu. Przez prawie miesiąc będą żyli jak uchodźcy i z uchodźcami - czytamy w oficjalnym opisie nowej pozycji. Pozbawieni portfeli, telefonów i paszportów trafią do obozu dla uchodźców, znajdą się na łodzi z przemytnikami, będą mieli także okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda życie w miejscu, gdzie panuje destabilizacja.

Program ma być rzekomo pozbawiony taniej sensacji i ma skupić się na pokazaniu problemu migracji. Niestety, pojawiają się głosy, które wątpią w dobre intencje produkcji.

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej nie zgodziła się na udział w programie ze względu na ochronę godności i danych osobowych uchodźców - oznajmił na Twitterze Wojciech Wilk z PCPM. Nasz udział łamałby także umowę pomiędzy UNHCR a PCPM o współpracy partnerskiej i ochronie danych osobowych uchodźców, których dobro jest ważniejsze niż program TV.

Niektórzy piszą wprost o "celebrytach bawiących się w uchodźców", którzy nie wybrali trudnych warunków życia z własnej woli, ale zostali ofiarami konfliktów zbrojnych.

Dodajmy, że program jest kalką formatu, który zrealizowano między innymi w Szwecji, Holandii i Australii.

Jak sądzicie, producentom polskiej wersji faktycznie uda się uniknąć kontrowersji?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (313)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 313
Odpowiedz
71 9
zgłoś
gość 10.08.2018 11:15
czosnkowa brać
Odpowiedz
29 81
zgłoś
gość 10.08.2018 11:16
Kobiety! Zwracam sie do Was z apelem. Robcie lody swoim facetom! Jeżeli tego nie bedziecie robily to inne to zrobią ale wtedy będzie juz za pózno!
Odpowiedz
38 12
zgłoś
gość 10.08.2018 11:16
Były partner Edzi:)
Odpowiedz
436 40
zgłoś
Gość 10.08.2018 11:16
Przeciez oni maja telefony. I kase tez jakas maja bo za "przybycie" trzeba zaplacic
Odpowiedz
20 90
zgłoś
Gość 10.08.2018 11:17
bardzo go lubie, jest facetem z klasa i dobrym dziennikarzem
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 313