Trwa ładowanie...
Przejdź na

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce: Polska wywalczyła 7 ZŁOTYCH MEDALI!

155
Podziel się

Przed ostatnią konkurencją zajmowaliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Ostatecznie uplasowaliśmy się na drugiej pozycji z dorobkiem dwunastu medali.

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce: Polska wywalczyła 7 ZŁOTYCH MEDALI!
bErEXpXF

Osoby, które na co dzień nie interesują się za bardzo sportem i stykają się z nim tylko, kiedy media podtykają im piłkarzy pod nosy, mogą mieć wrażenie, że pod tym względem nie dzieje się u nas najlepiej. Tymczasem wystarczy obejrzeć jeden turniej w mniej popularnej dyscyplinie, by przekonać się, że wielu polskich sportowców odnosi sukcesy, których w wydaniu "kopaczy" raczej nieprędko się doczekamy.

Polska stanowi europejską potęgę w lekkoatletyce - nasi reprezentanci regularnie zdobywają medale na każdych mistrzostwach. Za sukces uznać należy również Mistrzostwa Europy w Berlinie, które właśnie dobiegły końca. Najjaśniejszą postacią kadry okazałaby się być Justyna Święty-Ersetić, która w sobotę wywalczyła dwa złote medale w ciągu 90 minut.

bErEXpXH

W niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęła niezawodona Anita Włodarczyk, a brąz w tej konkurencji (rzucie młotem) przypadł Joannie Fiodorow. Srebro na dystansie 1500 zdobyła Sofia Ennaoui. Tym samym mistrzostwa kończymy z dorobkiem dwunastu medali, w tym siedmioma złotymi. Poza wymienionymi wyżej reprezentantami, na podium stawali również: Adam Kszczot (bieg na 800 m), sztafeta pań 4x400 metrów, Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Wojciech Nowicki (rzut młotem) oraz Paulina Guba (pchnięcie kulą) - wszyscy wywalczyli złoto.

Srebro wywalczyli Paweł Fajdek (rzut młotem), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), oraz Marcin Lewandowski (bieg na 1500m). Przed ostatnią konkurencją mistrzostw zajmowaliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Ostatecznie, dzięki pierwszemu miejscu w sztafecie 4x100 mężczyzn, wygrali Brytyjczycy, a nam przypadło drugie miejsce w tabeli.

Takie sukcesy Polaków warto celebrować. Myślicie, że przedstawiciele innych dyscyplin kiedykolwiek doczekają się tyle uwagi i uwielbienia kibiców co piłkarze?

bErEXpXN
bErEXpXO
bErEXpXP
bErEXpYi
KOMENTARZE
(155)
gość
3 lata temu
I to są prawdziwe sukcesy a nie piłkarze i ich waginy i z milionami na koncie za lans w tłumie na boisku
magda
3 lata temu
gratulacje, to prawdziwi sportowcy, choc nie tak dobrze zarabiajacy jak piłkarze, a szkoda...
Gość
3 lata temu
Ogromne gratulacje
bErEXpYj
Gość
3 lata temu
Jesteśmy dumni!!!!
Gość
3 lata temu
BRAWO! POTĘGA!
Najnowsze komentarze (155)
Dumna Polka
3 lata temu
Brawo! Jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy za ciężką prace, poświęcenie i sukcesy, które przynoszą chlubę naszej ojczyźnie! Życzymy wszystkiego najlepszego!
gość
3 lata temu
Wspaniali!
Lekkoatleci
3 lata temu
Nasza chluba narodowa.
Gość
3 lata temu
Proszę o poprawienie nazwiska Justyny! To jest Justyna Święty - ErsetiCCC! Bez Ć!!!!
gość
3 lata temu
Ogromna radość i satysfakcja. Szkoda, że w przypadku lekkoatletyki, poziom zawodników nie ma przełożenia na zarobki.
Gość
3 lata temu
Co wy, megalomani, opowiafacie? W klasyfikacji generalnej polska zajela dopiero siodme miejsce!!!!!!
gość
3 lata temu
więcej zdjęć!
Gość
3 lata temu
Piłkarze powinni brać przykład
bErEXpYb
gość
3 lata temu
i to sa prawdziwe gwiazdy sportu, skromni i utalentowani...i ogromnie niedofinansowani ...to jest bardzo przykre, że lewandowskiego zna każdy i każdy się podnieca jakimiś beznadziejnymi mistrzostwami w kopaniu kawałka skóry po trawniku, a gdy na scenę wchodzą prawdziwi sportowcy to połowa Polaków nie wie co to i po co to...dlatego własnie taki lewy sra złotem, a Pani Anita Włodarczyk trenuje w zapleśniałej sali...w takie talenty powinno sie inwestować
gość
3 lata temu
a co na to Janda?
Gość
3 lata temu
Brawo!
gość
3 lata temu
I niby piłka nożna sport narodowy XD lekkoatletyka,skoki... to są dyscypliny, z których możemy i musimy być dumni!
gość
3 lata temu
Szkoda mi tylko sztafety panów - kurcze, byli świetnie przygotowani, a taki pech z nadepnięciem na linię.... :(((((
gość
3 lata temu
I to sa sportowcy a nie sciankowscy z zerami u boku
...
Następna strona
bErEXpYD